Nasıl

Apple Watch Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Apple Watch Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

 

Birçok kez yanlış parolayı girdikten sonra Apple Watch’ınızdan kilitleniyorsunuz. Bu, medyaya erişmenizi, Apple Pay ile satın almanızı, aramaları ve kısa mesajları yanıtlamanızı ve daha fazlasını engeller.

Parolayı hatırlamıyorsanız Apple Watch’unuzu sıfırlayabilirsiniz. Sıfırladıktan sonra, ilk satın aldığınız zamanki gibi iPhone’unuzla ayarlayabilirsiniz.

Apple Watch Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Genel olarak konuşursak, Apple Watch parolanızı sıfırlamak için gezinmenin iki yolu vardır. Parolayı Apple Watch’ın kendisinde sıfırlayabilirsiniz. Veya, kolay bulursanız, Apple Watch ile eşleştirilmiş iPhone’unuzu kullanabilirsiniz.

Apple Watch’ta

Apple Watch’ta Apple Watch parolasını sıfırlarken, onu şarj cihazına yerleştirmeniz gerekir. Bundan sonra, Apple Watch’ınızın şifresini sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

Apple Watch’ta yan düğmeye basmaya devam edin. Kapatma ekranı görüntülendikten sonra Digital Crown’a uzun dokunun. Tüm içeriği ve ayarları sil ekranı göründüğünde Sıfırla’yı seçin. Sıfırla’ya tekrar dokunarak onaylayın. iPhone’da

Apple Watch parolanızı sıfırlamak için iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasının olması gerekir. Ve tabii ki, Apple Watch’ınız ve iPhone’unuz eşleştirilmelidir.

Bunu sağladıktan sonra aşağıdaki adımları izleyin.

Saatim’e dokunun. Genel’i seçin. Sıfırla’ya (iPhone’u daha eski iOS sürümleri için sıfırla) kaydırın ve üzerine dokunun. Ardından, Apple Watch İçeriğini ve Ayarlarını Sil’e dokunun. Son olarak, Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’e dokunarak onaylayın. Sorulursa, yazın Apple Kimliği parolanızda.
silme-elma-iz-içeriği

Apple Watch parolasını sıfırladıktan sonra (ister Apple Watch’ta ister iPhone’da olsun), saati ilk satın aldığınızda yaptığınız gibi kurmalısınız. Ya da isterseniz yedekten geri yükleyebilirsiniz.

Aynı şekilde, Apple Watch’un GPS + Hücresel modelleri için hücresel planı saklayabilir veya ondan kurtulabilirsiniz.

Apple Watch Şifresi Nasıl Kapatılır?

Bellek gücünüze güvenmiyorsanız Apple Watch parolasını kapatabilirsiniz. Bu şekilde, Apple Watch’ınızın kilitlenmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Ancak, size küçük bir sorumluluk reddi vermek gerekirse, Apple Watch parolasını kapatırsanız Apple Pay’e artık Apple Watch’unuzdan erişemezsiniz.

Ancak yine de devam etmek istiyorsanız Apple Watch şifresini bu şekilde kapatabilirsiniz.

Apple Watch’ta Ana Ekran’a erişmek için Digital Crown’a basın. Ayarlar’a dokunun. Parola’yı seçin. Son olarak, Parolayı Kapat’ı seçin.
Parolayı Kapat

iPhone’da Apple Watch uygulamasına erişin. Saatim’i seçin. Parolayı seçin. Ardından, Parolayı Kapat’ı seçin. Apple Watch iPhone ile Nasıl Açılır?

Apple Watch parolanızı kapatarak verilerinizin gizliliğini riske atmak istemeyebilirsiniz. Bu senaryoda, iPhone’unuzla Apple Watch’ınızın kilidini açmayı seçebilirsiniz.

İşte bunu yapmak için izlemeniz gereken adımlar.

Apple Watch’ta dijital kurma koluna dokunarak Ana Ekran’a gidin. Ayarlar’ı seçin. Parola’ya dokunun. Son olarak, iPhone ile Kilidi Aç’ı etkinleştirin.

Apple Watch

Apple Watch Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Sonsuza kadar tek bir Apple Watch parolasına bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Aslında, parolayı sık sık değiştirmek, güvenliği ihlal edildiğinde Apple Watch’unuzu güvende tutar. Apple Watch şifrenizi değiştirmek isterseniz, Apple Watch veya iPhone’unuz üzerinden değiştirmeyi tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Twitter Parolanızı Unuttuysanız Yapmanız Gerekenler

Ana Ekranı açmak için Apple Watch’un dijital tepesine dokunun.Ayarları Açın.Parola’ya gidin.Parolayı Değiştir’i seçin.Ardından, mevcut parolayı yazın ve ardından yeni bir parola yazın.Yeni parolayı tekrar girerek onaylayın.

Basit Şifre Nasıl Kapatılır?

Apple Watch’un dört haneli parolasını yeterince güçlü bulamazsanız, değiştirebilirsiniz. Bunu aşağıdaki adımlarla yapabilirsiniz.

Apple Watch’un dijital tepesine dokunarak Ana Ekran’ı açın.Ayarları Başlat.Parola’ya dokunun.Ardından Basit Parola’yı devre dışı bırakın.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu