GenelTeknoloji

Google Pixel 6a şimdi Daha yakından bakın

Google Pixel 6a şimdi Hindistan’da ön rezervasyona açıldı: Daha yakından bakın

Pixel serisi geri döndü, Pixel A telefonları. Google, Pixel 6a’nın iki yıllık bir aradan sonra Hindistan pazarında ön rezervasyona açık olduğunu onayladı. Pixel 6 ve Pixel 6 Pro telefonlarının Hindistan’a gelmediğini, yalnızca Pixel 6a olduğunu unutmayın. Telefon 43.999 Rs’den başlayacak, yani OnePlus 10R, Oppo Reno8 Pro ve Nothing Phone (1) ile fiyat üzerinden rekabet edecek. Ancak Google’ın en yeni telefonu, yalnızca teknik özelliklerde oynamak yerine, yazılım özellikleri ve genel deneyim açısından büyük. Google’ın en yeni cihazının sunduğu temel özelliklere daha yakından bakalım.

Google Pixel 6a: Temel özellikler

Yazılım odaklı özelliklere geçmeden önce telefonun temel özelliklerine hızlıca göz atalım. Bu, 60Hz yenileme hızına sahip 6.1 inç FHD+ OLED ekrana sahip. İnceleme için Kömür rengimiz var ve başka bir Tebeşir rengi çeşidi var. Google’ın kendi Tensor GS101 yonga seti, 6GB RAM ve 128GB depolama alanı ile birlikte gelir. Arkadaki arka kamera kurulumunda 12MP geniş ve 12MP ultra geniş kameralar yer alıyor. Ön kamera 8MP’dir. Batarya 4306 mAh’dir (dk). Hızlı şarj 18W ile sınırlıdır. Tabii ki, telefon Android 12’yi çalıştırıyor.

Pixel 6a, 90 Hz yenileme hızına sahip 6,1 inç full HD+ ekrana sahip. (İmaj kredisi: Nandagopal Rajan/Hint Ekspresi)
Google Pixel 6a: Yazılım özellikleri

Pixel 6a’nın Tensor çipi sadece performansla ilgili değil, aynı zamanda telefondaki birçok yazılım özelliğine güç sağlamaktan da sorumlu. Pixel’e özel özelliklerden bazıları, kullanıcıların 11 dilde sohbet edebilecekleri, yüz yüze konuşmaları yorumlayabilecekleri ve kamerayla işaretleri çevirebilecekleri Canlı Çeviri’yi içerir. Google bunun için internete gerek olmadığını söylüyor. Canlı Çeviri, Mesajlar ve Medya’nın yanı sıra Google Lens’te ve Tercüman Modu kullanılırken çalışır.

Pixel kamera, birçok yazılım odaklı özellik ile birlikte gelir. (İmaj kredisi: Nandagopal Rajan/Hint Ekspresi)
Google Pixel 6a: Kamera yazılımı

Her zaman olduğu gibi Pixel kamera, spesifikasyonların ötesine geçen özel yazılım özellikleriyle birlikte gelir. Pixel 6a’nın kamerası, bir fotoğraftan bir nesneyi veya kişiyi kaldırmanıza olanak tanıyan Sihirli Silgi gibi özellikler içerir. Ayrıca, insanları yalnızca iki ton daha açık olarak göstermek yerine, kameranın tüm insanlar için farklı cilt tonlarını doğru bir şekilde temsil etmesini sağlamak için temel kamera algoritmalarında pişirilen Gerçek Ton da var ki bu açıkçası birçok kameralı telefonda bir sorundur. Ayrıca, düşük ışıkta bile parlak fotoğraflar sağlayan Nightsight vardır.

Google Pixel 6a kamera iş başında. (İmaj kredisi: Nandagopal Rajan/Hint Ekspresi)
Google Pixel 6a: Titan M2 çipi

Pixel 6a ayrıca özel bir Titan M2 çipi ile birlikte gelir. Bu, kullanıcı verilerinin donanım düzeyinde korunmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

Google Pixel 6a: Pil ömrü, aşırı pil tasarrufu modu

Kağıt üzerinde, Pixel 6a’nın pili diğer rakiplerin bazıları kadar görünmeyebilir. Ancak Google, pilin 24 saat süreceğini söylüyor. Ayrıca Pixel telefonlara özel aşırı pil tasarrufu modu ekledi. Google, Ayarlar’dan açılması gereken bu modla 72 saate kadar pil ömrü vaat ediyor.

Arka tarafta ise kamera modülü Pixel 6 ve Pro serisi ile aynı tasarıma sahip. (İmaj kredisi: Nandagopal Rajan/Hint Ekspresi)
Google Pixel 6a ana ekranı görülüyor Google Pixel 6a, Android 12’de tasarladığınız Materyal ile birlikte gelir. (Resim kredisi: Nandagopal Rajan/Indian Express)
Google Pixel 6a: Android 12 ve Materyal Siz

Pixel 6a, birçok özelleştirme seçeneği sunan Material You tasarımıyla Android 12’yi çalıştırıyor. Kullanıcılar duvar kağıdını özelleştirebilir ve telefonun renk tonlarına uyumunu izleyebilir. Material You ayrıca bir temaya göre uyarlanan temalı simgeler de sunar. Farklı uygulamalar için Dinamik renklerin yanı sıra yeni widget’lar da var. Pixel 6a’daki Android 12, Pixel telefonlara özel çeşitli özelliklerle birlikte gelir. Google, Pixel 6a’da beş yıla kadar güvenlik güncellemesi vaat ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu