Teknoloji

FC Barcelona’nın ilk NFT sanat eseri 693.000 dolara satıldı

FC Barcelona’nın ilk NFT sanat eseri 693.000 dolara satıldı

 

FC Barcelona, ​​​​New York’ta düzenlenen bir müzayedede ilk kez takas edilemeyen token (NFT) sanat eserini 693.000 dolara sattı. NFT’ler, resim, video veya dijital kopyaya dönüştürülebilen herhangi bir şey gibi dijital varlıklardır.

Barca’nın NFT’si: ‘In a Way, Immortal’, Johan Cruyff’un 22 Aralık 1973’te, oyuncunun futbol kulübü Atletico Madrid’e karşı bir gol atmak için havada ‘uçtuğu’ stadyum anını yeniden yaratan dijital bir video sanat eseridir. Açık olmak gerekirse, açık artırma 550.000 dolardan kapandı. Ancak, müzayedecinin meblağa eklenen ücretleri ile birlikte toplam satış 693.000$’a yapıldı.

FC Barcelona bir duyuruda, NFT alıcısı ayrıca “ünlü golün ikonik bir anını yakalayan animasyonlu versiyonun statik bir görüntüsünü” içeren dört NFT daha satın aldı.

Bu NFT, Kulüp tarafından stratejik bir inovasyon ortağı olan BCN Visuals ve NFT’nin sinematografik estetiğini geliştiren Digital Superstudio ile işbirliği içinde üretildi.

NFT’nin satın alınması, alıcıyı Barça Dijital Elçisi yapacak ve bu da onlara Kulüp ile çeşitli VIP avantajlarından ve deneyimlerinden yararlanma şansı verecektir. Kulüp bir basın açıklamasında, alıcının bir dizi ‘parayla satın alınamaz’ deneyiminin tadını çıkarabileceğini söyledi. “FC Barcelona, ​​NFT’nin akıllı sözleşmesine Meet & Greets, La Masia ziyaretleri, konukseverlik hakları (en az beş yıl), Spotify Camp Nou’da oynama hakkı ve resmi devir teslimi gibi bir dizi deneyimi dahil edecek. hazırlık maçı öncesi top,” dedi kulüp.

2021’in başlarında FC Barcelona, ​​NFT pazarı danışmanı olduğu iddia edilen kripto dolandırıcısı Moshe Hogeg’in tutuklanmasının ardından NFT pazarı Ownix ​​ile olan anlaşmasının feshedildiğini duyurmuştu. Hogeg, polis tarafından yedi kişiyle birlikte kriptoyla ilgili büyük dolandırıcılık nedeniyle tutuklandı. Ortaklık, taraftarların kulübün geçmişiyle bağlantılı sanal öğeler için NFT satın almalarına izin verecekti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu