Teknoloji

Google yaklaşan Pixelbook’u iptal etti: Rapor

Google yaklaşan Pixelbook’u iptal etti: Rapor

 

Google’ın Ekim etkinliğine bir aydan az bir süre kala, teknoloji devi yaklaşmakta olan Pixelbook’u iptal etti ve onu oluşturmaktan sorumlu ekibi dağıttı. Google’ın yeni bir Pixelbook üzerinde çalıştığı ve söylentilerin önümüzdeki yıl ilk kez çıkacağını öne sürdüğü bildirildi.

Ancak The Verge tarafından hazırlanan bir rapora göre, konuya aşina olan bir kişi, cihazın Google’ın son maliyet düşürme önlemlerinin bir parçası olarak iptal edildiğini söyledi. Ayrıca Pixelbook ekibinin üyeleri başka bir ekibe transfer edildi.

Bu yılın başlarında, Google’ın I/O geliştirici konferansı sırasında Google donanım şefi Rick Osterloh, The Verge’e gelecekte daha fazla Pixelbook sunmayı planladığını söyledi.

Temmuz ayında paylaşılan dahili bir notta, Google CEO’su Sundar Pichai, şirketin “yılın geri kalanında işe alım hızını yavaşlatacağını” söyledi. Bazı durumlarda bu, yatırımların çakıştığı yerlerde konsolide etmek ve süreçleri kolaylaştırmak anlamına gelir. Diğer durumlarda bu, geliştirmeyi duraklatmak ve kaynakları daha yüksek öncelikli alanlara yeniden dağıtmak anlamına gelir.” Pixelbook projesi ve ekibi yeniden dağıtımın bir parçası gibi görünüyor. Bununla birlikte, Chromebook satışları, öğrencilerin çevrimiçi olarak okula gitmek için ucuz seçenekler arayan pandemi günlerinde zirveye ulaştı.

Ancak Google tarafından yapılan son Chromebook, üç yıl önce piyasaya sürülen Pixelbook Go idi. Görünüşe göre şirket artık Android destekli giyilebilir cihazlara, akıllı telefonlara ve tabletlere odaklanmak istiyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu