Teknoloji

Android 13, Android 13 güncellemesi,

Android 13, Android 13 güncellemesi,

 

Bu haftanın başlarında Google, Android 13’ü resmi olarak piyasaya sürdü. Pixel cihazları her zaman Android’in en son sürümünü alan ilk cihazlar olsa da, diğer akıllı telefon üreticileri genellikle cihazlarını en son Android sürümüne güncellemek için uğraşırlar. Ancak bu sefer vivo, Oppo ve Xiaomi gibi bazı şirketler Android 13 yükseltmesi için planlarını açıkladılar. Cihazları için halihazırda Android 13 üzerinde çalışan akıllı telefon üreticilerine ve hangi cihazların yükseltmeyi önce alacağına hızlı bir bakış.

1. Gerçeklik

Realme, Android 13 Erken Erişim programını resmi olarak başlatan ilk akıllı telefon üreticilerinden biridir. 4 Ağustos’tan itibaren Realme GT 2 Pro kullanıcıları beta test sürecine gruplar halinde kaydolabilecekler. Android 13 Erken Erişim programına başvurabilirsiniz, ancak beta testi için yalnızca sınırlı sayıda kişi uygun olacaktır. Ayrıca Realme, güncellemenin ne zaman kullanıma sunulacağını ve ne zaman sunulacağını da açıklamadı.

2. OnePlus

OnePlus, OnePlus 10T ile birlikte ColorOS kod tabanına dayanan OxygenOS 13’ü duyurdu. OnePlus’ın en son cildi, sudan ve doğadan ilham alan birkaç yeni özellik ve ‘Aquamorphic’ adlı yeni bir tasarım dili tanıttı. OxygenOS 13, önce OnePlus 10 Pro’ya, ardından OnePlus 10T’ye gelecek. Ancak OxygenOS 13’ün ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda herhangi bir zaman çizelgesi paylaşmadılar.

OnePlus 8, OnePlus 8 Pro, OnePlus 8T, OnePlus 9, OnePlus 9 Pro, OnePlus 9R, OnePlus 9RT ve OnePlus 10R, Android 13 güncellemesini alacak. OxygenOS 13 ayrıca OnePlus Nord 2, OnePlus Nord 2T, OnePlus Nord CE, OnePlus Nord CE 2 ve OnePlus Nord CE 2 Lite’a da gelecek.

3. Samsung

Güney Koreli telefon üreticisi, birkaç hafta önce Galaxy S22 serisi için One UI 5 açık beta programını duyurdu. One UI 5 birçok yeni özellik ve başka değişiklik getiriyor olsa da, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve Güney Kore’de yaşayanlar uygun olacak. Desteklenmeyen bir bölgede yaşıyorsanız Samsung, beta programını önümüzdeki aylarda yayınlayacaklarını söylüyor. Samsung, One UI 5 beta’nın One UI 4 beta’dan bir ay önce başlamasıyla cihazlarını Android 13’e güncellemek için gerçekten çok çalışıyor gibi görünüyor.

4. Xiaomi

Çinli telefon üreticisi kısa süre önce Xiaomi 12 ve 12 Pro için Android 13 tabanlı MIUI beta sürümünü duyurdu. Hindistan, şirket için en büyük pazarlardan biri olsa da, Android 13 tabanlı MIUI 13 beta şu anda ülkede mevcut değil. MIUI 13 beta’nın neler sunacağına dair bir bilgi yok. Ayrıca şirket, diğer bölgelerde ne zaman satışa sunulacağına dair herhangi bir zaman dilimi paylaşmadı.

5. Canlı

Vivo ayrıca, 23 Ağustos’tan itibaren Android 13 Önizleme programını kullanıma sunacağını duyurdu. Şu anda yalnızca Vivo X80 Pro kullanıcıları önizleme programı için uygundur. Ayrıca Android 13’ün hangi özellikleri getireceğine dair şu an için bir bilgi yok.

6. Oppo

Oppo kısa süre önce Android 13 tabanlı ColorOS 13’ün global sürümünü piyasaya sürdü. Şirketin en yeni kaplaması OxygenOS 13 ile aynı Aquamorphic tasarıma sahip ve Meeting Assistant, Dynamic Computing Engine, Multi-screen Connect ve Always için daha fazla özelleştirme seçeneği gibi bazı yeni özellikler getiriyor. -Ekranda.

ColorOS 13, Find X5 Pro ve Find X5 için başlangıçta mevcut olacak olsa da, akıllı telefon üreticisi, güncellemeyi bir yıl içinde 35’ten fazla cihaza dağıtacağını söyledi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu