GenelTeknoloji

WhatsApp sohbetleri Android’den iPhone’a nasıl taşınır

ExpressBasics: WhatsApp sohbetleri Android’den iPhone’a nasıl taşınır

WhatsApp artık resmi olarak kullanıcıların sohbet geçmişlerini bir Android cihazından bir iPhone’a taşımasına izin veriyor. Önceden, bir Android telefondan iPhone’a geçiş yapacak olan kullanıcıların sohbet geçmişlerini geride bırakması gerekiyordu, ancak yeni ‘iOS’a Taşı’ uygulamasıyla kullanıcılar sohbet geçmişlerini kolaylıkla yeni işletim sistemine aktarabiliyorlar.

Aktarım araçları, özellikle ilk kez bir iPhone’a geçen kullanıcılar için gerçekten kullanışlıdır. Ancak, tüm WhatsApp verilerinin aynı anda aktarılmadığına dikkat edilmelidir. Ödeme geçmişiniz ve arama geçmişiniz gibi şeyler taşınmaz. Ne olursa olsun, WhatsApp verilerinizi bir Android telefondan bir iPhone’a nasıl aktaracağınız aşağıda açıklanmıştır.

1. Adım: iPhone’unuzu güncelleyin, diğer ön koşulları hazırlayın

İşleme başlamadan önce, iOS 15.5’ten daha eski sürümler özelliği desteklemediğinden iPhone’unuzun en son sürüme güncellendiğinden emin olun. Ayrıca hem Android cihazının hem de daha yeni iOS cihazının bir güç kaynağına ve aynı WiFi ağına bağlı olduğundan emin olmanız gerekir.

2. Adım: Android telefona “iOS’a Taşı” uygulamasını indirin

Google Play Store’a gidin ve telefonunuza ‘Move to iOS’ uygulamasını indirin. bu uygulama, verileri daha yeni iPhone’unuza aktarmanıza yardımcı olacaktır.

3. Adım: Verilerinizi ‘iOS’a Taşı’ uygulamasıyla aktarmaya başlayın

Android cihazınızda Move to iOS uygulamasını açın ve ekrandaki talimatları izleyin. Yakında, iPhone’unuzda iOS Kurulum Yardımcısı’nın ‘Android’den Verileri Taşı’ seçeneğinde, ayarlarken bulabileceğiniz bir kod girmeniz istenecek. Kodunuzu girdikten sonra Devam’a dokunun ve ekrandaki talimatları tekrar izleyin. Veri Aktarma ekranında ‘WhatsApp’ı seçin.

Eski Android cihazınızda ‘Başlat’ düğmesine dokunun ve ardından WhatsApp tüm verilerinizi yeni bir cihaza aktarmaya hazır hale getirene kadar bekleyin. Yedekleme tamamlandığında, eski cihazınızdan otomatik olarak çıkış yapacaksınız.

Ardından, “iOS’a Taşı” uygulamasına geri dönmek için “İleri”ye ve veri aktarımını başlatmak için “Devam”a dokunabilirsiniz. Bittiğinde, WhatsApp’ı yeni iPhone’unuza App Store’dan yükleyin ve eski Android akıllı telefonda kullanılan aynı telefon numarasıyla oturum açın. Aktivasyonu yeni cihazınızda tamamlayın ve WhatsApp sohbet verileriniz iPhone’unuzda görünmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu