Teknoloji

Google Meet yakında YouTube, Spotify ve UNO ile entegrasyonlar sunabilir!

Google Meet yakında YouTube, Spotify ve UNO ile entegrasyonlar sunabilir!

 

Birkaç gün önce Google, Meet-Duo birleşmesini Android ve iOS kullanıcılarına sunmaya başladı. Teknoloji devi, bu yıl içinde Duo’yu Meet olarak yeniden adlandırmak için çalışırken, Meet ekibi, kullanıcıların YouTube, UNO!, Kahoot, Heads Up! gibi üçüncü taraf uygulamaları paylaşmasına olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. ve Spotify.

Liste ayrıca, ekipler için bir görev yöneticisi olan GQueues adlı bir üretkenlik aracı içerir. Görünüşe göre, bu uygulamaların her birinin Google Meet’in içinde simgeleri var. 9to5Google tarafından yapılan bir APK sökme işlemine göre, teknoloji devi Google Meet’i entegre etmek yerine üçüncü taraf uygulamasına taşımayı seçti.

Bunun anlamı, özelliğin Android ile sınırlı olabileceği ve iOS ile Web sürümünde kullanılamayacağıdır. UNO! gibi oyunlardan bahsetmişken, Google Meet’in otomatik olarak yeni bir lobi oluşturması ve diğerlerinin tek bir dokunuşla katılmasına izin vermesi büyük olasılıktır.

Ancak Spotify ve YouTube gibi akış uygulamaları söz konusu olduğunda Google’ın tüm katılımcıları nasıl senkronize edeceği hala belirsiz. Şaşırtıcı olan şey, Meet-Duo birleşmesi tamamlandıktan sonra aşamalı olarak kullanımdan kaldırılacak olan Meet (Orijinal) uygulamasının eski sürümünde değişikliklerin yapılmasıdır.

Bu arada, yukarıda bahsettiğimiz gibi Google Meet, Android ve iOS kullanıcıları için Google’ın görüntülü arama uygulaması Google Duo ile de birleştiriliyor. Google, Duo hizmetlerinin bu yıl Eylül ayına kadar Google Meet ile birleştirileceğini duyurdu. Güncelleme aşamalı olarak dağıtılıyor, bu yüzden hemen almayı bekleyin.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu