Genel

Google Arama’nın yerleşik zamanlayıcı özelliği eksik, şirket onu geri getirmek için çalıştığını söylüyor

Google Arama’nın yerleşik zamanlayıcı özelliği eksik, şirket onu geri getirmek için çalıştığını söylüyor

 

Google’ı her şey için kullanıyorsanız, Google Arama ana sayfasındaki zamanlayıcı işlevine aşina olmalısınız. Bilmiyorsanız, Arama ana sayfası, kullanıcıların arama kutusuna ‘Zamanlayıcıyı X dakika veya saat olarak ayarla’ yazarak özel bir zamanlayıcı ayarlamasına olanak tanır.

Saymak isteyenler için bir kronometre olarak ikiye katlanır. Google, bu özelliği neredeyse on yıl önce Ağustos 2013’te tanıttı. Ancak geçen ay birçok kişi zamanlayıcı ayarlayamadıklarından şikayet etmeye başladı. 20 Temmuz’a kadar uzanan bazı raporlarla, özelliği kullananlar, Google’ın ilk etapta neden kaldırdığını merak etti.

Google Arama yerleşik zamanlayıcı Yerleşik zamanlayıcı şöyle görünür

Neyse ki, Google Arama’nın halka açık irtibat sorumlusu Danny Sullivan konuyla ilgili yorum yaptı ve özelliğin kaldırılmadığını ancak belirtilmeyen bir sorun nedeniyle çalışmadığını söyledi.

Tweet’ine bakın:

Nedeni, aradığımız bir sorunumuz var ve bunu oldukça yakında geri almayı umuyoruz.

— Danny Sullivan (@dannysullivan) 1 Ağustos 2022

Ne yazık ki, tweet, özelliğin bir kez daha kullanılabilir olup olmayacağını ve ne zaman sunulacağını söylemiyor. Kullanıcıların özel zamanlayıcılar ayarlamasına olanak tanıyan çok sayıda uygulama olsa da, Google Arama’nın yerleşik zamanlayıcısı, kullanımı en kolay olanlardan biridir.

Google’ın Arama ana sayfasına sürekli olarak birkaç özellik eklediğini belirtmek ilginçtir, bu nedenle yerleşik zamanlayıcının aniden kaybolması o kadar iyi bir haber değil. Hem masaüstü hem de mobil kullanıcılar arasında popüler olduğu için Google Arama ekibinin yakında geri getireceğini umuyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu