Teknoloji

Google Dokümanlar kullanıcılarının uygulamadan çıkmadan Görevleri nasıl kolayca atayabileceği aşağıda açıklanmıştır

Google Dokümanlar kullanıcılarının uygulamadan çıkmadan Görevleri nasıl kolayca atayabileceği aşağıda açıklanmıştır

 

Google Dokümanlar, doküman oluşturmak ve düzenlemek için kullanılan önemli bir çevrimiçi araçtır. Artık Google Dokümanlar kullanıcıları, iş arkadaşlarına görevler atayabilir ve Görev listelerinde görünmelerini sağlayabilir. Bu özellik, Keep’in Kontrol Listesi işlevine benzer, ancak fark, kullanıcıların diğer kullanıcıları etiketleyebilmesi ve onlara belirli bir görev atayabilmesidir.

Görev listesi, göreve atanan kişinin adı, görevin tamamlanması için son tarih ve tamamlanıp tamamlanmadığı da dahil olmak üzere belgelere erişimi olan tüm kullanıcılar tarafından görüntülenebilir. Bu şekilde, bir görev üzerinde çalışan tüm kişiler kendilerini güncel tutabilirler.

Bunu yapmak için önce bir kontrol listesi oluşturmanız gerekir. Bittiğinde, onay kutusunun solunda bir görev simgesi olduğunu fark edeceksiniz. Görev simgesine tıklamak, görevi atamak istediğiniz kişi veya kişilerin adını yazabileceğiniz küçük bir pencere açacaktır.

Birisi başlık, son tarih gibi bazı düzenlemeler veya değiştirici parametreler yaparsa veya görevi tamamlarsa, güncellemeler Google Dokümanlar ve Google Görevler’e yansıtılır. Ancak, yeni işlev, Yöneticilerin alan için Google Görevler’i açmasını gerektirir. Son kullanıcı olmanız durumunda, bir görev oluşturmak veya düzenlemek için belgeye düzenleme erişimine ihtiyacınız olacaktır.

Google, özelliği Hızlı Yayın Alanları için 17 Ağustos’tan itibaren kademeli olarak kullanıma sunacaklarını ancak Planlanmış Yayın Alanları’nın özelliği 31 Ağustos’tan itibaren alacağını söylüyor. Ancak, özelliğin ortaya çıkması, yayın tarihinden itibaren 15 gün kadar sürebilir.

Ayrıca, Görevler özelliği yalnızca Google Workspace, G Suite Basic ve Business müşterileri için mevcuttur, ancak kişisel Google hesabı kullanıcıları tarafından kullanılamayacaktır. Google Dokümanlar Görevleri entegrasyonu, Google Dokümanlar içinden Görev atamak isteyenler için gerçekten kullanışlı bir özelliktir.

Bu yılın başlarında Google, Dokümanlar’ın, birçok kişi tarafından beğenilen bir özellik olan, kullanıcıların metnin ayrı bölümlerini çoklu olarak seçmesine izin vereceğini duyurdu. Google Dokümanlar, artık kullanıcıların Görevleri diğer kişilere atamasına olanak tanıyan başka bir faydalı oluyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu