Nasıl

App Store Uygulamaları İndirmiyor mu? IPhone İçin Bu 8 Düzeltmeyi Deneyin

App Store Uygulamaları İndirmiyor mu? IPhone İçin Bu 8 Düzeltmeyi Deneyin

 

App Store, platformlarında iki milyondan fazla uygulama sunuyor. iPhone ve diğer Apple cihazları için özgün ve popüler mağaza olmasına rağmen, hala hata ve aksaklıkların adil payına sahiptir.

iOS 14 veya üzeri kullanıcılarına sahip birçok iPhone kullanıcısı, App Store’dan uygulama indirirken çeşitli sorunlar yaşadı. Örneğin, uygulamalar indirilemiyor ve “Uygulamalar indirilemiyor” hatası görüntüleniyor. Veya uygulamalar indirme işleminde takılabilir.

Bu makale, bu sorunu çözmek için farklı yöntemlerden geçecektir.

App Store’un Uygulama İndirmemesinin Nedenleri

Uygulamanın neden iPhone’unuza indirilmediğini bilmek isteyebilirsiniz. Burada, bu bölümde, sizinle de ilgili olabilecek bu sorunların arkasındaki en yaygın nedenlerden bazılarından bahsettik.

Kararsız bir internet bağlantısına bağlısınız. iPhone’unuzda yeterli depolama alanınız yok. Cihazınızda veya uygulama mağazanızda bazı hatalar var. Uygulama coğrafi olarak kısıtlanmışsa, bu uygulamaları indiremez veya bulamazsınız.

iPhone’da İndirilmeyen Uygulamalar Nasıl Onarılır

Olası nedenleri öğrendikten sonra, bunları düzeltmek için neler yapılabileceğini görelim. İndirilmeyen uygulamaları çözmek için iPhone’unuzda deneyebileceğiniz basit yöntemleri burada paylaştık.

İnternet bağlantınızı kontrol edin

internet hızı

Bu tür uygulamaları indirirken ve kullanırken internet bağlantısı büyük rol oynar. İstikrarsız bir internet bağlantınız varsa, uygulamalar indiremeyebilir veya sık sık indirmeyi yarıda kesebilir. Wi-Fi kullanıyorsanız Yönlendiriciyi ve cihazın Wi-Fi ayarlarını açıp kapatabilirsiniz.

Hücresel veri kullanıyorsanız, veri planınızın süresinin dolmadığından emin olun. Uygulamaları indirirken veri planınızın süresi dolduysa, indirilemez.

İnternet hızınızı, kullanımı ücretsiz olan birkaç internet hız kontrol uygulaması veya tarayıcı aracılığıyla kontrol edebilirsiniz. İnternetinizin nasıl performans gösterdiği hakkında bir fikir edineceksiniz. İnternetiniz iyi çalışıyorsa ancak yine de uygulamaları indiremiyorsanız, sonraki yöntemlere geçebilirsiniz.

App Store ve iPhone’u yeniden başlatın

Bazen uygulamadaki veya cihazdaki küçük bir aksaklık da böyle bir soruna yol açabilir. İlk olarak, bunu düzeltmek için uygulama mağazasını kapatmanız ve yeniden açmanız gerekir. Uygulama mağazasını yeniden açmak işe yaramazsa. iPhone’u yeniden başlatmalısınız. Genel olarak, yeniden başlatma, çoğu cihazın küçük hatalarını fazla çaba harcamadan düzeltir.

Yeniden başlattığınızda, arka plan uygulamaları ve tüm hizmetler durmaya zorlar ve cihazınızın belleğinden silinir ve cihaz yeniden başlatıldığında yeniden başlaması gerekir, herhangi bir aksaklık engelliyorsa uygulamaların indirilmemesi sorunlarını giderir.

App Store’u yeniden başlatmak için

Son uygulamaları açmak için aşağıdan yukarıya doğru kaydırın.Uygulamayı kapatmak için yukarı kaydırın. App Store

iPhone’u yeniden başlatmak için

Yan düğmeyi ve Sesi Azalt’ı aynı anda basılı tutun. Şimdi, telefonu kapatmak için sağa kaydırın.
iPhone'unuzu kapatmak için kaydırıcıyı sağa hareket ettirin

Cihaz kapatıldıktan sonra bir dakika bekleyin. Ardından, ekranda Apple logosu görünene kadar Yan düğmeye basın. App Store’dan Çıkış Yap

Bazen, Apple Kimliğinizle ilgili bir sorun nedeniyle uygulamaları indiremezsiniz. Apple Kimliğinizin, Apple Kimliği gerektiren App Store gibi uygulamaları engelleyen bazı hatalara sahip olma ihtimali vardır. Bunun için App Store’dan çıkış yapabilir ve tekrar giriş yaparak sorunu çözebilir ve uygulamaları indirebilirsiniz. Veya işinize yarayıp yaramadığını görmek için yeni bir Apple Kimliği ekleyebilirsiniz.

Oturumu kapatmak için

App Store’u açın. Profil simgenize dokunun. Aşağı Kaydırın ve Çıkış Yap’a dokunun. Ardından Bitti’ye basın.
Çıkış Yap'a dokunun. Ardından Bitti'ye basın

Geri Giriş İçin

App Store’u açın. Profil simgenize dokunun. Apple Kimliğinizi ve Parolanızı girin. Ardından, Bitti’ye basın.
Apple Kimliğinizi ve Parolanızı girin. Ardından, Hit Bitti

İndirmeyi Duraklat ve Sürdür’ü kullanın

İndirme sırasında uygulamanın indirilmediğini düşünüyorsanız İndirmeyi duraklatabilir ve bir süre sonra tekrar devam edebilirsiniz. İndirilen uygulamaları ana ekranda bulabilir ve oradan duraklatabilir ve devam edebilirsiniz. Bu nedenle, bu yöntemi göz önünde bulundurmayı deneyin. Cihazınızda işe yarayabilir.

Şu anda indirilmekte olan uygulamaya uzun dokunun. İndirmeyi Duraklat’a dokunun.
İndirmeyi Duraklat'a dokunun

Ardından, İndirmeyi Sürdürmek için uygulamaya tekrar dokunun.Tarih ve Saati Kontrol Edin

iPhone’unuzun doğru bir Tarih ve Saate sahip olması gerekir. Tarih ve saati kendiniz değiştirdiyseniz, iPhone’unuzdaki bazı işlevler iyi çalışmayabilir. İPhone’unuzun çalışması için Apple’ın uygulama mağazası sunucusuyla senkronize edilmesi ve bağlanması gerekir. Bu nedenle, Tarih ve Saatin doğru olması gerekir veya uygulamaları indiremeyebilir.

Ayarlar’ı açın.Genel’e gidin.Tarih ve Saat’e tıklayın.Otomatik Olarak Ayarla’ya geçin.
Otomatik Olarak Ayarla'yı Aç/Kapat

Boş Alan

iPhone’unuzun uygulamaları indirmek için yeterli alana sahip olması gerekir. Alanınız tükeniyorsa, uygulama mağazanız cihazınızdaki uygulamaları indiremez. Veya mevcut uygulamaları bile güncelleyemez. Bu, uygulamaları indirememenizin başka bir nedeni olabilir.

İlginizi Çekebilir: Lili Apk İndir

Bunun için, yeni uygulamanız için yer açmak için iPhone depolama alanınızı kontrol etmeniz ve bazı gereksiz veya kullanılmayan uygulamaları veya dosyaları silmeniz gerekir.

Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

Ayarlar’ı açın. Genel’e gidin. iPhone Depolama’ya tıklayın.
iPhone Depolama'ya tıklayın

Cihazınızın depolamayı hesaplaması için birkaç saniye bekleyin. Bittiğinde, alanınız tükeniyorsa, kullanılmayan bazı uygulamaları veya diğer dosyaları silmeniz gerekir. iPhone’daki Tüm Ayarları Sıfırla

Bu, cihazınıza indirilmeyen uygulamalar sorununu çözmeyi deneyebileceğiniz başka bir seçenektir. Cihazınızın sistemlerinden herhangi biri uygulama mağazasının uygulama indirmesini engelliyorsa, Tüm Ayarları Sıfırlamak bu sorunları çözebilir. Yalnızca iPhone’un ağ ve diğerleri gibi fabrika ayarlarına döndürülecek sistem ayarlarını temizleyecektir.

Güvenlidir ve kişisel dosyalarınızın hiçbirini silmez. Bu nedenle, bu seçeneği kullanmayı deneyin ve sizin için işe yarayıp yaramayacağını görün.

Ayarlar’ı açın. Genel’e gidin. Aşağı kaydırın ve iPhone’u Aktar veya Sıfırla’ya tıklayın.
iPhone'u Aktar veya Sıfırla'ya dokunun

Sıfırla’ya tıklayın. Tüm Ayarları Sıfırla’ya dokunun.
Tüm Ayarları Sıfırla'ya dokunun

Parolayı girin. Tüm Ayarları Sıfırla’ya basın. Onaylamak için Tüm Ayarları Sıfırla’ya dokunun. Onaylandıktan sonra cihazınız yeniden başlatılır. iPhone’unuzu Güncelleyin

Yukarıda belirtildiği gibi, cihazınızın veya App Store’un kendisinde böyle bir soruna yol açan bazı hatalar olabilir. Cihazınız en son sürüme güncelleyerek bu tür sorunların üstesinden gelebilir. Güncelleme yaptığınızda, hatalar ve diğer hatalar gibi sorunları düzeltebilir. Bu nedenle, iPhone’unuzu güncelleyin ve bu sorunları çözüp çözmediğine bakın.

Ayarlar’ı açın.Genel’e gidin.Yazılım Güncellemesi’ne dokunun.İndir ve Yükle’ye tıklayın. İndir ve Yükle'ye tıklayın

Parolayı girin. Cihazınız yakında güncellenecektir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu