GenelTeknoloji

Apple’ın karma gerçeklik kulaklığı, hareket algılama için “VR Eldivenleri” kullanabilir

Apple’ın karma gerçeklik kulaklığı, hareket algılama için “VR Eldivenleri” kullanabilir

 

Patently Apple’a göre Apple’a verilen bir patent, yaklaşmakta olan karma gerçeklik kulaklığının el ve parmak hareketlerini algılayabilen bir çift “VR Eldiven” ile gelebileceğini öne sürüyor. Blog, diğer hareketlerin yanı sıra VR Eldivenlerinde kayan parmak hareketlerini algılayabilen bir kulaklık giriş sistemi için ABD Ticari Marka ve Patent Ofisi tarafından verilen birden fazla patenti ortaya çıkardı.

Bu yılın mayıs ayında Bloomberg, Apple yöneticilerinin yaklaşmakta olan karma gerçeklik kulaklığını şirketin yönetim kuruluna sunduklarını ve cihazın geliştirilmesinin ileri bir aşamaya ulaştığını bildirdiğini bildirdi. Böyle bir cihazın bir versiyonu, Mayıs ayındaki toplantıda sekiz bağımsız yöneticiye ve Apple CEO’su Time Cook’a gösterildi.

“Apple’ın yaklaşımı biraz farklı. Apple’ın buluşu, bir birinci vücut parçası ile bir ikinci vücut parçası arasındaki teması algılamaya yönelik aygıtları ve yöntemleri kapsar. Algı devresi, sürücü elektrotuna uygulanan bir sürücü sinyaline yanıt olarak algılama elektrotundaki (örneğin, ikinci vücut parçasıyla temas edecek şekilde yapılandırılan) bir sinyali algılayacak şekilde yapılandırılabilir (örneğin, birinci vücut parçasıyla temas edecek şekilde yapılandırılır),” diyor Patently Apple, Apple’ın yeni yaklaşımını kamera veya radyo frekansı tabanlı sistemler kullanan diğerleriyle karşılaştırıyor

Eldivenler için verilen yeni patentler, VR eldivenlerinin belgeleri açma, ekranda gezinme, seçim yapma, aramaları yanıtlama veya bilgisayara bağlı diğer çevre birimlerini kullanma gibi ten tene temasa dayalı hareketleri algılamak için kullanılabileceği anlamına gelebilir. Apple karma gerçeklik kulaklığı.

Verilen patentlerden bazıları, Apple’ın ten tene teması tespit etmek için iki giyilebilir cihaz (Apple Watch’a benzer) kullanıp kullanamayacağını da hayal ediyor. Patentteki bir örnek, bir saatin algılama için nasıl kullanılabileceğini ve diğerinin hareketi nasıl uygulayabileceğini ele alıyor.

Başka bir örnek, ikinci bir giyilebilir cihaz olarak bir yüzüğe sahip olma fikrini önermektedir. Bu halka, VR eldivenleriyle çalışacak şekilde tasarlanabilir. Patently Apple’a göre bu, aramaları cevaplamak ve yapmak, programları başlatmak, seçimler yapmak vb. için kullanılabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu