Mobil

Google Android’de Durmaya Devam Ediyor mu? Bu 8 Düzeltmeyi Deneyin

Google Android’de Durmaya Devam Ediyor mu? Bu 8 Düzeltmeyi Deneyin

 

Herhangi bir Google uygulaması kullanmamanıza rağmen, “Google Keep Stopping” şeklinde bir açılır hata mesajı alabilirsiniz. Bu, cihazınızın muhtemelen buggy yazılım sürümünde çalıştığı anlamına gelir. Bu nedenle, en son sürüme (varsa) güncellemek en iyisidir.

Bu tür sorunlar genellikle Google uygulamasının devasa önbelleği ve veri birikimi nedeniyle ortaya çıkar. Yani cihazı ara vermeden aktif olarak kullanıyorsanız sorun çıkabilir. Yine de, bu makalede belirtilen düzeltmeleri izleyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Google Telefonunuzda Neden Sürekli Duruyor?

Farklı koşullara bağlı olarak böyle bir sorunun arkasında birçok neden olabilir. Ancak, böyle bir mesaja yol açabilecek en olası nedenler şunlardır:

Android cihazlarda bazı hatalar var. Aygıtın depolama alanı tükeniyor. Cihazı güncellememişsiniz. Cihazı uzun süredir yeniden başlatmadınız veya sıfırlamadınız.

İlginizi Çekebilir: Lili Apk İndir

Android’de Google Keep Stopping Nasıl Onarılır?

Böyle bir hata mesajıyla karşılaşırsanız strese girmenize gerek yok. Telefonu yeniden başlatarak veya uygulamayı güncelleyerek kolayca düzeltilebilir. Burada, Google Keep Stopping sorununu çözmek için en iyi 8 çözümü derledik.

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Bu tür bir sorun için en iyi düzeltmelerden biri basit yeniden başlatmadır. Cihazınızı uzun bir süre yeniden başlatmadıysanız, bellekte veriler birikebilir ve bu da uygulamanın çökmesi veya sık uygulama hataları gibi sorunlara yol açabilir.

Telefonu yeniden başlattığınızda, arka plan uygulama verileri temizlenecek ve bu, belleğin yeni başlamasına yardımcı olarak mevcut ve olası birçok hatayı düzeltecektir.

Güç Menüsünü açmak için Güç düğmesine birkaç saniye basın. Yeniden Başlat’a tıklayın. Google Android

Onaylamak için Yeniden Başlat’a tıklayın. Google Verilerini Temizle

Google’ınız durmaya devam ederse, tüm verileri uygulamadan kaldıracağı için verileri temizlemek bu sorunu çözebilir. Ancak, kişisel verilerinizi silmez. Sadece yeni yüklenmiş bir uygulama gibi davranacaktır. Bu özelliğe erişmek için Google hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerekir. Bu nedenle, verileri temizlemeyi deneyin ve sizin için işe yarayıp yaramayacağını görün.

Ayarlar’ı açın.Uygulamalar’a gidin.Uygulamaları Yönet’e dokunun.Üç noktaya dokunun.
Üç noktaya dokunun

Tüm uygulamaları göster’e tıklayın.
Tüm uygulamaları göster'e tıklayın

Şimdi Google’ı arayın ve üzerine tıklayın. Verileri Temizle’ye dokunun. Alanı Yönet’e basın.
Alanı Yönet'e basın

Ardından, Tüm Verileri Temizle’ye dokunun.
Tüm Verileri Temizle'ye dokunun

Durdurmaya Zorla ve Önbelleği Temizle Android Sistemi

Android kullanıcıları zaman zaman, optimize edilmemiş donanım ve yazılım nedeniyle uygulamaların durmaya devam etmesi gibi hatalar alır. Telefonu kullanırken sürekli “Google duruyor” gibi mesajlar alıyorsanız, durmaya zorlamalı ve android sisteminizin önbelleğini temizlemelisiniz. Bu tür sorunların çözümüne yardımcı olabilir.

İşte adımlar:

Ayarlar’ı açın.Uygulamalar’a gidin.Uygulamaları Yönet’e dokunun.Üç noktaya dokunun ve Tüm uygulamaları göster’e tıklayın. (Android Sistemini bulamazsanız) Şimdi Android Sistemine tıklayın.
Android Sistemine tıklayın

Bir seferde Durmaya Zorla ve Önbelleği Temizle’ye tıklayın.
Bir seferde Durmaya Zorla ve Önbelleği Temizle'ye tıklayın

Zorla Durdurmayı onaylamak ve önbelleği temizlemek için Tamam’a basın. Android Sistem Web Görünümü Verilerini Temizle

Android Sistem Web Görünümü nadiren böyle sorunlara neden olur. Ancak, bu sefer böyle bir soruna yol açması için küçük bir şans var. Böylece, Google’ın Durdurma sorununu çözebilecek Android Sistem Web Görünümü verilerini temizleyebilirsiniz.

Ayarlar’ı açın.Uygulamalar’a gidin.Uygulamaları Yönet’e dokunun.Üç noktaya dokunun ve Tüm uygulamaları göster’e tıklayın. (Android Sistem Web Görünümü’nü bulamazsanız) Şimdi, Android Sistem Web Görünümü’nü arayın ve üzerine tıklayın.
Android Sistem Web Görünümü'nü arayın ve üzerine tıklayın

Tüm verileri temizle’yi tıklayın.
Verileri Temizle'ye tıklayın

Onaylamak için Tamam’a basın. Google Hesabınızla Yeniden Giriş Yapın

Google Kimliğiniz bazı hatalardan geçiyorsa, Google veya Google hesaplarının çalışmasını gerektiren diğerleri gibi uygulamaları engelleyebilir. Bu nedenle, Google Kimliğinizle ilgili bir sorununuz olduğunu düşünüyorsanız, mevcut Google Kimliğinizi kaldırıp yeniden ekleyebilirsiniz. Veya yeni bir hesap da ekleyebilirsiniz.

Hesabı kaldırmak için

Ayarları açın.Hesaplar ve Senkronizasyon’a gidin.Google’a tıklayın.
Google'a tıklayın

Şu anda kullandığınız Google hesabına dokunun. Diğer’e ve Hesabı Kaldır’a dokunun.
Diğer'e dokunun ve Hesabı Kaldır'a basın

Google Hesabını eklemek için

Ayarlar’ı açın. Aşağı kaydırın ve Google’a gidin.
Aşağı kaydırın ve Google'a dokunun

Profilinize dokunun. Ardından, Başka Bir Hesap Ekle’ye tıklayın.
Profilinize dokunun. Ardından, Başka bir hesap ekle'ye tıklayın ve giriş bilgilerinizi girin

Tüm Giriş bilgilerinizi girin. Google’ı güncelleyin

Google uygulamanızın hatalar gibi bazı sorunları varsa veya eski sürümde çalışıyorsa. Bu, hızlı bir şekilde güncellemeniz gerektiğinin bir işaretidir. Uygulama geliştiricileri birçok hatayı giderip uygulamayı yeni Güncellemelerinde optimize ettiğinden, uzun süredir güncellenmedikleri takdirde çalışmayı reddetmeleri gibi sorunlarla karşılaşmak yaygın bir durumdur. Bu nedenle, uygulamayı güncellemek işinize yarayabilecek basit ve etkili bir seçenek olabilir.

Play Store’u açın. Google’ı arayın. Ardından, Güncelle’ye dokunun. Güncelle üzerine dokunun

Telefonu Güncelle

Telefonu güncellemek, uygulamayı güncellemek kadar önemlidir. Tıpkı uygulama geliştiricilerinin ana önceliğinin hataları düzeltmek ve uygulamayı optimize etmek olması gibi. Cihaz üreticilerinin hataları düzeltmesi ve cihazı daha iyi performans için optimize etmesi aynıdır.

Bazen, sisteminizdeki aksaklıklar birçok soruna neden olabilir. Bu nedenle cihazınız için yeni yazılım sürümü mevcutsa mutlaka güncellemelisiniz.

Ayarlar’ı açın.Telefon Hakkında’ya gidin.Sistem Güncellemesine basın. Sistem Güncellemesi'ne basın

Yeni Güncelleme cihazınızda mevcutsa Güncellemeyi İndir’e tıklayın.
Güncellemeyi İndir'e dokunun

İndirmeniz başlayacak ve Güncellemenin tamamlanması biraz zaman alabilir. Telefonu Sıfırla

Cihazı sıfırlamanın gerçekten sıkıcı bir süreç olduğunu biliyoruz. Google verilerini veya diğer düzeltmeleri temizleyerek sorununuzu çözmezse, cihazı sıfırlamak genellikle işe yarar. Ancak, telefonu sıfırlamadan önce, veri kaybını önlemek için kişisel verilerinizi bulutta veya harici depolamada saklamanız gerekir. Yedekleme yaptıktan sonra artık telefonu sıfırlayabilirsiniz.

Ayarlar’ı açın.Telefon Hakkında’ya gidin.Fabrika Ayarlarına Sıfırla’ya tıklayın. Fabrika Ayarlarına Sıfırla'ya tıklayın

Tüm Verileri Sil üzerine dokunun.
Tüm Verileri Sil üzerine dokunun

Cihazınızın kalıbını çizmeniz veya şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Fabrika Ayarlarına Sıfırla’ya tıklayın. Cihazınız kısa süre içinde sıfırlanacak ve işlemin tamamlanması biraz zaman alabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu