Teknoloji

128 GB dahili depolama alanından başlayacak Apple iPhone 14 Pro temel varyantı

128 GB dahili depolama alanından başlayacak Apple iPhone 14 Pro temel varyantı

 

Eylül ayında piyasaya sürülmesi planlanan iPhone 14 serisi ile birçok kişi, donanım özellikleri söz konusu olduğunda iPhone 14 ve iPhone 14 Pro’nun önemli ölçüde farklılık göstermesini bekliyor. Bununla birlikte, TrendForce adlı Tayvanlı bir araştırma şirketi geçtiğimiz günlerde iPhone 14 Pro’nun temel varyantının 256 GB dahili depolama alanına sahip olacağını öne sürdü. Ancak MacRumors’un Haitong International analisti Jeff Pu’dan alıntı yaptığı bir rapora göre, iPhone 14 Pro’nun temel modeli 128 GB dahili depolama ile devam edecek.

İlginizi Çekebilir: Lili Apk İndir

Başlangıçta iPhone 14 Pro modellerinin 256 GB dahili depolama ile başlayacağını ima ederken, daha sonra bunun böyle olmayacağını araştırma notuna ekledi. “Son tedarik zinciri anketimize dayanarak, tedarik zincirinde önemli bir sorun olmadığı için iPhone 13’ün 2Y21’deki 84m modeline kıyasla iPhone 14 yapım planımızı 2Y22’de 91m olacak şekilde koruyoruz. Bir sonraki izlenecek şey iPhone 14’ün fiyatlandırması ve piyasaya çıktığında bekleme süresi olacak. Spesifik olarak, Pro serisine 128 GB depolama alanı ekliyoruz” dedi Jeff Pu.

iPhone 14 Pro’nun, iPhone 13 Pro modelleriyle aynı depolama kapasitesine sahip olması bekleniyor – 128GB, 256GB, 512GB ve 1TB. Birkaç gün önce, ünlü analist Ming-Chi Kuo, iPhone 14 serisinin mevcut tekliflere kıyasla daha yüksek fiyatlandırılacağını söyledi. Kesin fiyatlandırmayı açıklamasa da, temel model fiyatının yüzde 15 civarında bir artış göstermesi bekleniyor.

Şu anda iPhone 13 Pro, iPhone Pro Max 1.099 dolardan başlayan fiyatlarla 999 dolardan başlıyor. Son enflasyonist baskılar ve tedarik zinciri sorunları göz önüne alındığında, iPhone 14 Pro serisinin fiyatı biraz daha yüksek olabilir. iPhone 14 Pro modellerinin Apple’ın A16 Bionic çipi tarafından desteklenmesi, çentiği iki kesik lehine açması ve Always-On bir ekrana sahip olması bekleniyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu