GenelTeknoloji

Dyson, Hindistan’da V15 Detect kablosuz elektrikli süpürgeyi piyasaya sürdü

Dyson, Hindistan’da V15 Detect kablosuz elektrikli süpürgeyi piyasaya sürdü

Dyson, şirkete göre bugüne kadar ürettiği en güçlü ve akıllı elektrikli süpürge olan V15 Detect Cord-free elektrikli süpürgeyi Hindistan’da piyasaya sürdü. Dyson V15 Detect, tozu algılamaya ve cihaz tarafından ne kadar toz çekildiğini ölçmeye yardımcı olmak için “Lazer Toz Algılama” ve bir piezo sensör ile birlikte gelir.

Dyson’a göre V15 Detect, tek şarjla 60 dakikaya kadar emiş sağlar ve 0,3 mikron kadar küçük toz parçacıklarını yakalayabilen beş aşamalı bir filtreleme sistemine sahiptir. 240 watt’a kadar emiş gücü üreten Dyson Hyperdymium motor kullanır.

Elektrikli süpürgenin Lazer Toz Algılama teknolojisi, yerden 7,3 mm yükseklikte, 1,5 derecelik bir açıyla yerleştirilmiş yeşil bir lazer diyotun temizleyicinin kafasına entegrasyonunu içerir. Yeşil diyot, zemin yüzeyindeki tozun kullanıcı tarafından daha görünür olması için oraya yerleştirilmiştir.

Dyson V15 Detect ayrıca elektrikli süpürgeye entegre edilmiş bir akustik piezo sensörle birlikte gelir. Toz vakuma girdiğinde, hazne içindeki akustik piezo sensöre çarpar ve küçük titreşimler elektrik sinyallerine dönüştürülür. Bu sinyallere dayanarak sensör, elektrikli süpürgenin dahili LCD ekranında toz boyutunu ve miktarını gösterir, böylece kullanıcılar ne kadar toz çıkarıldığı ve toz parçacıklarının boyutu hakkında bir fikir edinebilirler.

Elektrikli süpürge ayrıca, saçın fırça çubuğuna dolanması sorununu durdurmayı amaçlayan, dolaşmayı önleyen bir konik fırça çubuğuyla birlikte gelir. Ayrıca insan, kedi ve köpek tüylerinin alınmasına yardımcı olmak için tüy alma kanatlarına sahip bir motorlu araç temizleme başlığı ile birlikte gelir. Dyson V15 Detect, zemin tipine bağlı olarak gücünü otomatik olarak algılamak ve uyarlamak için tasarlanmış şirketin “Dinamik Yük Algılama” teknolojisi ile birlikte gelir.

Dyson V15 Detect kablosuz elektrikli süpürge, 25 Temmuz’dan itibaren Dyson’ın web sitesinde ve Dyson Demo mağazalarında satışa sunulacak ve 62.900 Rs’ye mal olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu