Mobil

Android İçin En İyi 15 Yedekleme Uygulaması

Android İçin En İyi 15 Yedekleme Uygulaması

 

Veri kaybı korkusu hepimizi rahatsız ediyor. Ancak dosyalarınızı yedekleyerek bu korkuya son verebilirsiniz. Bunun yanı sıra, yeni bir tane satın almanız durumunda dosyaları başka bir telefona geri yüklemenize de yardımcı olur.

Ancak, yanınızda doğru yedekleme uygulaması yoksa, yedekleme işlemi zaman alabilir. Bu, tabiri caizse, sizi ölümüne sıkabilir. Bu nedenle, güvenilir bir yedekleme uygulaması seçmek çok önemlidir.

Ancak, Android pazarında hızla çoğalan yedekleme uygulamalarıyla, doğru olanı seçmek bunaltıcı olabilir. Bu nedenle, hesaplanmış bir seçim yapmanıza yardımcı olmak için bu makale Android için en iyi 15 yedekleme uygulamasını ele aldı.

Yedekleme Uygulamalarında Aranacak Özellikler

Android için doğru yedekleme uygulamasını seçerken göz önünde bulundurulması gereken birçok özellik vardır. Bu özelliklerden bazıları aşağıdaki olacaktır.

Kullanıcı dostu bir arayüzPlanlı yedeklemelerEsnek Yedekleme HedefleriVeri Gizliliği ve GüvenliğiÜçüncü Taraf UygulamalarıDestekHızlı Yedekleme ve Geri YüklemePaylaşım ve İşbirliği Seçenekleri

Android için En İyi Yedekleme Uygulamaları

Android için En İyi 15 Yedekleme Uygulaması listemize giren yedekleme uygulamaları bu makalede sıralanmıştır. Bu uygulamaların seçimi, özelliklerine dayanmaktadır. Ayrıca kullanıcıların puanlarını ve incelemelerini de dikkate aldık.

Bu yedekleme uygulamalarının neler sunabileceğini okuduktan sonra, size ve ihtiyaçlarınıza en uygun uygulamaya karar verebilirsiniz.

Google sürücü

Android

Google Drive’ın tanıtıma ihtiyacı yoktur. Google hesabı olan herkesin 15 GB ücretsiz depolama alanına sahip hazır bir Google Drive’ı vardır. Uygulamaları yedeklemeye alışkın değilseniz, bu uygulama sizin için iyi bir başlangıç ​​olabilir. Dosyaları Google Drive’da yedeklemek için yalnızca onları sürükleyip bırakmanız gerekir.

Uygulamanın telefonunuzdaki dosya ve klasörleri senkronize etmesine de izin verebilirsiniz. Bu, dosyaları otomatik olarak yedekleyecektir. Senkronize edilen bu dosyalarda herhangi bir değişiklik yapmanız durumunda, bunlar bulut yedeklemesinde uygulanır.

En önemlisi, veri güvenliği ve erişim kolaylığı, Google Drive’daki kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirir. Ve gelişmiş paylaşım seçenekleri onu bir adım öteye taşıyor.

Uygulama Yedekleme ve Geri Yükleme

uygulama yedekleme ve geri yükleme

Trustlook Security Lab’den Uygulama Yedekleme ve Geri Yükleme, dosyalarınızı gruplar halinde yedeklemenizi sağlar. Ardından, yedeklenen dosyaları istediğiniz zaman geri yükleyebilir, aktarabilir ve paylaşabilirsiniz.

Uygulama verileri dışında, bu uygulama APK dosyalarını diğer uygulamalarla birlikte depolar. Sonuç olarak, bu Android cihazınızda biraz yer açar. Varsayılan olarak, yedekleme dosyalarını dahili depolamada saklar. Fakat. ayrıca size yedeklemeyi SD kartlara ve USB’ye kaydetme seçeneği sunar.

Bunun dışında, Uygulama Yedekleme ve Geri Yükleme, otomatik yedekleme ve güncelleme özelliğine sahiptir. Aynı şekilde, hız söz konusu olduğunda hiçbir şikayetiniz olmaz.

senkronizasyon

android içinde senkronizasyon uygulaması

Senkronizasyon, Android’deki yedeklemeler için başka bir harika seçenektir. Dosyalarınızın gizliliği ve güvenliği konusunda endişeleriniz varsa, Sync sizin için doğru olanı olabilir. Dahili şifreleme ve erişim kontrolleri, yedek dosyalarınızın güvenliğini sağlar.

Sync’i diğer benzer uygulamalardan ayıran başka bir şey de ücretsiz 5 GB güvenli bulut depolama alanıdır. İşbirliği ile birlikte büyük dosyaları aktarmak ve paylaşmak da sorun değil. Bunun da ötesinde, bir bilgisayarda veya başka bir cihazda depolanan dosyalara telefonunuzdan ve tabletinizden erişmenizi sağlar.

Dropbox

En iyi bulut depolama ortamlarından biri olan Dropbox’ta, dosyaları bulut depolamaya yedeklemek ve senkronize etmek, onlara erişmek kadar kolaydır. Fotoğrafları ve videoları arka planda otomatik olarak yedeklemek de mümkündür.

Sıfır bilgi şifrelemesine sahip olmamasına rağmen, veri koruması hala tatmin edicidir. Uçtan uca şifrelemeyi etkinleştirdi. Bu nedenle, yedekleme dosyalarınız saldırıya karşı korumalıdır. Benzer şekilde, AES-256 bit şifreleme, depolanan yedeklerin güvenliğini sağlar.

Aynı şekilde, boyutundan bağımsız olarak dosya paylaşımı uygundur. Bu, gelişmiş paylaşım seçenekleri sayesinde mümkün olmaktadır. Bunu daha da iyi yapan şey, dosya bağlantısını Dropbox kullanıcısı olmayan kişilerle paylaşabilmenizdir. Ancak, paylaşılan dosyalara erişebilecekler.

Google Bir

google-in-android

Google One ile oturup rahatlayabilir ve uygulamanın sevdiğiniz dosya ve klasörleri otomatik olarak yedeklemesine izin verebilirsiniz. Bu uygulama, yedeklemenizi her Google hesabında ücretsiz olan 15 GB bulut depolama alanında yönetir.

Google One aracılığıyla fotoğrafları ve videoları, kişileri, arama geçmişini, uygulama verilerini, ayarları vb. yedekleyebilirsiniz. Google hesabınızı Gmail, Google Fotoğraflar ve Google Drive gibi Google Workspace hizmetlerinde de düzenleyebilirsiniz.

Bir Google One üyeliği alırsanız, ölçeklenebilirliğinin keyfini çıkaracaksınız. Yedek depolama ihtiyaçlarınıza göre bir plana karar verebilirsiniz. Depolama alanınızı en fazla 5 kişi ile paylaşmanıza olanak tanır. Ayrıca Google uzmanının tavsiyesine de erişebilirsiniz.

Göç

Kök cihazlarda veri yedekleme söz konusu olduğunda, Migrate kendisi için bir isim yaptı. BaltiApps tarafından geliştirilen, dosyaları bir özel ROM’dan diğerine aktarmak için en uygun olanıdır. Uygulamalar, uygulama verileri, uygulama izinleri, arama kayıtları, yazı tipi ölçeği, uygulama yükleyici vb. gibi hemen hemen her şeyi yedeklemenize olanak tanır.

Dosyaları yedekledikten sonra Migrate, flashable bir ZIP dosyası oluşturur. Ardından, yedeği geri yüklemek için ZIP dosyasını yeni özel ROM’da flash edebilirsiniz. Ayrıca, geri yükleme işlemi sırasında kök erişimi verilmesi bir zorunluluktur.

Bu sayede Migrate, güvenilir bir yedek ROM veri yedeğidir. Ancak, bu uygulamanın dezavantajı, küçük rahatsızlıklara neden olabilecek hatalarla ilgili sorundur.

Kolay Yedekleme-Kişiler Aktarma ve Geri Yükleme

android içinde kolay yedekleme uygulaması

Bu yedekleme uygulaması adına sadık kalır. Telefonunuzun kişi listesini yedeklemeye adanmış bu uygulama, kullanım kolaylığına odaklanır. Kişilerinizi yedeklemekten yalnızca bir tık uzaktasınız.

Özelliklerinin çoğuna ana ekrandan erişebildiğiniz için uygulamayı kullanmayı öğrenmek fazla zamanınızı almayacaktır. Yedek depolama ile ilgili olarak, onu Google Drive, Dropbox, SD kart, Onedrive ve daha fazlasına aktarabilirsiniz.

Ayrıca çevrimdışı yedeklemeyi de destekler. Ayrıca, Exchange, Gmail vb. aracılığıyla kişileri aktarabilir ve paylaşabilirsiniz. Üstelik, 15 farklı dilde mevcut olduğu için daha geniş bir müşteri tabanına hitap eder.

Resilio Senkronizasyonu

Resilio Senkronizasyonu

Resilio Sync, Android’de bulut yedekleme için başka bir harika seçenektir. Depolama limitleri hakkında endişelenmenize gerek kalmadan dosyaların cihazlar içinde taşınmasına izin verir. Herhangi bir depolama sınırı olmadan, çoğu yedekleme uygulamasında bulunmayan bir özellik olan çok büyük dosyaları bile aktarabilirsiniz.

Bu yedekleme uygulaması, Mac, PC vb. herhangi bir cihazdan veya platformdan erişime ve yüklemelere izin verir. Veri koruması söz konusu olduğunda, Resilio Sync dosyaları şifreleyerek bunu halleder. Ayrıca verilerinizi üçüncü taraf sunuculara kaydetmez. Bunun yerine, onları özel bulutunuzda yedekleyerek korur.

Android cihazınızda depolama alanı sorunları varsa, Resilio Sync kullanmak faydalı olabilir. Bu uygulama, senkronize edilmiş dosyaları kaldırır ve telefonunuzdaki alanı boşaltır. Ancak, isterseniz, belirli dosyaları saklamak için Selective Sync’i kullanabilirsiniz.

Titanyum yedekleme

Köklü cihazlar için Titanium Backup, Android için güvenilir bir yedekleme uygulaması olabilir. Bu uygulama yanınızdayken, pazar bağlantılarıyla birlikte uygulamaları ve verileri yedekleyebilir ve geri yükleyebilirsiniz. Ayrıca, bulut depolamaya 0 tıklama ve zamanlanmış yedeklemeyi de destekler.

Hızı, onu harika bir seçim yapan başka bir özelliktir. Tek bir tıklama ile yedek dosyaları E-posta ile paylaşabilir veya buluta aktarabilirsiniz. Ayrıca, diğer yedekleme uygulamalarından farklı olarak, uygulamaları çalışır durumdayken de depolayabilirsiniz.

Titanium Backup’ı Pro’ya yükseltmeniz durumunda, diğer uygulamalar çalışır durumdayken yedekleme yapabilirsiniz. Ayrıca, 0 tıklamayla toplu geri yüklemeleri destekler; bu, geri yükleme sırasında gözetimsiz bırakabileceğiniz anlamına gelir. Benzer şekilde, uygulamaları ve verilerini SD kartlara veya SD kartlardan aktarmak kolay olmayacak.

Katı Gezgini

Sağlam

Solid Explorer, bir yedekleme alternatifi olarak iyi bir ün kazanmış bir dosya yöneticisi uygulamasıdır. Güçlü AES şifrelemesi, gururla övündüğü özelliklerden biridir. Bu özellik, yedekleme dosyalarının güvenliğinden ödün vermek istemeyenler için uygulamayı doğru seçim haline getirir.

Ayrıca yedek dosyalara erişmek için parola veya parmak izi doğrulaması isteyerek ekstra bir güvenlik katmanı ekler. Benzer şekilde, bu uygulama SFTP, FTP, SMB vb. ağ protokollerini desteklediğinden NAS (Ağa bağlı depolama) sürücülerine yedekleme yapmak da uygundur.

Solid Explorer öncelikle bir dosya yöneticisi olduğundan, yedek dosyalarınızı telefonunuzda düzenleyebilirsiniz. Bu uygulama ile, her iki işi de sorunsuz bir şekilde yaptığı düşünüldüğünde harika olan ikisi bir arada bir anlaşma elde edersiniz.

buz sürücüsü

android içinde icedrive uygulaması

Icedrive, kullanıcılarına en üst düzeyde gizlilik ve güvenlik vaat eden hafif bulut depolamadır. Bu uygulamanın ücretsiz planı 10 GB depolama alanı sağlar. Uygulamanın kullanıcı dostu arayüzü, yedekleme dosyalarını zahmetsizce yönetmenize ve erişmenize yardımcı olur. Bu uygulamanın gizlilik politikası, verileriniz üzerinde tam kontrol sağlar.

Ayrıca, bu uygulamadaki paylaşım seçeneklerinin kullanımı oldukça kolaydır. Ancak, işbirliği seçeneklerini henüz kullanıma sunmadı. Aynı şekilde, küçük sorunlar hakkında iletişim kurmanız veya yardım aramanız gerektiğinde sohbet desteğinden yoksundur. Ve blok düzeyinde senkronizasyonun olmaması, daha yavaş dosya aktarımına neden olur.

Hızlı Yedekleme

Hızlı Yedekleme

Daha iyi hizmetler için yedekleme uygulamalarına tam kök erişimi vermeniz gereken günler geride kaldı. Swift Backup bunu tek başına değiştirdi. Bu uygulama, kullanıcıları arasında hızı ve verimliliği ile bilinir.

Bu uygulama uygulamaları, mesajları, arama kayıtlarını, kullanılmış duvar kağıtlarını vb. yedekler. Ancak uygulama verilerinin, özel uygulama verilerinin ve Wi-Fi ağ ayarlarının yedeklenmesi yalnızca köklü cihazlarda mümkündür.

Swift Backup, Google Drive, Dropbox, OneDrive, SFTP, Samba ve daha fazlasını destekler. Aynı şekilde, bu uygulamayı Shizuku hizmetiyle çalıştırırsanız, toplu yedekleme ve geri yükleme bile yapabilirsiniz. Aksi takdirde, bu özellik daha önce yalnızca köklü cihazlar için geçerliydi.

Süper Yedekleme ve Geri Yükleme

Basit ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde bu uygulamaya düşkün olabilirsiniz. Süper Yedekleme ve Geri Yükleme, uygulamaların yanı sıra kişileri, SMS’leri, arama günlüklerini, yer imlerini, arama kayıtlarını vb. yedekler. Ayrıca APK yükleme dosyalarını da yedekler ve bunları paylaşmanıza olanak tanır.

Yedekleme dosyalarını SD kartlara aktarır. Depolama alanının bitmesi durumunda yedek dosyaları diğer harici SD kartlara da aktarabilirsiniz. Bu nedenle, yedekleme deposunu değiştirmek bu uygulamayla hiçbir zaman güçlük çekmez.

Bu uygulama aynı zamanda otomatik yedeklemeler planlamanıza da olanak tanır. Bunun gibi bir özellik, yedekleme görevini kolaylaştırır. Ancak bu uygulama arka planda çalışmaz.

Alfa Yedekleme Uzmanı

Alfa Yedekleme

Alpha Backup Pro, tam özelliklere sahip bir uygulama yöneticisi olduğunu iddia ediyor ve haklı olarak. Bu uygulamanın yedekleme hizmeti, kullanıcılarını memnun etti. Sistem ve kullanıcı uygulamalarından uygulama verilerine, kişilere ve daha fazlasına kadar neredeyse her şeyi yedekler.

Bunun dışında, bu uygulamayla geri yükleme ve paylaşım yapmak kullanışlı ve kullanıcı odaklı. Gelişmiş yedekleme sistemi, APK dosyalarını depolamanıza, yedeklemeleri planlamanıza vb. olanak tanır. Daha sonra dosyaları dahili depolama, SD kartlar, bulut depolama vb. üzerinde saklayabilirsiniz.

Kullanıcı güvenliği ve gizlilik endişeleri için 256-bit özel AES şifrelemesi kullanır. Ayrıca, yerleşik uygulama kilidi sistemi, güvenlik katmanına katkıda bulunur. Şimdiye kadar, bu uygulamanın bir bedeli olduğunu tahmin etmiş olabilirsiniz. Ancak, paranızın karşılığını alıyorsunuz.

G Bulut Yedekleme

G Cloud Backup, hem otomatik hem de manuel yedeklemeler için uygun bir bulut depolama uygulamasıdır. Bu uygulama özellikle telefon yedeklemeleri için tasarlanmıştır. 1 GB ücretsiz depolama alanı ile bu uygulama kişileri, mesajları, fotoğrafları, videoları, müzikleri, arama günlüklerini vb. depolar.

Ayrıca depolama alanını 10 GB’a kadar genişletebilirsiniz. Ayrıca günlük programı değiştirmek, 3G üzerinden yüklemek ve daha fazlası için gelişmiş seçenekler sunar.

Bu uygulama, yedekleme dosyalarınızın gizliliğini ve güvenliğini ciddiye alır. G Cloud Backup, veri aktarımından depolamaya kadar her şeyi kapsar. Genel olarak, kolay ve güvenli yedeklemeler, geri yükleme işlemi ve depolama genişletilebilirliği, bu uygulamayı diğerlerinden farklı kılıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu