Teknoloji

Apple iPad 10. nesil, FaceTime HD kamerayı, Touch ID konumunu değiştirebilir

Apple iPad 10. nesil, FaceTime HD kamerayı, Touch ID konumunu değiştirebilir

 

En son sızıntılara göre, iPad’in cep dostu bir versiyonu Ekim ayında iPad Pro ile birlikte yolda olabilir. Şimdi, iPad 10. neslin iddia edilen renderları, Apple’ın FaceTime HD kamerayı cihazın bir tarafına kaydırabileceğini gösteriyor. Birden fazla Çin kaynağına atıfta bulunan Japon blog Macotakara’ya göre, iPad 10. neslin renderları, FaceTime HD kamera pozisyonundaki değişiklikten ayrı olarak bunu gösteriyor.

Rapor, Apple’ın Touch ID’yi bir yan düğmeye taşıyabileceğini veya iPad Mini 6. nesilde olduğu gibi güç düğmesine yerleştirebileceğini belirtiyor.

Bu durumda, ekranın etrafındaki çerçeve boyutunda bir azalma görebiliriz ve bu da onu iPad modellerinin geri kalanıyla aynı hizaya getirir. Ayrıca FaceTime HD kameranın, kullanıcıların iPad’i portre modunda kullanmaya zorlamak yerine yatay modda kullanabilmesi için cihazın sağına kaydırılması önerildi.

Rapor ayrıca, tasarımın yaklaşan iPad 10. neslin verilerinin kasa boyutunun daha önce bildirilenle aynı olduğunu gösterdiğini söylüyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, hiçbir şeyin resmi olarak onaylanmadığı ve değişikliklerin şu anda tamamen spekülasyon olduğudur.

Bu arada Apple, iPad’ler için yaklaşmakta olan iPadOS 16’yı erteledi ve yeni iPhone 14 serisinin tanıtılacağı Eylül ayında beklenen iOS 16 ile birlikte piyasaya sürülmeyecek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu