Teknoloji

Apple, Covid gecikmelerinden sonra 5 Eylül’de ofise dönüş tarihi belirledi

Apple, Covid gecikmelerinden sonra 5 Eylül’de ofise dönüş tarihi belirledi

 

Apple Inc., şirket çalışanlarının haftanın en az üç günü ofiste olmaları için 5 Eylül’de bir son tarih belirleyerek, Covid-19 artışlarının planlarını birkaç kez ertelemesinin ardından en son iade girişimini işaretledi.

Şirket, çalışanların Salı, Perşembe günleri ve bireysel ekipler tarafından belirlenecek normal bir üçüncü gün ofisten çalışmalarını isteyecek. Bu, Apple’ın pazartesi, salı ve perşembe günleri yüz yüze çalışmayı gerektiren orijinal planından bir değişiklik. Şirket, çalışanları Pazartesi günü yeni yaklaşım konusunda bilgilendirdi.

California merkezli teknoloji devi Cupertino, üç günlük politikayı ilk açıkladığı en az Haziran 2021’den bu yana çalışanlarını ofise geri döndürmek için çalışıyor. Ancak virüs patlamaları, şirketi son teslim tarihlerini ertelemeye zorladı ve işçileri haftada iki gün bir programda bıraktı. Yeni politika önce Silikon Vadisi’nde yürürlüğe girecek ve ardından diğer ofislere yayılacak.

Bir Apple sözcüsü, güncellenen son tarih hakkında yorum yapmayı reddetti.

Apple, başka Covid-19 ayarlamaları yapıyor. Yeni politika, şirketin ofislerin ortak alanlarında maske görevini bırakmasından haftalar sonra geldi. Apple, birkaç ay önce bireysel masalarda böyle bir gereksinimi kaldırmıştı.

Şirket ayrıca geliştiriciler konferansı sunumunu izlemek için Haziran ayında kampüsünde yüz yüze bir toplantı düzenledi. Bu, 2019’dan beri bir ilkti ve Apple’ın normal operasyonlara yaklaştığının sinyalini verdi.

Apple’ın ana ofislerinin çoğunun bulunduğu Santa Clara County’de, yedi günlük vaka ortalamaları ve günlük yeni Covid vaka sayıları Temmuz ayına göre düştü, ancak yine de 2022’deki Omicron artışlarından öncekinden çok daha yüksek. Hastalık Kontrol ve Önleme, geçen hafta Covid-19 tavsiyelerini gevşetti.

Bloomberg News’in bildirdiğine göre iPhone üreticisi, çalışanları ofise geri gönderme ve bazı çalışanları rahatsız etme konusunda en katı teknoloji şirketlerinden biri oldu. Microsoft Corp., Amazon.com Inc., Alphabet Inc.’in Google ve diğerleri son aylarda uzaktan çalışmaya daha açık hale geldi.

Apple için yoğun bir zaman. Şirket, iPhone 14’ü ve yeni saatlerini duyurmak için Eylül ayında bir etkinliğe hazırlanıyor. Ayrıca, bu yıl içinde piyasaya sürülmek üzere güncellenmiş Mac’ler ve iPad’ler hazırlıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu