İOSMobilNasıl

Apple AirPod’ları Android telefonunuza nasıl bağlayabilirsiniz?

Android akıllı telefonunuzdan vazgeçmeden Apple'ın AirPod'larını kullanmak ister misiniz? Cevabınız evet ise endişelenmeyin, çünkü sizin için adım adım bir rehberimiz var.

Dijital dünya iki kampa bölünmüştür – iOS ve Android. Apple’ın sıkı bir şekilde korunan cihaz ekosistemi varken, Google’ın Android’i için dünya, mobil işletim sistemi tarafından desteklenen cihazları piyasaya süren uzun OEM’ler listesi nedeniyle istiridyedir. Genellikle, bu iki kamp çarpışmaz. Yani, ya Apple’ın birbiriyle mükemmel senkronize olan tüm cihazlarına sahip olabilirsiniz ya da belirli bir şirkete veya çeşitli şirketlere ait Android cihazlarını kullanabilirsiniz. Ve Apple’ın cihazlarının Android cihazlarla konjugasyonda kullanıldığı bir dünya yok. hariç, var.

 

Örneğin, Android işletim sistemi tarafından desteklenen bir akıllı telefon ile bir çift Apple TWS kulakiçi, yan

İlginizi Çekebilir: Windows 11’de Misafir Hesabı Nasıl Oluşturulur

i AirPods kullanabilirsiniz. Evet doğru okudunuz, Android telefonunuzla AirPods kullanabilirsiniz. Ama bunu yapmanın bazı sakıncaları var. AirPod’lar, Apple cihazlarıyla çalışmak üzere tasarlanmıştır. Temel Bluetooth teknolojisini kullandıkları için Android telefonlarla da eşleştirilebilirler. Ancak ödemeniz gereken bir bedel var ve bu bedel AirPods’un sunduğu özellikler.

AirPod
AirPod

AirPods’u bir Android telefonla kullanırken çalışmayacak özellikler şunlardır: 

— Hey Siri işlevi veya Siri’yi etkinleştirmek için AirPod’lara dokunma.

– Tek bir dokunuşun ne yaptığını özelleştirme yeteneği. Seçenekler arasında sonraki/önceki parçayı çalma, Siri’ye erişme ve bir parçayı oynatma/duraklatma sayılabilir.

— Bağlı cihaz arasında geçiş yapma. Başvuru için, Apple kullanıcıları AirPod’larını iPhone’ları, MacBook’ları ve iPad’leri ile Apple Kimliklerini kullanarak her bir cihaza ayrı ayrı bağlamadan kullanma arasında geçiş yapabilirler.

— Tek AirPod dinleme ve Uzamsal Ses.

— Akıllı telefonunuzdaki AirPods pilini kontrol etme yeteneği.

Bu özelliklerin ötesine bakabilirseniz, AirPod’ları Android telefonunuzla nasıl kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İlginizi Çekebilir: Twitter Video İndirme: Twitter’dan Video Nasıl İndirilir

Apple AirPod’ları Android telefonunuza nasıl bağlayabilirsiniz?

Adım 1: Android akıllı telefonunuzda Bluetooth’u açın.

Adım 2: Şimdi Apple AirPods kasanızın kapağını açın ve arkadaki beyaz düğmeye basın.

Adım 3: Şimdi, Android telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın ve ardından şu konuyu takip edin: Bağlantılar > Bluetooth.

Adım 4: Şimdi mevcut cihazlar listesinde Apple AirPods seçeneğine dokunun.

Adım 5: ‘Eşleştir’ düğmesine dokunun ve bitirdiniz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu