Nasıl

Disney+ nasıl hızlı ve kolay bir şekilde iptal edilir

Disney’in 2019’da piyasaya sürülen yayın hizmeti Disney+, businessofapps.com’a göre 2021’de 5,2 milyar dolar gelir elde etti ve Mart 2021’de 100 milyon aboneye ulaştı . 2022’de hizmet 137,7 milyon aboneye ulaşırken, mobil uygulama da 200 milyon indirmeyi aştı .

Star Wars, Marvel, National Geographic, Disney ve Pixar gibi franchise’lara sahip olan hizmet, daha eski, daha önce yayınlanmış içeriğin yanı sıra abonelerin eğlenmesi için oluşturulan yeni içeriği barındırıyor. Bazı aboneler, maliyet, içerik veya diğer sorunlar nedeniyle veda etmek istiyor olabilir.

Disney+ nasıl iptal edilir

Disney , Disney+ aboneliğinizi iptal etmek için şu adımları izlemenizi önerir :

1. PC web sitesi veya mobil Disney+ uygulaması aracılığıyla Disney+’da oturum açın.

2. Profilinize gidin. PC web sitesinde bu, sağ üstteki profil simgenizdeki açılır menü aracılığıyla olacaktır. Mobil uygulamada profilinize ulaşmak, sağ alttaki profil simgenize dokunmak kadar kolaydır.

3. Profilinizden “Hesap”ı seçin. Bu, web sitesinde ve uygulamada profillerinizin, “İzleme listesi” ve “Uygulama ayarları”nın altındaki üçüncü seçenek olacaktır.

Disney+ profilinizde "Hesap"ı seçin.

4. “Abonelikler” bölümünün altında Disney+ aboneliğinizi seçin. Mobil uygulamada, Disney+ aboneliğinizi bir kez daha seçmeniz gereken bir web sayfasına yönlendirileceksiniz.

5. Sayfanın en altına gidin ve kırmızı “Aboneliği İptal Et” düğmesine tıklayın.

İlginizi Çekebilir: Twitter Parolanızı Unuttuysanız Yapmanız Gerekenler

6. Disney, iptal işlemini tamamlamak istediğinizden emin olup olmadığınızı soracaktır. Öyleyse, son kırmızı “Aboneliği İptal Et” düğmesine tıklayın veya dokunun.

Disney, mevcut aboneliğinizin “mevcut ödeme döngünüzün” sonuna kadar devam edeceğini ve o zamana kadar erişiminizin kesintiye uğramayacağını söylüyor. Fikrinizi değiştirirseniz, abonelik iptalinizi bir sonraki ödeme döneminden önce de sıfırlayabilirsiniz.

Disney+ 2019'da Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve diğer seçili ülkelerde, ardından 2022'de Avrupa'da piyasaya sürüldü.

Üçüncü taraf aboneliğiyse Disney+ nasıl iptal edilir

Aboneler, Amazon, Google, Apple, Roku ve Rogers gibi üçüncü taraf uygulamalardan Disney+ aboneliği satın alabilir. Disney, üçüncü bir taraftan satın alanların aboneliklerini yönetmek ve iptal etmek için burada ek bir yardım sayfası sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu