İOSMobilNasıl

Apple Kimliği e-posta adresiniz nasıl değiştirilir?

Apple Kimliği e-posta adresinizi değiştirmeniz gerekmesinin birçok nedeni olabilir. Belki de e-posta sağlayıcınızı değiştirdiniz ve yeni adresinizi Apple Kimliğinizle kullanmak istiyorsunuz. Veya şu anda kullanmakta olduğunuz e-posta adresiyle ilgili güvenlik endişeleri nedeniyle değiştiriyor olabilirsiniz.

Sebep ne olursa olsun, değişiklik yapmak kolaydır. Tıpkı Apple Kimliği parolanızı sıfırlamak gibi , yalnızca az sayıda adımın izlenmesini gerektirir ve beş dakikadan fazla sürmez. Bununla birlikte, iCloud gibi önemli hizmetlerin yeni Apple Kimliğinizle de çalıştığından emin olmanız gerekir, bu yüzden ona da bir göz atacağız.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp’ın Resimleri Galeriye Kaydetmesini Önleme


1. Apple Kimliği e-posta adresinizi değiştirmek istiyorsanız appleid.apple.com adresine gidin.(yeni sekmede açılır)web tarayıcınızda ve Oturum Aç ‘ı tıklayın .

(İmaj kredisi: Gelecek)

2. Apple Kimliği hesabınız için geçerli e-posta adresini ve parolayı girin, ardından ok düğmesine tıklayın veya dokunun .

(İmaj kredisi: Gelecek)

3. Apple Kimliğinizin bir aygıtta oturum açmak için kullanıldığı konusunda uyarı alabilirsiniz. İzin Ver’e tıklayın veya dokunun ; Apple’ın iki faktörlü kimlik doğrulaması , güvenilir cihazınıza altı haneli bir PIN gönderir. İstendiğinde tarayıcınıza PIN’i girmeniz yeterlidir .

İlginizi Çekebilir: Windows 11’de Misafir Hesabı Nasıl Oluşturulur

(İmaj kredisi: Gelecek)

4. Artık Apple Kimliği hesabınızı yönetebilirsiniz. E-posta adresini değiştirmek için Apple Kimliği kutusuna tıklayın veya dokunun .

5. Apple Kimliğiniz olarak kullanmak istediğiniz e-posta adresini girin .

6. Apple Kimliği parolanızı onaylayın . Bu hala daha önce girdiğiniz olacaktır.

7. Girmiş olduğunuz yeni e-posta adresine bir doğrulama kodu gönderilecektir. E-posta hesabınızın gelen kutusuna gidin, e – postayı bulun ve kodu alın. Kodu isteyen Apple web sayfasına geri dönün ve istendiğinde kodu girin . Ardından Devam’a tıklayın veya dokunun.

Apple Kimliği e-posta adresinizi bu şekilde değiştirebilirsiniz. Yine de, Apple cihazlarınızda yeni ayrıntılarınızın doğru olduğundan emin olmak için hemen atmanız gereken birkaç adım var. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Mac’te iCloud ayrıntılarınızı nasıl güncellersiniz?

Artık Mac’inizde iCloud’da oturum açmak için yeni Apple Kimliği e-posta adresinizi kullanmalısınız.

1. Apple Menüsü’ne tıklayın, Sistem Tercihleri’ni seçin ve Apple Kimliği’ni seçin .

2. Çıkış Yap’a ve ardından Bir Kopyasını Sakla’ya tıklayın . Bu şekilde verilerinizin Mac’inizde kaldığından emin olabilirsiniz.

3. Apple Kimliği parolanızı girin ve Mac’inizde iCloud’dan çıkış yapacaksınız. Birkaç dakika sürebilir.

4. İstendiğinde, yeni Apple Kimliği e-posta adresinizi ve parolanızı girin . Sorulduğunda Mac’inizin kilidini açmak için kullandığınız parolayı girin . İleri’ye tıklayın ve şimdi tekrar oturum açacaksınız.

Bir iPhone veya iPad’de iCloud ayrıntılarınızı nasıl güncellersiniz?

Artık iPhone ve iPad’inizde iCloud’da oturum açmak için yeni Apple Kimliği e-posta adresinizi kullanmalısınız. Bu adımlar her ikisi için de işe yarayacaktır.

1. Ayarlar’a gidin ve ekranın üst kısmındaki adınıza dokunun .

2. Ekranın en altına gidin ve Çıkış Yap öğesine dokunun .

3. İstendiğinde Apple Kimliği parolanızı girin . Ardından Giriş Yap’a tıklayın ve yeni Apple Kimliği e-posta adresinizi ve şifrenizi girin.

İşte buyur. Bu adımlar, yeni Apple Kimliği e-posta adresinizi kullandığınızda iCloud ile veri eşzamanlarken herhangi bir sorun yaşamamanızı sağlamalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu