MobilNasıl

Android telefonunuzda bir telefon görüşmesi nasıl kaydedilir?

Android telefonunuza bir telefon görüşmesi kaydetmek, sık sık yapmanız gereken bir şey olmayabilir, ancak bilmeniz gerektiğinde bilmeniz gerekir, değil mi? Bu adım adım kılavuzla karşınızdayız.

Bir Android akıllı telefon kullanıcısıysanız, iyi bir şirketsiniz. Android, yaklaşık 3 milyar aktif kullanıcıyla küresel akıllı telefon pazar payının %75’ini oluşturuyor. Ara sıra, Android kullanıcıları önemli bir telefon görüşmesini kaydetme ihtiyacıyla karşılaşabilir. İşlev, Android işletim sisteminde her zaman açık olmasa da ve Google artık üçüncü taraf kayıt uygulamalarına izin vermese de endişelenmeyin; telefon görüşmelerini kaydetmek hala mümkündür.

Ancak “nasıl” konusuna girmeden önce, telefon konuşmalarını kaydetmenin yasallığını akılda tutmak önemlidir. ABD’de, bir telefon görüşmesini kaydetmek için gereken izinleri çevreleyen federal ve eyalete özgü yasalar vardır.

Arizona gibi bazı eyaletlerde, görüşmede rıza gösteren bir taraf olduğunuz sürece, aramayı kaydetmek için diğer tarafın iznine ihtiyacınız yoktur. Kaliforniya gibi diğer bazı eyaletlerde, tüm tarafların kayda izin vermesi gerekir. Herhangi bir telefon görüşmesini kaydetmeden önce federal ve eyalet yasalarını kontrol edin.

İlginizi Çekebilir: Twitter Parolanızı Unuttuysanız Yapmanız Gerekenler

Şimdi, bunu yapman gerektiğini biliyorsun, ama nasıl? İşte Android telefonunuzda bir telefon görüşmesini kaydetmenin birkaç farklı yolu.

Google’ın Telefon uygulamasını kullanarak bir aramayı Android cihazınıza kaydetme

Google’ın Telefon uygulamasında yerleşik arama kaydı vardır. Ancak uygulamaya sahip olmanız, aramaları kaydetme olanağına sahip olacağınız anlamına gelmez. İşte hak kazanmak için yerine getirilmesi gereken şartlar.

 • Android cihazınız Android 9 veya sonraki bir sürümünü kullanmalıdır.
 • Google’ın Telefon uygulamasının en son sürümüne sahip olmalısınız.
 • Çağrı kaydının desteklendiği bir yerde olmalısınız.
 • Operatörünüz arama kaydını desteklemelidir.

Google’ın Telefon uygulamasını kullanarak bir arama nasıl kaydedilir?

Android işletim sisteminizin ve Google Telefon uygulamanızın güncel olduğunu ve operatörünüzün ve konumunuzun arama kaydını desteklediğini onayladıktan sonra, bir aramayı kaydetmek için Telefon uygulamasını kullanmak nispeten basittir ve Google, görüşmedeki tüm tarafların emin olmasını sağlar. kayıttan haberdar edilir. İşte nasıl:

 1. Android cihazınızda Google Telefon uygulamasını açın.
 2. Kaydetmeyi düşündüğünüz aramayı başlatın veya cevaplayın.
 3. Çağrı ekranında, Kaydet’e dokunun .
 4. Kaydı durdurmak istediğinizde Kaydı durdur öğesine dokunun .
 5.  En son aramaysa Son Aramalar’ı seçerek Telefon uygulamasında kayda erişin veya kayıtlı tüm kayıtlı aramaların listesine erişmek için  Geçmiş’i seçin.

Devam etmekte olan bir telefon görüşmesini kaydetmek için Telefon uygulamasını kullanamazsınız. Ancak, kayıtlı arama geçmişini belirli bir süreye kadar otomatik olarak kaydetmek ve otomatik olarak saklamak için Telefon uygulaması ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Google Voice kullanarak Android’inizde bir arama kaydetme

Google Voice , interneti kullanarak herhangi bir yerden telefon araması yapmak ve almak için oluşturulmuş bir internet üzerinden ses protokolüdür (VoIP). Gelen aramaları kaydetmek için de kullanılabilir. Gelen bir telefon görüşmesini kaydetmek üzere Google Voice’u kullanmak için birkaç koşul vardır ve Telefon uygulamasında olduğu gibi Google, tüm tarafların kaydedildiklerini bilmelerini sağlar.

 • Bir Google Voice hesabınız olmalıdır.
 • Sesli arama seçeneklerinin açık olması gerekir.

Google Voice kullanarak bir arama nasıl kaydedilir?

Google Voice kullanarak Android cihazınıza gelen bir aramayı nasıl kaydedeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Kaydetmeyi düşündüğünüz gelen aramayı cevaplayın.
 2. Kayda başlamak için 4’e basın.
 3. Kaydı durdurmak için 4’e basın.
 4. Google Voice sesli posta sekmesindeki kayıtlara erişin.

Bir telefon görüşmesini kaydetmek için Google Voice’u kullanırken, görüşme sırasında kayda başlayabilir (aslında, kayıt başlamadan önce tüm tarafların görüşmede olması gerekir) ve ayrıca kayıtlı bir arama sırasında telefonlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Android
Android

Harici bir kayıt cihazı kullanarak Android’inizde bir aramayı kaydetme

Donanım satın almayı gerektirdiğinden harici bir kayıt cihazı kullanmak ideal olmayabilir. Yine de, Telefon uygulaması veya Google Voice ihtiyaçlarınız için çalışmıyorsa, harici bir kayıt cihazı iyi bir seçenektir. Günümüz kayıt cihazları genellikle kablosuzdur, Bluetooth özelliklerine sahiptir ve birkaç koşula sahiptir.

 • Kullanmak için harici kayıt donanımınız olmalıdır.
 • Android cihazınızda Bluetooth açık olmalıdır.
 • Android’iniz kayıt cihazıyla eşleştirilmelidir.

Kayıt cihazının ilk kurulumunun ötesinde, kaydetmeye yönelik tek adım, genellikle kaydı başlatmak ve durdurmak için bir düğmeye basmaktır. Kayıtlar, belirli bir depolama miktarına kadar kayıt cihazında saklanır. Bu yöntemin en büyük dezavantajları, daha önce de belirttiğimiz gibi, donanım satın alma ihtiyacının yanı sıra, harici donanım kullanırken  Android’in tek el modu gibi kullanışlı özelliklerin kullanılamamasıdır.

Google’ın Telefon uygulamasını kullanarak bir telefon görüşmesini kaydetmenin maliyeti nedir?

Google’ın Telefon uygulamasını indirmenin ve kullanmanın hiçbir maliyeti yoktur.

Google Voice’u kullanarak bir telefon görüşmesini kaydetmenin maliyeti nedir?

Voice’u uluslararası telefon aramaları veya internet bağlantısı kullanmayan diğer aramalar ve metinler yapmak için kullanıyorsanız ücretler uygulanabilir olsa da, Google Voice’u kullanmak, gelen telefon aramalarını kaydetmek de dahil olmak üzere ücretsizdir.

Bir telefon görüşmesini kaydetmek yasal mı?

Bir telefon görüşmesini kaydetmek yasa dışı olmamakla birlikte, eyalet yasaları, kaydedilen tarafa kaydedildiğinin bildirilmesi gerekip gerekmediğini belirler. Google, Google’ın Telefon uygulamasını veya Voice’u kullanarak, görüşmedeki tüm taraflara kaydedildiklerini bildiren yerleşik bir işleve sahiptir ve taraflara, kaydedilmek istemezlerse aramayı bitirme özgürlüğü verir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu