Teknoloji

Apple Watch Edition, yeni Pro modelinden önce çoktan tükendi

Apple Watch Edition, yeni Pro modelinden önce çoktan tükendi

 

‘Pro’ Apple Watch’ın söylentilerinin çıkışından sadece birkaç gün önce, Apple Watch Edition birçok ülkede şimdiden satıldı. MacRumours, ilk olarak ABD, Kanada, İngiltere ve diğer ülkelerde üst düzey Apple Watch Edition’ın bulunmadığını fark etti. Apple’ın genellikle Eylül ayında gerçekleşen sonbahar etkinliğinden sadece birkaç gün önce premium saat modelinin bulunmaması, sağlam bir Apple Watch’ın ilk çıkışını gösteren raporlara daha fazla ateş katıyor.

Mevcut Apple Watch Series 7 daha dayanıklı ve daha büyük bir ekrana sahip. Saat, çatlamaya karşı daha dayanıklıdır ve önceki modellere göre daha hızlı şarj edilebilir. Üç yüzeyde mevcuttur: alüminyum, paslanmaz çelik ve titanyum.

Sızıntılar ve söylentiler, Apple’ın sporcuları ve fitness tutkunlarını hedefleyen, daha dayanıklı bir kasaya, daha büyük ekrana ve hatta muhtemelen 18 saatlik standart pil ömründe bir iyileştirmeye sahip yeni bir dayanıklı Apple Watch tanıtabileceğini gösteriyor. Üst düzey saat modelinin Apple Watch Series 8 ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bloomberg’den Mark Gurman, bu yaklaşan modelin adının Apple Watch Pro olacağını iddia ediyor. Apple, iPhone’dan iPad’e, Mac’e ve hatta AirPod’lara kadar diğer tüm ürün serilerinde ‘Pro’ markasını kullandığı göz önüne alındığında, ‘Pro’ Apple Watch adlandırma şemasının arkasında mantıklı geliyor. Gurman ayrıca dayanıklı Apple Watch’ın iPhone Pro serisinin fiyatına paralel olarak 900 doların üzerinde fiyatlandırılabileceğine inanıyor. Karşılaştırma için Apple Watch Series 7, 399 dolardan başlıyor.

Apple Watch Series 7 Sürümü. (Resim kredisi: Elma)

Apple, bu yıl içinde dört iPhone 14 modeli, üç Apple Watch modeli, güncellenmiş iPad Profesyonelleri, AirPods Pro 2 ve çok daha fazlası dahil olmak üzere birçok yeni ürünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu