GenelTeknoloji

Gizli Müzik Görselleştirici özelliği nasıl etkinleştirilir, Glif ışıkları

Gizli Müzik Görselleştirici özelliği nasıl etkinleştirilir, Glif ışıkları

Hiçbir şey telefonu (1) Glif ışıkları harikadır ve Flip to Glyph ve Şarj Ölçer gibi bir dizi özellik sunar. Ancak, Glif Arayüzü ayarlarında gizlenen ve ulaşılması o kadar kolay olmayan gizli bir özellik var. Bu, Müzik Görselleştirme özelliğidir ve XDA Developers tarafından hazırlanan bir rapor sayesinde artık bu gizli ayarın nasıl etkinleştirileceğini biliyoruz.

İşte birkaç kolay adımda bunu nasıl yapacağınız.

1. Adım: ‘Abra’ adlı bir kişi oluşturun

Telefonunuzdaki kişiler uygulamasına gidin, yeni bir kişi oluşturmak için sol alttaki ‘+’ işaretine basın ve ona ‘Abra’ adını verin. Muhtemelen Abra Kadabra’nın sihirli sözlerine bir selam, bu numara görünüşe göre diğer kişi adlarıyla çalışmayacak. Ad girildikten sonra, herhangi bir sayıda E-posta Kimliği girmeden kişiyi kaydedin.

2. Adım: ‘Abra’ya bir zil sesi atayın

Kullanıcılar şimdi Glif Arayüzü ayarlarına gidebilir ve zil sesleri bölümüne gidebilir. ‘Bir kişi ekle’ye tıklayın ve 1. Adımda az önce oluşturduğunuz kişi olan ‘Abra’yı seçin. Sonraki sayfada, seçilen kişi için bir zil sesi seçmeniz istenecek ve Hiçbir şey zil seslerinden herhangi birini (tenis) seçebilirsiniz. , kodlanmış, karalama vb.)

3. Adım: Gizli seçeneği bulun

Abra’ya bir zil sesi atadığınızda, ana Glif Arayüzü ayarlarına geri dönebilirsiniz ve bölümde yeni bir Müzik Görselleştirme seçeneğinin açıldığını göreceksiniz. İçine gidin ve geçişi açın.

Artık hiçbir şey OS, telefonun hoparlörlerinde ses çaldığınızda glif ışıklarını bir müzik görselleştiricisi olarak kullanmayacak. Bu özellik, YouTube Music gibi akış uygulamalarının yanı sıra VLC Media Player gibi uygulamalar aracılığıyla çalınan çevrimdışı müzikle çalışır.

Glif Arayüzü bölümündeki geçişi devre dışı bırakarak da özelliği kapatabilirsiniz, ancak Müzik Görselleştirme seçeneğinden tamamen kurtulmak istiyorsanız, oluşturduğunuz ‘Abra’ kişisini silmeniz yeterlidir; kaybolacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu