Teknoloji

Apple iOS 16 geliştirici beta 5, durum çubuğunda pil yüzdesini görme seçeneğini geri getiriyor

Apple iOS 16 geliştirici beta 5, durum çubuğunda pil yüzdesini görme seçeneğini geri getiriyor

 

iPhone X’in piyasaya sürülmesiyle Apple, durum çubuğundan kalan pil yüzdesini görme özelliğini kaldırdı. Ancak iOS 16 Beta 5’in piyasaya sürülmesiyle, Apple sonunda seçeneği geri eklemiş gibi görünüyor. Durum çubuğu verileri için kullanılabilir alan miktarını sınırlayan iPhone X üzerindeki çentik sayesinde iPhone üreticisi bu özelliği düşürmeye karar vermeden önce durum çubuğunun bir parçasıydı. Yıllar boyunca, kullanıcılar pil yüzdesini kontrol etmek isterlerse Kontrol Merkezini aşağı kaydırmak zorunda kaldılar.

iOS 16 Beta 5’e güncelleme yapanlardan bazıları, bu seçeneğin kendileri için varsayılan olarak açık olduğunu söyledi. Geliştirici beta sürümüne sahip olanlar için, sadece ‘Ayarlar’ uygulamasını açın, ‘Pil’ bölümüne gidin ve ‘Pil Yüzdesi’ seçeneğini değiştirin ve gitmeye hazırsınız. Simgenin eskisinden biraz daha büyük olması ilginç.

Telefonunuzun şarj cihazıyla bağlantısı kesilirse, içindeki pil yüzdesini görebileceksiniz. Aygıt pili azaldığında pil simgesi sarıya döner ancak yüzde yine simgenin içinde kalır. Ancak cihazı şarj ederken yazının şarj simgesinin yanında hareket ettiğini fark edeceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Lili Apk İndir

Ne yazık ki iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 mini ve iPhone 13 mini kullanıcıları, bilinmeyen nedenlerle bu cihazlarda kullanılamadığından seçeneği etkinleştiremeyecekler.

Pil yüzdesi simgesinin geri dönüşü dışında, iOS 16 Beta 5, Apple Watch’tan iPhone’a ping yaparken yeni bir ses, Kilit Ekranında Şimdi Yürütülüyor görselleştiricisi ve ekran görüntüsü alırken ‘Kopyala ve Sil’ seçeneğinin eklenmesi gibi bazı değişiklikler de getiriyor. .

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu