GenelTeknoloji

Apple, Çinli alıcılar için nadir iPhone indirimi hazırlıyor

Apple, Çinli alıcılar için nadir iPhone indirimi hazırlıyor

Apple Inc., Pazartesi günü Çin’de nadir bir perakende promosyonu duyurdu ve yeni nesil cihazlarının piyasaya sürülmesinden önce en üst düzey iPhone’larında ve ilgili aksesuarlarında dört günlük indirimler sundu.

Web sitesinde yer alan bir duyuruya göre, genellikle fiyatlandırmayı değiştirmek konusunda isteksiz olan şirket, 29 Temmuz ve 1 Ağustos tarihleri ​​arasında birinci sınıf iPhone 13 Pro serisinin fiyatından 600 yuan’a (89 $) kadar indirim yapacak. Uygun olmak için alıcıların Ant Group Co.’nun Alipay’i gibi belirli sayıda ödeme platformundan birini kullanması gerekir. Bazı AirPod’lar ve Apple Watch modelleri de promosyonun bir parçasıdır.

İndirimler, Çin ekonomisinin, Xiaomi Corp.’tan Vivo ve Oppo’ya kadar önde gelen yerli akıllı telefon markalarının satışlarına zarar veren iş merkezlerinde Şanghay ve Pekin’deki büyük Covid-19 kilitlenmelerinden toparlanmaya çalışırken geldi. Apple, ulusal istatistiklere göre Haziran ayında Çin’deki sevkiyatlarda sağlıklı bir büyüme kaydederek trendi destekledi, ancak indirimler, yılın ikinci yarısına doğru stok fazlası olduğunu bile gösteriyor.

Araştırma şirketi Canalys, bu ay zayıflayan tüketici talebi, enflasyon ve tedarik zinciri sorunlarının ikinci çeyrekte küresel akıllı telefon sevkiyatlarında %9’luk bir düşüşü tetiklediğini söyledi. Çinli şirketler, çift haneli düşüşler kaydederek bu darbenin yükünü aldı.

Apple, geleneksel olarak iPhone fiyatlarını nesiller arasında değişmeden tuttu, ancak bu yılki ekonomik çalkantı onu alışılmadık bir hamleye itti: Japonya’da büyük ölçüde zayıflayan yen karşısında fiyatları yükseltmek.

Şirket, Çin’de taksit planları ve öğrenciler için daha düşük fiyatlandırma dahil olmak üzere çeşitli ödeme seçenekleri sunuyor. Ancak yıllardır ülkedeki amiral gemisi ürünlerinde indirim yapmaktan kaçındı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu