GenelTeknoloji

Apple Watch ‘Pro’ söylentileri kızışıyor: İşte üst düzey akıllı saate bir bakış

Apple Watch ‘Pro’ söylentileri kızışıyor: İşte üst düzey akıllı saate bir bakış

Apple, yeni bir tasarım dili ve sağlam dış cepheye sahip üst düzey bir Apple Watch gibi görünen bir şey üzerinde çalışıyor. Bloomberg’den gelen bir rapor, sözde Apple Watch ‘Pro’ modelinin bu yıl içinde Apple Watch Series 8 ile birlikte duyurulacağını ortaya koyuyor. Apple Watch Series 8 ile karşılaştırıldığında, yeni üst düzey “Pro” daha büyük bir ekrana, daha uzun pil ömrüne ve yeni bir vücut ısısı sensörüne sahip olacak.

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre, Apple Watch’un üst düzey versiyonu 2018’den bu yana önemli bir yeniden tasarım alan ilk model olacak. Bazıları iPhone 12’de görülen gibi düz bir tasarımın gerçek olacağına inanırken, Gurman diyor ki: Yeni premium Apple Watch’un tasarımı, mevcut şeklin daha çok bir evrimi olacak.

Ayrıca Gurman, yaklaşmakta olan Apple Watch Pro’nun yüzde yedi daha büyük bir ekrana sahip olacağını tahmin ediyor. Giriş seviyesi Apple Watch alüminyumdan yapılırken, bu yeni model titanyum kasaya sahip olacak. Titanyum sadece güçlü değil, aynı zamanda hafiftir. Gurman yeni raporda, “Malzemeler açısından, saatin ekstra sağlam olmasını sağlamak için daha dayanıklı bir titanyum formülasyonuna sahip olacak” dedi. Apple Watch Pro, yeni bir “düşük güç modu”nun tanıtılmasıyla günlerce dayanan daha uzun bir pil ömrüne de sahip olabilir.

Apple Watch Pro yine de ucuza değişmeyecek. 900 doların kuzeyine mal olması bekleniyor ve bu da onu premium bir teklif haline getiriyor. Yeni bir tasarım dili ve geliştirilmiş özelliklerin yanı sıra daha yüksek bir fiyat, muhtemelen sporculara, etkileyicilere, yürüyüşçülere ve koşuculara hitap edecek. Dedi ki: “Üst düzey modelin standart Apple Watch’tan biraz daha büyük olacağı söylendi – yalnızca belirli bir müşteri grubuna hitap edebilecek kadar büyük.”

Apple’ın sonbahar serisi, sızıntılara ve raporlara göre sağlam görünüyor. Durgunluk korkularına rağmen Cupertino, bu sonbaharda dört yeni iPhone, üç Apple Watch modeli ve M2 çipli güncellenmiş iPad Pro modelleri dahil olmak üzere bir dizi yeni cihazla pazarı doldurmayı planlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu