Teknoloji

Apple iPhone 14, iPhone 14 Pro serisi: Beklenen teknik özellikler, özellikler

Apple iPhone 14, iPhone 14 Pro serisi: Beklenen teknik özellikler, özellikler

 

Apple’ın ‘Far Out’ etkinliği sadece iki gün (7 Eylül) ve tüm gözler yeni nesil iPhone 14 serisinde. Bu sefer iPhone 14 serisinin, önceki 12 serisine göre daha fazla artımlı bir güncelleme olarak görülen iPhone 13’e kıyasla daha fazla değişiklik getirmesi bekleniyor. Gelin bu sefer iPhone 14 serisinde beklenen bazı değişikliklere hızlıca göz atalım.

Apple iPhone 14 tam serisi: Dört telefon, ancak mini yok

iPhone 14 mini’nin sayısız kez bildirildiği ve belirtildiği gibi görünmesi pek olası değil. Apple bunun yerine 6.1 inçlik bir cihaz olacak iPhone 14’e ve 6.7 inçlik yeni bir iPhone 14 Plus’a odaklanıyor. iPhone 14 Plus’ın daha önce iPhone 14 Max olarak adlandırıldığı bildirilmişti, ancak görünüşe göre Apple, Pro serisi için Max terminolojisini saklıyor. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, 6,1 inç ve 6,7 inç ProMotion (120Hz) ekranlarla da devam edecek.

Apple iPhone 14 serisi: Yalnızca Pro için A16

Birkaç rapor, iPhone 14 serisinin büyük bir değişikliği işaretleyeceğini belirtti. İşlemci, normal ve Pro varyantlarından farklı olacaktır. Apple’ın yeni A16 Bionic’i Pro telefonlarla sınırlandırması bekleniyor; iPhone 14 ve iPhone 14 Plus, daha yüksek saat hızına sahip olmasına rağmen A15 Bionic ile devam edecek. Apple’ın yeni iPhone 14 telefonlarında nasıl performans yükseltmesi talep ettiğini görmemiz gerekecek.

Apple iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro price in India

Apple iPhone 14 Pro serisi: Daha büyük kamera

Apple, bir süredir 12MP geniş açılı ana kamera ile takılıyor ancak görünüşe göre iPhone 14 Pro serisi bir değişime işaret edecek. Bloomberg’den Mark Gurman’ın son haber bülteninde bildirdiğine göre, iPhone 14 Pro 48MP ana geniş açılı kamera alacak ve Apple’ın telefoto ve geniş açılı kamerayı da iyileştireceğini de sözlerine ekledi. Bu 48MP kamera, Apple analisti Ming Chi-Kuo da dahil olmak üzere geçmişte de rapor edildi. Ancak Apple’ın daha önce olduğu gibi 12 MP ana kamera ile devam edecek olan normal iPhone 14 ve iPhone 14 Plus varyantlarına 48 MP kamera getirmesi beklenmiyor. Ancak Apple, iPhone 14 kameralarında da iyileştirmeler yapacak.

Ayrıca, düşük ışık, video kaydı vb. söz konusu olduğunda 48MP kamera sensörünün iPhone 14 Pro’nun performansını nasıl etkileyeceğini bekleyip görmemiz gerekecek. Özellikle düşük ışık bölümünde, diğer Android telefonlar iPhone’un önünde yarıştı. bazı senaryolar ve Apple, Pro serisine yetişmeye çalışacak.

Apple iPhone 14 Pro serisi: Her zaman ekranda, daha ince çerçeveler

Gurman haber bülteninde bu sefer iPhone 14 Pro serisinde daha ince çerçeveler öngördü, ancak her iki Pro telefonun da bu sefer biraz daha büyük olacağını belirtiyor. Ayrıca, çoğu kullanıcının takdir edeceği daha büyük piller anlamına da gelebilir. Apple’ın ayrıca iPhone 14 Pro telefonlarına Her Zaman Açık Ekran getirmesi bekleniyor. iOS 16 kilit ekranı yenilemesi bunun bir başka göstergesi.

Apple iPhone 14 Pro serisi: Yeni çentik

Çentiğin de yeniden tasarlanması bekleniyor. Raporlar, Apple’ın onu daha ince bir hap şeklinde çentikle yenileyeceğini, ancak yalnızca Pro varyantları için kaydettiğini belirtti. Bu sefer Ön kamera ve tüm Face ID sensörleri için ekranda iki kesik olduğu bildiriliyor. Ancak Apple, çentiğin iPhone kullanımdayken iki kesik yerine tek olarak görünmesini sağlamak için yazılıma güvenecek.

Apple iPhone 14 Pro serisi: Daha fazla eSIM push, Uydu bağlantısı

Gurman’a göre, bu sefer iPhone 14 serisinde eSIM’ler için büyük bir baskı bekliyoruz. Mektubunda, Apple’ın SIM yuvasını tamamen kaldırmayı düşündüğünü, ancak bunun iPhone 14 serisinde olup olmayacağı net olmadığını belirtiyor. Bilmeyenler için, iPhone’lar eSIM özelliği ile çift SIM’i destekler.

Ayrıca iPhone 14 serisinin uydu bağlantısı alması hakkında da konuşuluyor. Şimdi, bunun Hindistan modellerinin bir parçası olması pek mümkün değil, ancak Apple’ın bunu nasıl ortaya çıkaracağını görmemiz gerekecek.

Apple iPhone 14, iPhone 14 Pro serisi: Beklenen fiyatlar

Apple’ın bu sefer fiyatları artırması bekleniyor. iPhone 13 Hindistan’da 79.900 Rs’den başlarken, iPhone 13 mini 69.900 Rs’den başlar, ancak bu sefer mini olmadığı için iPhone 14 Plus muhtemelen daha yüksek bir başlangıç ​​fiyatına sahip olacak. Apple’ın iPhone 13 Pro’su Hindistan’da 1,19,900 Rs’de piyasaya sürüldü, Pro Max ise 1,29,900 Rs’ye mal oldu. Ünlü Apple analisti Ming Chi-Kuo, Apple’ın Pro serisinin fiyatını artırmasını beklediğini zaten söyledi. iPhone 13’ün ABD doları fiyatı 799$, iPhone 13 Pro’nun fiyatı 999$’dan ve iPhone 13 Pro Max’in fiyatı 1099$’dan başlıyor. Bu fiyatlara 100$ bile eklediğinizde iPhone 14 Pro’nun 1099$’dan başladığını görebilirsiniz. Rupi-dolar oynaklığı ve enflasyonu göz önüne alındığında, Hindistan fiyatları çok daha yüksek olabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu