Teknoloji

Apple Watch Pro: ‘Sağlam’ akıllı saat hakkında bildiğimiz her şey

Apple Watch Pro: ‘Sağlam’ akıllı saat hakkında bildiğimiz her şey

 

Apple Watch Pro, yıllık ürün lansman etkinliğini 7 Eylül’de düzenlediğinde, iPhone 14 değil, daha büyük ekrana ve daha dayanıklı kasaya sahip sağlam bir Apple Watch gösterinin yıldızı olabilir. Cupertino, daha önce Apple Watch’un üst düzey çeşitlerini piyasaya sürmüştü, ancak yıllardan beri ilk kez, yeni premium sürüm, saatin standart modeline göre ek özellikler kazanacak.

Apple Watch Pro hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şey burada.

 

Apple Watch Pro’nun fiyatı ne kadar olacak?

Bazı kötü haberlerle başlayalım. Bloomberg’den Mark Gurman’a göre, Apple Watch Pro’nun 900 ila 1000 dolar arasında bir fiyata mal olmasını bekliyor. Bu, 399 dolardan başlayan standart Apple Watch modelinden önemli bir fiyat artışı. Apple muhtemelen fiyat artışını ek özelliklerle haklı çıkarmaya çalışacak. Yine de, bir akıllı saat için 1000 dolar çok para ama Garmin aynı fiyat aralığında sporculara ve yürüyüşçülere yönelik bir dizi ‘sağlam’ saat de sunuyor. Evet, Apple Watch Pro ucuz olmayacak – ancak niş kullanıcıları hedefleyeceğini unutmayın.

Sağlam Apple Watch ne zaman piyasaya sürülecek?

Apple Watch Pro, mağazalara beklenenden daha erken çıkacak. Gürman, dayanıklı Apple Watch’un yeni Apple Watch Series 8 ve Apple Watch SE ile birlikte 7 Eylül’de normal programının ötesinde yeni nesil iPhone 14 ile birlikte piyasaya çıkacağını bildirdi. Gurman ayrıca perakende mağaza çalışanlarına 16 Eylül’de “büyük bir yeni ürün lansmanı” için hazırlanmalarının söylendiğini de bildirdi. Bir Apple Watch Pro’nun mağazalarda iPhone 14 ile aynı zamanlarda satışa sunulması muhtemeldir.

Apple Watch Pro: 'Sağlam' akıllı saat hakkında bildiğimiz her şey

Apple Watch Pro’dan ne beklenir?

Henüz Apple Watch Pro’nun sızdırılmış fotoğraflarını görmedik, ancak Bloomberg’den Mark Gurman yeni bir “Pro” modelin Apple Watch olabileceğine inanıyor ve 2018’den bu yana büyük bir yeniden tasarım alacak. Gurman, Apple Watch Pro’nun yüzde 7’ye sahip olacağını söylüyor. daha büyük ekran ve titanyum gövde. Sağlam Apple Watch’ın standart Apple Watch’tan daha dayanıklı olduğu söyleniyor. Gurman ayrıca yeni modelin “mevcut dikdörtgen şeklin dairesel değil, evrimini” sunacağına inanıyor.

Macotakara’dan yeni bir rapor, Apple Watch Pro’nun düz bir ekrana sahip olabileceğine dair yıllardır söylentiler vardı. Aslında Pro sürümü, Apple’ın şimdiye kadar yaptığı en büyük saat olacak. Gurman, dayanıklı Apple Watch’un Apple Watch Series 6’daki 1,78 inç ekrana kıyasla 2 inç ekrana sahip olacağını söylüyor.

İlginizi Çekebilir: Lili Apk İndir

Pro ve normal sürümler arasında daha fazla ayrım yapmak için, yaklaşmakta olan üst düzey Apple Watch ayrıca daha büyük bir dahili pile sahip olacak ve bu, pil ömrünü ilk kez 18 saatin üzerine çıkaracaktır.

Ayrıca, Apple Watch Pro’ya bu yıl Apple’ın giyilebilir cihazlarında ilk kez görüneceği söylenen bir vücut ısısı sensörü de dahil olmak üzere sağlık sensörlerinde büyük bir yükseltme yapılması bekleniyor. Ancak Seri 8’de de aynı sensöre sahip olduğu için bu özel olmayacak.

Sağlam Apple Watch, Series 7 ve Series 6’daki yonga setiyle neredeyse aynı olduğu söylenen Series 8 ile aynı S8 yonga setine de sahip olacak.

Apple Watch Pro’yu iPhone X olarak düşünün. Tamamen farklı bir akıllı saat olacak ama yine de normal Apple Watch ile aynı DNA’yı paylaşacak.

Apple, 7 Eylül’de ilk sonbahar etkinliğine ev sahipliği yapıyor ve burada teknoloji devinin bize söylentilere göre dayanıklı Apple Watch’a ilk bakışını verecek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu