Teknoloji

Apple iPhone 14’ün 7 Eylül’de piyasaya sürülmesi bekleniyor: Ne beklemeli ve bildiğimiz diğer her şey

Apple iPhone 14’ün 7 Eylül’de piyasaya sürülmesi bekleniyor: Ne beklemeli ve bildiğimiz diğer her şey

 

Apple’ın şirketin en yeni iPhone’larını piyasaya sürdüğü yıllık Eylül etkinliği, Apple için her yıl en büyük etkinliklerden biri ve 2022 baskısı hemen köşede. Söylentiler, Bloomberg’den Mark Gurman’ın 7 Eylül’de bir lansman öngördüğü bir etkinlik göreceğimizi öne sürüyor. Bu yıl birçok değişiklikle gelen yeni iPhone 14 serisinin yanı sıra Apple Watch Series 8 ve Apple AirPods Pro 2 gibi diğer ürünleri de bekliyoruz.

Apple iPhone 14 serisi

Apple, iPhone 14 serisi ile seriyi biraz karıştırdı. Birden fazla sızıntıya göre hala dört telefon alacak olsak da, iPhone 14 mini, Pro olmayan bir iPhone 14 Max lehine düşürüldü, bu da Vanilya Pro olmayan modelin iç özelliklerini daha büyük bir ekranla eşleştirecek ve pil. Vanilya iPhone 14, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max hala bekleniyor.

Apple’ın ayrıca yeni A16 Bionic çipini bu yıl sadece Pro modellerine getirmesi bekleniyor, bu da iPhone 14 ve iPhone 14 Max’in A15 Bionic çipinin biraz değiştirilmiş bir versiyonuyla güçlendirileceğini gösteriyor. Bu yıl Pro olmayan iPhone çeşitlerinin iPhone 13 serisine kıyasla önemli performans avantajları sunup sunmayacağı henüz belli değil.

iPhone 14 Pro – @jon_prosser ile işbirliği içinde
En son FPT videosunda daha fazla ayrıntı ve görüntü görün! https://t.co/aPlZiStvd4 pic.twitter.com/ySqQ7cWFdl

— Ian Zelbo (@ianzelbo) 8 Eylül 2021

Apple iPhone 14 Pro ve Pro Max çeşitlerinin bu yıl da çentik için yeni bir tasarım alması bekleniyor, burada Apple’ın imzası olan çentik yerine, telefonlar ön kamera için yeni bir i-şekilli hap tarzı çentik içerecek ve IR FaceID sensörleri. MagSafe gibi diğer özelliklerin de dahil edilmesi bekleniyor. Lansman gününde dört yeni iPhone hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalıyız. Son söylentiler, iPhone 14 serisinin Çin’de üretileceği ilk iki ayın ardından Hindistan’da üretileceğini de gösteriyor.

Apple Watch 8 ve Apple Watch 8 Pro

Apple Watch Series 7, Series 6’ya göre pek çok yeni iyileştirme taşımadı, bu nedenle Apple Watch Series 8’in tamamen yeni bir tasarım dili aldığına dair ilk raporlar ilginç görünmeye başladı. Ancak son raporlar, Apple Watch Series 8’in bile Series 7’nin görünümünden ve verdiği histen uzaklaşmayacağını öne sürüyor.

Twitter kullanıcısı ShrimpApplePro (@VNchocoTaco) tarafından yapılan sızıntılar, yeni Apple Watch serisinin Seri 7’ye kıyasla herhangi bir yeni sensöre sahip olmayacağını gösteriyor. Titanyum varyantı da beklenmiyor.

Tamam
Apple Watch Series 8 sızıntısı
Not: Bilgi yalnızca temel seri 8 ile ilgilidir. Daha yüksek sürüm atm hakkında bilgi yok
🧵1/3 pic.twitter.com/AT6tuUANUd

— ShrimpApplePro 🍤 (@VNchocoTaco) 5 Ağustos 2022

Bununla birlikte, söylentiler, yeni bir tasarım ve yüzde yedi daha büyük bir ekran dahil olmak üzere daha gelişmiş özelliklere sahip olacak bir Apple Watch 8 Pro görebileceğimizi de öne sürdü. Bu modelin vanilyalı Apple Watch 8’den farklı olarak titanyum bir varyantı olması bekleniyor.

Apple AirPods Pro 2

Apple’ın sevilen AirPods Pro’su, birinci sınıf TWS ses ürünlerinde standartları belirlemeye devam ediyor, ancak 2019’daki lansmanından bu yana bir yenilemeden yoksun. Son zamanlarda AirPods Pro’nun halefi söylentilerinin ortaya çıkmasıyla bu durum değişecek.

Raporlar, AirPods Pro 2’nin daha iyi güç tüketimi sunarken gürültü engelleme özelliklerini iyileştirecek yükseltilmiş bir H1 yongasıyla geleceğini öne sürdü. Bununla birlikte, raporlar ayrıca AirPods Pro 2’de bir Lightning konektörü göreceğimizi ve kullanıcıların USB Type-C uyumluluğunu almayacaklarını gösteriyor.

Yeni giriş seviyesi iPad

Apple’ın ayrıca bu yıl Type-C bağlantı noktasına sahip ancak kulaklık bağlantı noktası olmayan yeni bir giriş seviyesi iPad’i piyasaya sürmesi bekleniyor. Beklenen diğer özellikler arasında arkada yeniden tasarlanmış bir kamera modülü ve mevcut 10.2 inç iPad’den daha büyük bir ekran yer alıyor. Serinin 10. nesli olan bu giriş seviyesi iPad, Eylül etkinliğinde gösterilmediği takdirde yeni Mac bilgisayarlarla birlikte Ekim ayında da piyasaya sürülebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu