Windows

Fotoğrafları Açarken Kayıt Defteri Hatası İçin Geçersiz Değer Nasıl Onarılır

Fotoğrafları Açarken Kayıt Defteri Hatası İçin Geçersiz Değer Nasıl Onarılır

 

İlgili kayıt defteri girdilerinde bazı hatalar varsa, Fotoğraflar gibi bir Microsoft Mağazası uygulamasını açarken “Kayıt Defteri için Geçersiz Değerler” hatası oluşur.

Bu sorunla genellikle sisteminizi yükselttikten veya uygulamayı güncelledikten sonra karşılaşırsınız. Bir güncelleme veya yükseltme, önceki uyumsuz kayıt defteri girdilerinin yerini almalı ve yenilerini oluşturmalıdır. Ancak bazı senaryolarda, önceki girişler değişmeden kalır ve yeni yazılımla çakışmalara neden olur.

Bu yazımızda Microsoft Fotoğraflar üzerinde bu sorunun çözümlerinden bahsettik. Hatayı farklı bir mağaza programında yaşıyorsanız, sorunu gidermek için benzer yöntemleri kullanabilirsiniz.

Kayıt Defteri Hatası için Geçersiz Değer Nasıl Onarılır

Windows Fotoğraflar uygulamasında Kayıt Defteri Hatası için Geçersiz Değer için olası düzeltmeler şunlardır:

Mağaza Uygulaması Sorun Gidericisini Çalıştırın

Fotoğraflar da dahil olmak üzere Microsoft Store uygulamalarında herhangi bir sorunla karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk şey, mağaza uygulaması sorun gidericisini çalıştırmaktır. Uygulamadaki çoğu küçük hatayı kontrol edecek ve çözecektir.

Bu sorun gidericiyi çalıştırmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Win + R tuşlarına basarak Çalıştır’ı açın. ms-settings:sorun giderme yazın ve Sorun Giderme Ayarları’nı açmak için Enter’a basın. Ek sorun gidericileri veya Diğer sorun gidericileri seçin. Windows Mağazası uygulamalarını arayın ve yanındaki Çalıştır’a tıklayın. Windows 10 için, Windows Mağazası uygulamalarını seçmeniz ve ardından Bu sorun gidericiyi çalıştır’ı tıklamanız gerekir.windows-store-app-sorun giderici

Ekrandaki yönergeleri takip edin.Fotoğraflar Uygulamasını Güncelle

Bir sistem yükseltmesinden sonra karşılaştıysanız, bu kayıt defteri hatasını çözmek için Fotoğraflar uygulamasını güncellemeyi de deneyebilirsiniz. Uygulama yazılımındaki bazı bileşenleri güncellenmiş sürümle değiştirir. Sorundan programdaki bazı hatalar sorumluysa, güncelleme hatalı bileşenlerin değiştirilmesine yardımcı olacaktır.

Uygulamayı güncellemeden önce mağaza uygulaması önbelleğini temizlemenizi öneririz. Böyle yaparak,

Çalıştır’ı açın ve wsreset girin.
wsreset

Ardından, aşağıdaki adımları kullanarak Microsoft Fotoğraflar uygulamasını güncelleyin,

Çalıştır’ı açın ve Microsoft Store’u açmak için ms-windows-store: yazın. Mağazanın içinde Microsoft Fotoğraflar’ı arayın ve açın. Bir Güncelle düğmesi görürseniz, uygulamayı güncellemek için üzerine tıklayın. Aksi takdirde, en son sürüme sahipsiniz, bu nedenle ardışık çözüme geçmelisiniz.
fotoğraf güncelleme

Fotoğrafları Onarın veya Sıfırlayın

Başka bir olası çözüm, Fotoğraflar uygulamasını onarmak veya sıfırlamaktır. Onarım seçeneği, programla ilgili sorunları kontrol eder ve bunları düzeltir. Uygulamayı sıfırlayarak, mevcut yapılandırmasını tamamen siler ve programın varsayılan durumunu yeniden oluşturursunuz.

İşte bu işlemler için gerekli adımlar:

Windows Arama’yı açmak için Win + S tuşlarına basın. Fotoğraf yazın. Fotoğraflar uygulamasına sağ tıklayın ve Uygulama ayarları’nı seçin. Aşağı kaydırın ve Onar’ı seçin.
tamir fotoğrafları

Onarım işe yaramazsa, aynı adımları izleyin ve Bu sefer sıfırla’yı tıklayın.

Fotoğrafları Yeniden Yükle

Fotoğrafları onarmak veya sıfırlamak işe yaramazsa, yapmanız gereken bir sonraki şey uygulamayı tamamen yeniden yüklemektir. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

Run.Type powershell’i açın ve Yükseltilmiş Windows PowerShell’i açmak için Ctrl + Shift + Enter tuşlarına basın. Aşağıdaki komutu girin: Get-AppxPackage *photo* | Kaldır-AppxPackagekaldırma-microsoft-fotoğraflar

Ardından, Microsoft Store’u açın ve Microsoft Fotoğraflar’a gidin. Yüklemek için Al veya Yükle düğmesine tıklayın.
Install-Microsoft-Fotoğraflar

Kayıt Defteri Anahtarını Sil

Önceki yöntemler başarısız olursa, Microsoft Fotoğraflar’a karşılık gelen geçersiz kayıt defteri anahtarını silmeyi deneyebilirsiniz. Anahtarı sildikten ve bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra sisteminiz anahtarı yeniden oluşturur, ancak geçerli ayarlarla.

İlk olarak, istenmeyen değişikliklerden kaynaklanan sistem sorunlarını önlemek için kayıt defterinizi yedeklediğinizden emin olun. Ardından, bu anahtarı silmek için aşağıdaki adımları izleyin:

Çalıştır’ı açın ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açmak için regedit girin. Computer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AppModel\Repository konumuna gidin.Paketler veya Aileler anahtarına gidin. Microsoft.Windows.Photos_… tuşu.İzinler’i seçin ve ardından Gelişmiş’e tıklayın.fotoğraf-kayıt-izinleri

Değiştir’i ve ardından Gelişmiş’i seçin. Şimdi Bul’u tıklayın ve listede kullanıcı hesabınızı arayın. Seçin, Tamam’ı tıklayın. Tekrar Tamam’ı tıklayın.ok-sonra-kullanıcı-kullanıcı

Alt kapsayıcılarda ve nesnelerde sahibi değiştir seçeneğini işaretleyin ve Uygula’ya basın. Ardından, Ekle > Bir yönetici seçin’e gidin. 7-9. Adımlara benzer şekilde yeniden uygulayarak kullanıcı hesabınızı seçin. Türü İzin Ver ve Bu klasöre, alt klasörlere ve dosyalara Uygulanır olarak değiştirin. Kontrol edin Tam kontrol ve ardından izin değişikliklerini kaydetmek için üç kez Tamam’a tıklayın.
ana-tam kontrolMicrosoft.Windows.Photos… tuşuna sağ tıklayın ve Sil > Evet’i seçin.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Yeni hesap oluştur

Geçerli kullanıcının kayıt defterinin yanlış yapılandırılması nedeniyle “Kayıt defteri hatası için geçersiz değer” oluştuğundan, diğer kullanıcıları etkilemeyecektir.

Böylece yeni bir hesap oluşturarak bu sorunu atlayabilirsiniz. İşte bunu yapmanın kolay bir yolu:

Çalıştır’ı açın ve netplwiz girin. Ekle’ye tıklayın.

hesap ekle-netplwiz

Sizden bir Microsoft hesabı oluşturmanızı isterse (e-posta adresi sorar), e-posta kimliğini girip İleri’yi tıklayabilirsiniz. Veya Microsoft hesabı olmadan oturum aç’ı ve ardından Yerel hesap’ı seçebilirsiniz. Burada bir yerel hesap oluşturuyoruz ancak iki seçenekten birini seçebilirsiniz. Kimlik bilgilerini girin ve İleri’yi ve ardından Bitir’i tıklayın.
kullanıcı adı-parola girin

Hesabı Yönetici olarak değiştirmek istiyorsanız, seçin ve Özellikler’e tıklayın. Grup Üyeliği sekmesine gidin. Yönetici’yi kontrol edin ve Tamam’a tıklayın.
netplwiz-yöneticiler

Tekrar Tamam’ı tıklayın.

Hesabınızdan çıkın, başka bir hesapla oturum açın ve ardından başlangıç ​​ayarlarını yapın. Ardından, Fotoğraflar’ı açarken yukarıdaki hatayı alıp almadığınızı kontrol edin.

İlginizi Çekebilir: Lili Apk İndir

Yeni hesapta Fotoğraflar uygulaması yoksa, Microsoft Store’dan indirmeniz gerekir.

Alternatif Uygulamaları Kullanın

Yukarıdaki yöntemleri kullanarak bu sorunu çözemezseniz, alternatif uygulamalar kullanmayı deneyebilirsiniz. İnternette birçok açık kaynaklı yazılım alternatifi mevcuttur. Ancak, yüklemeden önce kullanıcı incelemelerini kontrol etmenizi öneririz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu