Teknoloji

Apple, bu Ekim ayında M2, bütçe dostu iPad ile yeni iPad Pro’yu piyasaya sürecek: Rapor

Apple, bu Ekim ayında M2, bütçe dostu iPad ile yeni iPad Pro’yu piyasaya sürecek: Rapor

 

İPhone 14 serisi lansman etkinliği hemen köşedeyken, söylentiler Apple’ın iPad Pro’nun yanı sıra Ekim ayında M2 silikon çip tarafından desteklenebilecek iPad’in cep dostu yeni bir sürümü üzerinde çalışabileceğini gösteriyor.

MacRumors tarafından hazırlanan bir rapora göre, ‘yeux1122’ kullanıcı adına sahip bir haberci, Kore blogu Naver’de, böyle bir cihazın gerçekten geliştirme aşamasında olabileceğine dair kaynaklara atıfta bulundu. Düşük maliyetli iPad, düz kenarlı ve geniş bir ekrana sahip yenilenmiş bir tasarıma sahip olacak, A14 Bionic çip, USB Type-C bağlantı noktası tarafından desteklenecek ve 5G bağlantısına sahip olacak gibi görünüyor. Söylentiler ayrıca 10. nesil iPad’in Face ID yerine bir TouchID düğmesi içereceğini öne sürüyor.

Ancak hesap, yaklaşmakta olan iPad Pro hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmadı. Bazı sızıntılar, yeni iPad Pro’nun iPadOS 16 ile birlikte piyasaya sürüleceğini de gösteriyor. Yeux1122’nin beşinci nesil iPad Air ve yaklaşmakta olan iPhone 14 ile ilgili ayrıntıları doğru bir şekilde tahmin ettiğini belirtmek ilginç.

Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapor, Apple’ın 7 Eylül’de iPhone 14 lansman etkinliğine ev sahipliği yapabileceğini öne sürüyor. Bu doğru çıkarsa Apple’ın Ekim etkinliğine hazırlanmak için bir aydan fazla süresi olacak. Bu noktada bunların sadece spekülasyonlar olduğunu unutmayın, bu yüzden bu bilgiyi bir miktar tuzla almanızı tavsiye ederiz. Öte yandan Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın iPhone 14 üretimine Çin’de olduğu gibi Hindistan’da da başlayacağını söyledi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu