Teknoloji

Apple’ın M2 destekli MacBook Pro serisi, Q4 2022’de seri üretime girecek: Kuo

Apple’ın M2 destekli MacBook Pro serisi, Q4 2022’de seri üretime girecek: Kuo

 

Apple Analisti Ming Chi-Kuo, Apple’ın M2 Pro çipiyle desteklenen yeni MacBook Pro modellerinin 2022’nin 4. çeyreğinde seri üretime girebileceğini söyleyen bir tweet attı. Bu nedenle, 2023’ten önce piyasaya sürülmeleri pek mümkün değil. Tweet ayrıca yeni M2 Pro çiplerinin 5nm mimarisini benimseyin.

Daha önce birden fazla rapor, bir sonraki MacBook profesyonellerinde 3nm yonga setleri görebileceğimizi öne sürmüştü. Bununla birlikte, TSMC (Apple’ın M serisi yonga setlerinin üreticisi), 2023 yılının ilk yarısına kadar 3nm yongalardan elde edilen geliri hesaba katmıyor. Bu, yeni MacBook Pro’ların 2023’ün ilk çeyreğinde beklenen gelişiyle tam olarak uyumlu değil.

apple, apple macbook pro, macbook pro,

Yeni işlemcilere sahip yeni 14″ ve 16″ MacBook Pro, 4Q22’de seri üretime girecek. TSMC’nin 3nm’nin 1H23’ten itibaren gelire katkıda bulunacağına dair rehberliği göz önüne alındığında, 14″ ve 16″ MacBook Pro modellerinin işlemcileri 5nm gelişmiş düğümü kullanmaya devam edebilir.

— 郭明錤 (Ming-Chi Kuo) (@mingchikuo) 22 Ağustos 2022

Yeni MacBook Pro’lar 14 inç ve 16 inç varyantlarda gelebilir. Yeni MacBook Pro’lar, M2 yongasının daha güçlü varyantları olan M2 Pro yonga setlerinden güç alacak. Apple’ın bir sonraki Pro dizüstü bilgisayarları için daha somut bilgiler şu anda tam olarak net değil, çünkü çok sayıda rapor yeni MacBook’larla ilgili çelişkili ayrıntılar iddia ediyor.

İlginizi Çekebilir: Clash of Clans Apk İndir

Yeni iPad’ler ve M2 Mac Mini de dahil olmak üzere diğer Mac bilgisayarları görmeyi beklediğimiz bu yıl Apple’ın Ekim lansman etkinliğinde konuyla ilgili biraz daha netlik sağlanmasını bekliyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu