Teknoloji

Apple iPhone 14: Daha Her Zaman Açık ekran, piyasaya sürülmeden önce ortaya çıkıyor

Apple iPhone 14: Daha Her Zaman Açık ekran, piyasaya sürülmeden önce ortaya çıkıyor

 

İPhone 14 serisinin önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi bekleniyor ve Pro ve Pro olmayan modeller arasındaki bazı büyük farklar da dahil olmak üzere bu yıl beklenen çok sayıda donanım değişikliğinin yanı sıra, yeni iPhone’larda en çok beklenen özelliklerden biri Apple’ın Her Zaman Açık ekran veya AoD.

Birkaç ay önce yeni iPhone 14 serisine AoD desteğinin geldiğine dair söylentilerin ardından, artık özelliğe işaret eden daha fazla ipucumuz var. iOS geliştiricisi @rhogelleim tarafından atılan bir tweet, Apple Xcode 1’in SwiftUI önizlemesinin, yeni iOS arayüzünde bir AoD mekanizmasının varlığını hemen hemen doğrulayan yeni bir davranışa sahip olduğunu öne sürüyor. SwiftUI, geliştiricilerin uygulamalarda yapılan değişiklikleri gerçek zamanlı olarak görmek için kullandıkları bir şeydir.

Tweet ile birlikte paylaşılan bir resim, iOS AoD’nin nasıl görünebileceğini gösteriyor; üstte gün ve tarihi gösteren küçük bir çizgi ve altta 12 saatlik bir saati gösteren daha büyük bir çizgi.

@filipeesposito
Kilit ekranı widget’ları/aksesuarı ve Xcode SwiftUI önizlemesi ile uğraşmak, her zaman ekranda gösteriliyor.
Kodumda bu daire kırmızı olarak doldurulmuştur.
Zaten rapor edildi mi? pic.twitter.com/cpTwloGCrp

— rhogelleim 𓃵 (@rhogelleim) 1 Ağustos 2022

iOS 16’nın ‘Uyku Duvar Kağıdı’ durumu da AoD’ye işaret ediyor

Apple’ın yeni Always-On ekran uygulamasının, duvar kağıdının karartılmış, gradyan bir sürümünü içermesi bekleniyor. Screen Rant tarafından hazırlanan bir rapora göre, bir iOS 16 beta, varsayılan olarak etkinleştirilen yeni bir duvar kağıdı durumu getirdi. Yeni beta sürümündeki telefonlar uykudan farklı bir şekilde uyanıyor. Bir kullanıcı güç düğmesine her bastığında veya telefonla başka şekillerde (ekrana dokunma, telefonu kaldırma) etkileşime geçtiğinde, kilit ekranı yavaş yavaş renklenir.

Bu, Apple Watch Series 5 ve üzeri cihazlarda AoD uygulamasına benzer. Şu anda hiçbir iPhone’da Always-On ekran uygulaması bulunmamakla birlikte, yeni duvar kağıdı durumu, Apple’ın iPhone 14 serisi ile izleyeceği rotayı öneriyor ve duvar kağıdının renksiz, soluk gradyan bir sürümünün AoD ekranında gösterilmesine izin veriyor. saat ve tarih gibi diğer öğeler.

Ancak Apple’ın Always-On ekran özelliği, önceki raporlara göre iPhone 14 serisinin Pro modellerine özel olabilir. Aynı konuda daha fazla detayın, 14 serisinin resmi olarak açıklanacağı birkaç hafta içinde gelmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu