GenelTeknoloji

BGMI Play Store ve App Store’da çevrimdışı olunca hayranlar hayal kırıklığına uğradı

BGMI Play Store ve App Store’da çevrimdışı olunca hayranlar hayal kırıklığına uğradı

 

Popüler battle royale oyunu Battlegrounds Mobile India’nın (BGMI) hayranları, oyunun Perşembe günü Google Play Store ve App Store’dan aniden kaybolmasıyla şok oldu. Düzenli olarak BGMI oynayan 32 yaşındaki Aneesh Thomas, oyunun kaldırılmasını görmekten son derece rahatsız olduğunu söyledi. “BGMI uygulama mağazalarından kaldırılsa da benim için erişilebilir durumda. Ancak aynı şey PUBG’de de oldu. Önce kaldırıldı ve birkaç gün sonra oynayamadık.”

Şu an itibariyle, hükümetin oyunun kaldırılmasını neden emrettiği belli değil. Krafton yaptığı açıklamada, “BGMI’nin Google Play mağazasından ve App Store’dan nasıl kaldırıldığını açıklıyoruz ve belirli bilgiler aldığımızda size haber vereceğiz” dedi. Ancak Google, uygulamayı mağazasından kaldırırken, hükümetin oyunu kaldırma talebine atıfta bulundu.

BGMI taraftarları, Hindistan hükümetinin ülkede oyunu yeniden başlatmasını istiyor ve oyunun aniden kaldırılması için makul bir açıklama arıyor. “Ani kaldırma, muhtemelen genel bir yasağı hedefliyor. Oyun topluluğu OpraahFX’in kurucusu Pranav Punalia indianexpress.com’a verdiği demeçte, bu karar yalnızca oyun ekosistemine zarar verecek. Ülkede oynanan en iyi oyunlar olan Freefire ve BGMI’nin benzer şekilde kaldırıldığını söyledi. “Bu oyunların etrafında dönen milyonlarca multi-milyon dolarlık bir ekonomi var, bununla ilişkili taşıyıcılar var. Bu yüzden yasaklamak bana mantıklı gelmiyor.”

BGMI’nin, özellikle Hintli oyuncular için yapılmış PUBG Mobile’ın yeni avatarı olduğuna dikkat edilmelidir. PUBG Mobile, Tencent’e aittir, BGMI ise Güney Koreli yayıncı Krafton tarafından geliştirilmiştir. Hükümet, ulusal güvenlik endişeleri nedeniyle PUBG ve diğer Çin uygulamalarını yasakladıktan sonra Android cihazlar için 2 Temmuz 2021’de ve iOS cihazlar için 18 Ağustos 2021’de piyasaya sürüldü.

YouTube yayıncısı Abhay Singh, diğer adıyla Thugboimax, hükümetin oyunu kaldırma talebiyle karıştırılıyor. “Geliştiricilerin sunucu konumunu ve oyunun unsurlarını değiştirmesine rağmen, hükümet normlarına göre bu hala oldu. Bunun kesinlikle yanlış olduğuna ve ekmek ve tereyağı için BGMI’ye güvenen benim gibi çevrimiçi oyun yayıncılarını etkileyeceğine inanıyorum.”

Bu arada, bazıları BGMI’nin tüm yanlış nedenlerle ilgi odağı olduğuna ve bunun olması gerektiğine inanıyor. Alpha Zegus’un kurucusu ve yöneticisi Rohit Agarwal, “Son zamanlarda bir çocuğun bir BGMI tartışması yüzünden annesini öldürmesi olayıyla birlikte, oyun bir kez daha hükümetin radarına girdi ve genç yetişkinler için güvensiz olarak işaretlendi” dedi. oyun ve yaşam tarzı alanlarında uzmanlaşmış pazarlama ajansı.

Uygulamayı yasaklamanın nedeni açık değil. “Engelleme kurallarındaki gizlilik maddesi, aracıların da doğal adalet yasasına aykırı olan bu konuda iletişim kurmasını engelliyor. SFLC.in Hukuk Direktörü Prasanth Sugathan, “Engelleme kurallarının gizlilik hükmüne yeniden bakmanın zamanı geldi” dedi.

Sadece dört hafta önce BGMI, oyun ülkede bir yılı tamamladığı için Hindistan’da 100 milyon kullanıcıyı aştı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu