GenelTeknoloji

FTX, iflas etmiş Voyager müşterilerini kısmen kurtarmayı planlıyor

FTX, iflas etmiş Voyager müşterilerini kısmen kurtarmayı planlıyor

FTX Cuma günü yaptığı açıklamada, hasta kripto endüstrisi için Sam Bankman-Fried liderliğindeki kripto para borsasının en son rahatlama önlemi olan Voyager Digital müşterilerine fonlarının bir kısmına erişim sunmayı planladığını söyledi.

Plana göre, yine Bankman-Fried tarafından kurulan ticaret firması Alameda Ventures, iflas eden kripto hedge fonu Three Arrows Capital’a verilen krediler hariç, Voyager’ın tüm dijital varlıklarını ve dijital varlık kredilerini satın alacaktı.

Voyager’ın müşterileri daha sonra FTX’te bir hesap açarlarsa bu fonların bir kısmını alabilirler. Şirket, bu tür müşterilerin nakit bakiyesini hemen çekebileceğini veya FTX platformunda alışveriş yapmak için kullanabileceğini söyledi.

FTX, anlaşmayı Ağustos ayı başlarında tamamlamayı bekliyor. Şirket, plana katılımın gönüllü olacağını da sözlerine ekledi.

Voyager bu ayın başlarında Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu. Haziran ayında şirket, döner bir kredi limiti için Alameda Ventures ile bir anlaşma imzalamıştı.

Bankman-Fried, son haftalarda kriptonun beyaz şövalyesi haline geldi ve kripto kışında tökezleyen dijital varlık platformlarına yaşam çizgileri attı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu