Nasıl

Eski Bir ICloud Hesabı Nasıl Silinir?

Eski Bir ICloud Hesabı Nasıl Silinir?

 

Eski bir iCloud hesabınız varsa, neredeyse hiç kullanılmayan ve cihazınızda yer kaplıyorsa, onu tamamen silebilirsiniz.

Ancak iCloud hesabının silinmesiyle, hesaba bağlı uygulamalar, veriler ve diğer hizmetler de ortadan kaybolacak.

Olası sonuçları dikkate aldıysanız ve yine de iCloud hesabınızı silmek istiyorsanız, bu makale prosedür boyunca size yol gösterebilir.

Eski Bir iCloud Hesabını Silmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Apple, bir iCloud hesabını silmeden önce üç şeye dikkat etmenizi önerir. Önemli dosyaların bir kopyasını kaydetmeniz gerekir.

Aynı şekilde, Apple cihazlarınızdan iCloud hesabından çıkış yapmak da gereklidir. Son olarak, aktif aboneliklerinizi gözden geçirmek, iCloud’u kalıcı olarak silmeden önce satın alınan uygulamaları ve dosyaları yönetmenize yardımcı olacaktır.

Önemli Dosyaların Bir Kopyasını Kaydedin

iCloud hesabınızı silerseniz, hesapla ilgili tüm veriler ve bilgiler de silinir. Bu nedenle, önemli dosyaları yedeklemek çok önemlidir çünkü hesabı bir kez sildikten sonra geri dönüşü yoktur.

Silmek istediğiniz iCloud hesabındaki dosya ve verilerin bir kopyasını kaydetmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Tarayıcınızda Apple’ın Veri ve Gizlilik sayfasına gidin. Apple Kimliği kimlik bilgileriyle oturum açın. Verilerinizin bir kopyasını alın altında Verilerinizin bir kopyasını isteyin’i seçin.
verilerinizin-bir-kopyasını-isteyin

Tümünü seç’i seçin veya bir kopyasını kaydetmek istediğiniz verilerin yanındaki onay kutularını seçin. Devam’ı seçin. Ardından, açılır menüden bir maksimum dosya boyutu seçin. İsteği tamamla’yı seçin.
tam istek

Apple, talebi ileten kişinin hesap sahibinin olup olmadığını doğrulamak için zaman alacaktır. Ardından, verileri yedi gün içinde düzenleyecekler.

Verilerinizin bir kopyasını yayınlayacaklar ve bunları Apple Kimliği sayfanızdan indirmeniz için sizi bilgilendirecekler. Verilerinizin kopyası 14 gün boyunca kullanılabilir durumda kalacaktır. O zamana kadar indirmezseniz, verileriniz kaldırılacaktır. Bu nedenle, baştan bir kopya talep etmeniz gerekecek.

İlginizi Çekebilir: Lili Apk İndir

Bağlı Cihazlardan iCloud Hesabından Çıkış Yapın

Eski iCloud hesabını kalıcı olarak silmeden önce, Apple cihazlarınızda iCloud hesabından çıkış yapmanız gerekir.

Bunu her cihazda ayrı ayrı yapabilirsiniz. Veya Apple’da iCloud hesabınıza giriş yapın ve bağlı cihazlardan iCloud hesabından bir kerede çıkış yapın.

İşte bunu nasıl yapabileceğiniz.

appleid.apple.com adresine gidin ve iCloud hesabınıza giriş yapın. Cihazlar bölümünü görene kadar aşağı inin. iCloud hesabına bağlı cihazların bir listesini göreceksiniz.
ICloud

Bir cihaz seçin ve görüntülenen açılır pencereden Hesaptan kaldır’ı seçin. Aynı adımı diğer cihazlar için de tekrarlayın.

hesaptan kaldır

Aktif Abonelikleri İnceleyin

iCloud hesabını silmeden önce aktif aboneliklerinizi gözden geçirin. İCloud hesabınızı sildikten sonra, hesapla ilgili tüm abonelikler kaldırılacaktır. Bu nedenle, büyük hamleyi yapmadan önce, eski iCloud hesabı üzerinden yapılan satın alma işlemlerini gözden geçirin ve indirin.

Etkin abonelikleri incelemek için aşağıda gösterilen adımları izleyin.

App Store’u açın. Adınızı seçin. Adınızı bulamıyorsanız, iCloud kimlik bilgilerinizle oturum açın.Hesap Ayarları’nı seçin.Yönet’e gidin.Aboneliklerin yanında,Yönet(bağlantı) öğesini seçin. Bu, aboneliklerinizin bir listesini görüntüler (hem aktif hem de süresi dolmuş).
elma içinde yönetmek

Ardından, her aboneliğin yanında bulunan Düzenle’yi seçin. Son olarak, fatura dönemini istediğiniz gibi değiştirin veya birer birer iptal edin.iCloud Hesabını Silme

Şimdi nihayet eski iCloud hesabınızı sildiğiniz kısım geliyor. Önemli verilerin bir kopyasını kaydettikten ve ilgili cihazlarınızdan çıkış yaptıktan sonra, iCloud hesabını aşağıdaki şekilde kalıcı olarak silebilirsiniz.

Apple’ın veri ve gizlilik sayfasına ulaşmak için Apple’ın Veri ve Gizlilik sayfasına gidin.Apple Kimliği kimlik bilgileriyle oturum açın.İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdiyseniz, kodu girin ve Devam’ı tıklayın.Hesabınızı silin’i görene kadar aşağı kaydırın. .Bunun altında, hesabınızı silmek için Talep Et’i seçin.
hesabınızı silme isteği

Ardından, açılır menüden hesabı silmek için bir neden seçin. Ardından Devam’ı seçin. Hesap silme bilgilerini inceledikten sonra Tekrar Devam’a basın. Onay kutusunu işaretleyerek silme ile ilgili hüküm ve koşulları inceleyin ve kabul edin. Ve Devam’ı tıklayın.
silme-şartlar-ve-koşullar

Hesap durumu güncellemelerini almak için, eski iCloud hesabıyla bağlantılı olmayan (silmek istediğiniz) farklı bir e-posta adresi veya telefon numarası seçin. Devam Et’i seçin. Apple’ın sağladığı erişim kodunu not edin ve Devam’ı tıklayın. Sonraki sayfada , size daha önce verilen erişim kodunu girin. Devam’ı seçin. Sonunda Hesabı sil’i seçin.

Not: Apple’ın hesap silme isteğini tamamlaması yaklaşık yedi gün sürer. Apple, isteğinizi işlerken iCloud hesabı devre dışı kalır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu