Nasıl

Fotoğrafları iPhone’dan Flash Sürücüye Nasıl Aktarırım?

Fotoğrafları iPhone’dan Flash Sürücüye Nasıl Aktarırım?

 

Fotoğrafları iPhone’dan bir flash sürücüye aktarmak, sizi bir kazan-kazan durumuna sokar. Bir yandan, kendinize en sevdiğiniz fotoğrafların bir yedeğini aldınız. Öte yandan, gerekirse iPhone’unuzdaki depolama alanını boşaltabilirsiniz.

Fotoğrafları iPhone’dan bir flash sürücüye aktarmak için izleyebileceğiniz farklı yollar vardır. Bu makalede önerilen yöntemlerden uygun olanı seçebilirsiniz.

Fotoğrafları iPhone’dan Flash Sürücüye Nasıl Aktarırım?

Fotoğrafları iPhone’dan bir flash sürücüye aktarmak söz konusu olduğunda, doğrudan veya dolaylı yöntemlere gidebilirsiniz.

Her yöntem için harcamanız gereken zaman ve çaba değişebilir. Ancak, tüm bu yöntemlerin işe yarayacağından emin olabilirsiniz. Yani, tercihinize bağlı olarak, ikisinden birini seçebilirsiniz.

iPhone’dan Flash Sürücüye Doğrudan Aktarım

iPhone’ları bağlamak için tasarlanmış USB kablolarınız, adaptörleriniz veya belirli bir flash sürücünüz varsa, doğrudan aktarımı tercih edebilirsiniz.

USB Kablosu veya Adaptör Kullanma

Bir USB kablosu ve bir bilgisayar aracılığıyla iPhone’unuzdan bir flash sürücüye fotoğraf aktarabilirsiniz. Bir USB kablosu veya adaptör yardımıyla iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlamanız gerekir. Aynı şekilde, USB sürücüsünü başka bir USB bağlantı noktasına takın.

Eşleştirme işlemi sırasında telefonunuzu açık tutun ve kilidini açın. Windows bilgisayarlar söz konusu olduğunda akılda tutulması gereken başka bir şey de PC’deki iTunes’u güncellemektir.

Fotoğraflarınızı bu şekilde aktarma adımları daha uzun sürebilir. Ancak bunu yaparken, bazı üçüncü taraf uygulamalarını indirme ve yükleme süresinden tasarruf edersiniz.

Hem Mac hem de Windows’ta Bilgisayar ve iPhone’u Eşleştirme adımları şunlardır:

iPhone’unuzu ve bilgisayarınızı bir USB kablosu veya adaptörle eşleştirin. Güvende Bu Bilgisayar uyarısı telefonda belirdiğinde Güven’i seçin. Bu, bilgisayarınızın onu algılayıp bağlanabilmesi için iPhone’unuzu keşfedilebilir hale getirecektir. Ardından, istenirse parolayı da girin.

Bu bölümden sonra fotoğrafları içe aktarma adımları Mac ve Windows için farklılık göstermektedir. Bu nedenle, adımları buna göre takip edin.

Mac’te

Fotoğraflar uygulamasını açın. Fotoğrafları seçin. Yalnızca seçili fotoğrafları içe aktarmak için Seçilenleri İçe Aktar’ı tıklayın. Aynı şekilde, Tüm Yeni Öğeleri İçe Aktarma seçeneği de vardır.
seçili içe aktarBundan sonra, onları kaydetmek istediğiniz albümü veya klasörü seçin.Fotoğrafların içe aktarılmasını bekleyin.İçe aktarılan fotoğrafları kaydettiğiniz klasörü açın.Fotoğrafları Command + A ve Command + C tuşlarına basarak kopyalayın.Ardından, Ekranın altındaki Dock’ta Finder’ı seçin. Cihazlar altında, Flash sürücüyü seçin ve açın. Fotoğrafları yapıştırmak için Command + V tuşlarına basın.

Windows’ta

Cihazlar eşleştirildikten sonra PC’nizdeki Windows tuşuna basın. Fotoğraflar uygulamasını arayın ve seçin. Fotoğraflar uygulamasında İçe Aktar seçeneğini tıklayın. Bağlı bir cihazdan seçin.
bağlı bir cihazdan

Bilgisayar, içe aktarılacak aygıtları arayacaktır. Bundan sonra, içe aktarmak istediğiniz fotoğrafları seçin. Fotoğrafları kaydetmek istediğiniz klasörü seçin. Ardından İçe Aktar’ı seçin. Fotoğrafları iPhone’dan içe aktardığınız klasörü açın. Ctrl + A ve Ctrl + C tuşlarını kullanarak hepsini kopyalayın. Gezinme bölmesinde Flash Sürücüyü seçin. Açın ve yapıştırmak için Ctrl + V tuşlarına basın fotoğraflar. iPhone’a Doğrudan Bağlanan Bir Flash Sürücü Kullanma

sandisk-flash-drive-ve-iphone

Doğrudan iPhone’a takmak için özel olarak yapılmış bir flash sürücü alabilirsiniz. Bu tür bir sürücüyle, fotoğrafları iPhone’dan aktarmak çok kolay olacak. Ancak, biraz daha pahalı tarafta olabilir.

iPhone için en çok oy alan flash sürücülerden bazıları SanDisk iXpand, iDiskk iPhone Memory Stick’tir.

Bunun nasıl çalıştığını size göstermek için rastgele SanDisk iXpand flash sürücüsünü seçtik.

Flash sürücünün yıldırım düzelticisini kaldırın. iPhone’a takın. Ardından, iXpand Sync uygulamasını yüklemenizi söyleyen bir komut istemi görünür. Uygulama Yüklenmedi mesajı göründüğünde, App Store’a dokunun. App Store’da iXpand Sync’i arayın. Bulduktan sonra yükleyin. Ardından uygulamayı açın. Bağlandınız diyen bir mesaj! Ardından, Otomatik Yedeklemeyi Açabileceğiniz veya Şimdilik Atla’yı seçebileceğiniz bir seçenek görüntülenecektir. Şimdilik Atla’yı seçerseniz, ekranda listelenen seçeneklerden Dosyaları Kopyala’yı seçin. Ardından, iPhone’dan Fotoğrafları Kopyala’yı seçin. Flash sürücüye aktarmak istediğiniz fotoğrafları seçin. Ardından, iXpand Drive’a Kopyala’ya dokunun. Fotoğrafları aktarmak veya yeni bir klasör oluşturmak için bir klasör seçin. Buraya Kopyala’ya dokunun. iPhone’dan Flash Sürücüye Dolaylı Aktarım’a dokunun.

Elinizde herhangi bir bağlantı kablosu veya flash sürücü yoksa, aşağıdaki yöntemleri deneyin.

iCloud Fotoğrafları

Fotoğrafları iPhone’unuzdan bir flash sürücüye aktarmak için iCloud Fotoğraflarını kullanabilirsiniz. Kolay, hızlı ve kullanışlıdır. Ayrıca USB kablolarına veya adaptörlerine gerek kalmayacak.

Fotoğraf aktarımı için iCloud Fotoğraflarını kullanmak için önce iPhone’unuzda iCloud Fotoğraf Kitaplığı’nı açmanız gerekir.

iPhone’unuzda Ayarlar’a gidin. Adınıza/Apple Kimliğinize dokunun. Ardından iCloud’a dokunun.ayardan-icloud-seç

Fotoğraflar’ı seçin. Şimdi, düğmeyi sağa kaydırarak iCloud Fotoğrafları’nı açın

.iCloud Fotoğraflarını açın

iCloud Fotoğrafları’nı etkinleştirdikten sonra, fotoğrafları bilgisayara aktarmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Hem Mac’te hem de Windows’ta

Web tarayıcısını başlatın.Arama çubuğuna icloud.com yazın.Apple hesabı kimlik bilgilerinizi girin. İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdiyseniz, iPhone’unuza gönderilen PIN’i girmeniz gerekir. iPhone’da Apple Kimliği oturum açma isteği göründüğünde İzin Ver’e dokunun. Bu Bilgisayara Güven uyarısı görüntülenirse, iPhone’da Güven’e dokunun.
bu bilgisayara güven

Şimdi, iCloud web sürümüne eriştikten sonra Fotoğraflar’ı seçin. İki seçenekten Fotoğraflar ve Anlar’dan Fotoğraflar’ı seçin. İndirmek istediğiniz fotoğrafları seçin. Ardından sağ üst köşedeki İndir seçeneğine tıklayın. Fotoğraflar , ardından ZIP dosyası olarak indirin. ZIP dosyası indirildikten sonra açın. Mac’te ZIP dosyasına çift tıklamak dosyayı açar. Windows’ta, dosyayı sağ tıklayıp Tümünü Çıkar’ı seçerek fotoğrafları çıkarın. Ardından, fotoğrafları saklamayı tercih ettiğiniz herhangi bir klasörü seçin.

Artık fotoğrafları nihayet bilgisayarınıza aktardığınıza göre, bunları flash sürücüye nasıl paylaşacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Flash sürücüyü bilgisayardaki USB bağlantı noktasına takın.Ardından, fotoğrafları daha önce aktardığınız klasörü açın.Ctrl + A ve Ctrl + C tuşlarını kullanarak hepsini kopyalayın.Soldaki gezinme bölmesinden öğesini seçin ve açın. yeni flash sürücü.Ardından, indirilen fotoğrafları iPhone’dan yapıştırmak için Ctrl + V tuşlarına basın.Google Drive

Fotoğrafları iPhone’unuzdan Flash Drive’a aktarmak için Google Drive’ı da kullanabilirsiniz. Bunun için bir USB kablosuna veya adaptöre ihtiyacınız olmayacak. 15 GB ücretsiz depolama alanıyla, büyük olasılıkla tüm fotoğraflarınızı Drive’a yükleyebilirsiniz.

Bundan sonra, flash sürücüyü bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Ardından, fotoğrafları Drive’dan indirmeye devam edebilir ve bunları flash sürücüye kaydedebilirsiniz.

İşte atmanız gereken adımlar.

iPhone’da Google Drive’ı açın. Ekle’ye (artı işareti) dokunun. Yükle’yi seçin.
google-drive'a yükle

Drive’a yüklemek istediğiniz fotoğrafları seçin.Fotoğraflar Drive’a yüklendikten sonra, bilgisayarınızda (Mac veya Windows olabilir) tarayıcıyı açın ve Google Drive’a gidin.Giriş yapmadıysanız, Google kimlik bilgilerinizi girin .İndirmek istediğiniz fotoğrafları seçin. Tümünü seçmek için Mac’te Command + A’ya veya Windows’ta Ctrl + A’ya basın. Ekranın sağ üst köşesindeki üç noktalı menüyü tıklayın. İndir’i seçin.
üç noktalı indirme

Bu fotoğraflar ZIP dosyası olarak indirileceğinden, yukarıda iCloud Fotoğrafları bölümünde anlatıldığı gibi aynı şekilde çıkarabilirsiniz.

Aynı şekilde, fotoğrafları açıldıktan sonra bir flash sürücüye aktarmak için de aynı şey geçerlidir.

E-posta

Muhtemelen en az iki e-posta adresiniz var. Bunu yaparsanız, e-posta yoluyla iPhone’unuzdaki fotoğrafları bir flash sürücüye aktarabilirsiniz.

iPhone’da Fotoğraflar uygulamasına gidin. Fotoğrafları seçin. Sol alt köşedeki Paylaş düğmesine dokunun. Ardından, Posta’ya dokunun

.seçme-posta

Şimdi e-posta adresinizi girin. Sonunda Gönder’e dokunun.

Bundan sonra bilgisayarınızı açın ve e-posta adresinize giriş yapın. Fotoğrafları indirin, flash sürücüyü takın ve fotoğrafları flash sürücüye kopyalayıp yapıştırın.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu