Nasıl

Bilgisayar iPhone’u Algılamıyor mu? Bu Düzeltmeleri Deneyin

Bilgisayar iPhone’u Algılamıyor mu? Bu Düzeltmeleri Deneyin

 

Dosyaları bilgisayarınız ve iPhone arasında aktarmak ve senkronize etmek, bilgisayar telefonunuzu algıladığı sürece kolaydır. Ancak, artık bunu yapmadığında, kendinizi yapışkan bir durumda bulabilirsiniz.

Ancak, dünyanın sonu değil çünkü yine de düzeltebilirsiniz. Altta yatan nedenler çok çeşitli olabilir, ancak size yardımcı olacak bir çözüm listesi hazırladık.

Bilgisayarın iPhone’u Algılamamasının Olası Nedenleri

Bu sorun farklı nedenlerden kaynaklanabilir. Bu makalenin sonraki bölümlerinde çözümleriyle birlikte yaygın olanlardan bazılarını listeledik.

USB kablosu ve bağlantı noktalarındaki kusurlar Bilgisayarınıza güvenmeme iPhone’daki dahili arızalar Eski iOS sürümü Eski bilgisayar sistemi Uyumsuz iTunes uygulaması Çalışmayan Apple mobil cihaz desteği Apple mobil cihaz hizmeti çalışmıyor Cihaz sürücülerinin gecikmiş güncellemeleri

Bilgisayarın iPhone’u Algılamaması Nasıl Onarılır?

Bozulmuş veya ayrılmış bir USB kablonuz olması durumunda bilgisayarınız iPhone’u algılamıyor olabilir. Bu nedenle, kablonun durumunu kontrol edin. Ayrıca, bilgisayarınıza bağlanırken iPhone’unuzun kilidinin açılması gerekir.

Ardından, USB bağlantı noktalarına hızlıca bir göz atın çünkü hasarlı USB bağlantı noktaları da yardımcı olmaz. Gerekirse, biriken kir ve kalıntılar bağlantıyı engelleyebileceğinden USB bağlantı noktalarını temizleyin.

Daha da önemlisi, bilgisayarı ve iPhone’u eşleştirirken, iPhone’unuz sizden bilgisayara Güven veya Güvenme’yi seçmenizi ister. Güven’i seçmek, bilgisayarınızın iPhone’u algılamasına yardımcı olabilir.

iPhone’unuza Uygulanacak Düzeltmeler

Sorun iPhone’da ve ayarlarındaysa, bunları daha iyi hale getirebilirsiniz. Bilgisayarınızın iPhone’u algılamasını sağlamak için, iPhone’unuzda deneyebileceğiniz bazı düzeltmeleri burada bulabilirsiniz.

iPhone’unuzu Yeniden Başlatın

Bazen, iPhone’un dahili arızaları, bilgisayarınızın telefonu algılamasını engelleyebilir. Telefonu yeniden başlatmak, yavaşlık, uygulama hataları vb. gibi küçük sorunları ortadan kaldırabilir. Aynı şekilde, uygulamaların ve arka plan önbelleğinin telefonunuzun performansını düşürmesini engeller.

iPhone’daki yan veya ses seviyesi düğmesini basılı tutun. Telefonu kapatmak için kapatma kaydırıcısını kaydırın.iphone'da yeniden başlat

30 saniye kadar bekleyin. Sonunda, telefonu tekrar açmak için yan düğmeye dokunun ve basılı tutun. iOS Sürümünü Güncelleyin

iPhone’unuzun güncellemelerini takip etmeniz gerekiyor. Veya eski iOS sürümü, bilgisayarınız ile iPhone arasındaki bağlantıyı da engelleyebilir.

Bu nedenle, bu gibi sorunlardan kaçınmak için iPhone’unuzu ara sıra güncelleyin.

Ayarlar’ı başlatın. Genel’e dokunun. Ardından, Yazılım Güncelleme’ye dokunun. Şimdi İndir ve yükle’yi seçin.
iphone'da indirme ve yükleme güncellemesi

Bilgisayarınızda Uygulanacak Düzeltmeler

iPhone’unuza yönelik çözümler yardımcı olmadıysa, bilgisayarınızla devam edin. Bilgisayarınızı güncelleyerek başlayabilir ve listelenen diğer çözümlere geçebilirsiniz.

Bilgisayar İşletim Sisteminizi Güncelleyin

Hataların giderilmesinden genel performansın iyileştirilmesine kadar, güncellemeler bilgisayarınız için harikadır. Bu nedenle, basit bir güncelleme, bilgisayarınız ile iPhone arasındaki iletişime yardımcı olabilir. Ve nihayetinde bilgisayarınızın iPhone’unuzu algılamasına yardımcı olun.

Mac’te

Apple menüsünde, Sistem Tercihleri’ni tıklayın. Yazılım Güncelleme’yi seçin. Ardından, Şimdi Güncelle’yi seçin. şimdi güncelle-elma

Windows’ta

Ayarları başlatmak için Windows + I tuşlarına basın. Güncelleme ve Güvenlik’i seçin. Sağ bölmede, Windows güncellemesini seçin. Sağ bölmede Güncellemeleri kontrol et’i seçin.güncellemeleri kontrol etBundan sonra, bir güncellemenin zamanı geldiğinde Windows indirecek ve yükleyecektir. Daha sonra tek yapmanız gereken bilgisayarınızı yeniden başlatmaktır. En Son Güncellemeleri iTunes’dan Alın

Apple, iPhone’unuzu algılamada sorun yaşıyorsa, bilgisayarınızdaki iTunes’u güncellemenizi önerir. iTunes’u yalnızca 12.8’e kadar Mac ve Windows’ta aşağıdaki şekilde güncelleyebilirsiniz.

Mac’te

Apple Mac Store’a gidin. Güncellemeler sekmesini tıklayın. Ardından, iTunes’un yanındaki Güncelle’yi tıklayın.

Windows’ta

iTunes’u başlatın.Windows için Yardım sekmesini seçin.Sonra, Güncellemeleri kontrol et’i seçin.
iTunes'da güncellemeleri kontrol edin

Güncelleme zamanı geldiğinde bir açılır pencere belirecektir.Şimdi, iTunes’dan en son güncellemeleri indirip yükleyin.Apple Mobil Cihaz Destek Uygulamasının Yüklenip Yüklenmediğini Kontrol Edin

Apple Mobil Cihaz Desteği, bilgisayar ve iOS cihazları arasındaki iletişime yardımcı olur. Bilgisayarınızda yoksa, iPhone’unuzu algılamamasının nedeni bu olabilir.

Ancak, bilgisayarınızda Apple Mobil Cihaz Desteği olup olmadığını anlayamıyorsanız, işte böyle.

Windows + R tuşlarına basın. Çalıştır komut penceresinde appwiz.cpl yazın ve Tamam’ı seçin. Programlarda ve özelliklerde Apple Mobil Cihaz Desteği’ni görürseniz içiniz rahat olsun. Değilse, iTunes’u yeniden yüklemek bunun için bir geçici çözüm olabilir.elma-mobil-cihaz-destek

Apple Mobil Cihaz Destek Hizmetlerinin Çalıştığından Emin Olun

Apple Mobile Device Service, bilgisayarınızın iPhone’u algılamasına ve senkronize etmesine yardımcı olmaktan sorumludur. Bazen bu hizmet durma noktasına gelebilir. Bu nedenle, bu hizmetin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Windows’ta bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Windows + R tuşlarıyla Çalıştır komut penceresini başlatın. services.msc’yi girin. Ardından, Tamam’ı tıklayın. Ara ve Apple Mobile Device Service’i açın. Başlangıç ​​türünün Otomatik olarak ayarlanıp ayarlanmadığına bakın. Aynı şekilde, Hizmet durumunun Çalışıyor olarak ayarlandığından emin olun.elma-mobil-cihaz-servis-başlangıç

iTunes’u yeniden yükleyin

İTunes’u yeniden yüklemenin bilgisayarınızın iPhone’u algılamasına nasıl yardımcı olabileceğini sorgulayabilirsiniz. Ancak, öyle olur ki, bilgisayarınızdaki ve iPhone’daki iTunes sürümü çoğu zaman uyumsuz olabilir. Bu ayrıca bağlantıyı bozabilir ve bilgisayarınızın iPhone’unuzu algılamasını durdurabilir.

İTunes’u yeniden yüklemek, bunun için bilinen bir tedavidir. Benzer şekilde, daha önce Denetim Masası’nda Apple Mobil Aygıt Desteği’ni bulamadıysanız, bu adım bilgisayarınızda da etkinleştirebilir. Ancak, yeniden yükleme işlemine başlamadan önce iTunes arşivinizi yedekleyin.

Mac’te

Finder’da Uygulamalar’ı seçin. Yardımcı Programlar klasörünü seçin. Ardından, açmak için Terminal uygulamasını çift tıklayın. Ardından, cd /Applications/ yazın ve Uygulamalar dizinine ulaşmak için Enter’a basın.cd-uygulama-in-mac

sudo rm -rf iTunes.app/ yazın ve iTunes’u tamamen kaldırmak için Enter’a basın. Yönetici parolasını girmeniz istenirse, parolanızı yazın ve onaylayın.

iTunes’u geri yüklemek için App Store’a gidin ve şu adımları izleyin:

macOS sürümünüzü seçin ve iTunes’u indirin. iTunes.dmg başlıklı yükleyici sürücüsünü açın.Yükleme paketini çalıştırın.Devam Et’e basın.Lisans Sözleşmesi görüntülenene kadar Devam’ı tıklamaya devam edin. Kabul edin ve ilerleyin. Hedef birim için Mac OS başlangıç ​​sürücünüzü seçin. Sonunda, Yükle’ye tıklayın ve Kapat’a basın.

Windows’ta

Çalıştır penceresini başlatmak için Windows + R tuşlarına basın. Kontrol yazın ve Denetim Masası’na gitmek için Tamam’ı tıklayın. Aşağı kaydırın ve Programlar ve Özellikler’i seçin.
program ve özellikler

Listede iTunes’u bulun ve sağ tıklayın. Ardından Kaldır’ı seçin.
itunes'ı kaldır

Daha derin temizlik için iTunes ile ilgili programları (örn. Bonjour, Apple Software Update, vb.) aynı şekilde kaldırın.

iTunes’u Windows’unuza yüklemek için şu adımları izleyin:

Microsoft Store’a gidin. Get in Store uygulamasını tıklayın. Açılır pencerede Microsoft Store’u Aç’ı seçin. Şimdi, Yükle’yi seçin.kurulum itunesKurulum paketi indirildikten sonra çalıştırın. Kuruluma devam etmek için İleri’ye basın. Kurulum Seçenekleri penceresinde, seçenekleri istediğiniz gibi ayarlayın. Kur’u seçin ve daha sonra Bitir’e tıklayın. Kabul Et’i seçerek lisans sözleşmesini kabul edin. Ve bitirdiniz.Apple Mobil Aygıt USB Sürücüsünü Güncelleyin

Eski USB sürücüleri, bilgisayarınızı ve iPhone’unuzu eşleştirirken de engel olabilir. Bu durumda özellikle dikkatinizi Apple Mobil Aygıt USB sürücüsünü güncellemeye verin.

Sürücüyü güncelleme adımları aşağıda verilmiştir. Bu adım yalnızca Windows’ta geçerlidir.

Çalıştır penceresini açmak için Windows + R tuşlarına basın. Denetime girin ve Tamam’ı tıklayın. Denetim Masası’nda Aygıt Yöneticisi’ni seçin. Evrensel Seri Veri Yolu denetleyicilerini bulun ve genişletin. Apple Mobil Aygıt USB Kompozit Aygıtını bulun ve seçin.güncelleme-elma-mobil-cihaz-destekÜzerine sağ tıklayın ve Sürücüyü Güncelle’yi seçin.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu