GenelTeknoloji

Gürültü ColorFit Pro 4 Max incelemesi

Gürültü ColorFit Pro 4 Max incelemesi

En çok bütçeye uygun giyilebilir ürünleriyle tanınan Noise, kısa süre önce ColorFit Pro 4 serisi saatlerini piyasaya sürdü. Yeni ColorFit serisi, aksi halde oldukça durağan bir giriş seviyesi akıllı saat pazarı haline gelenlere bazı ilginç özellikler getiriyor. ColorFit Pro Max, genellikle daha pahalı cihazlarda görülen Bluetooth aramasını alır. Gürültü, fiyatı önemli ölçüde artırmadan bunu yapmayı başardı. Ama bu giyilebilir cihazı satın almak için yeterince iyi mi? Ve bu sizin için uygun bir satın alma olur mu? Aşağıdaki tam incelememizde öğrenin.

Gürültü ColorFit Pro 4 Max: İyi olan nedir?

Tasarım, yapı kalitesi: Birçok bütçe akıllı saatin en hayal kırıklığı yaratan yönü, sürekli olarak tasarım ve yapım kalitesi olmuştur. Fiyatları düşük tutmak istediğinizde genellikle ilk tercih edilen unsurlar birinci sınıf malzemeler ve tasarımdır. Noise ColorFit Pro 4 Max’in tasarımı gerçekten göze çarpmasa da, yapı kalitesi gerçekten sağlam.

Saat, bazıları etkileşimli komplikasyonlar da dahil olmak üzere bir dizi saat yüzü ile birlikte gelir. (Ekspres Fotoğraf)

Alüminyum alaşımlı çerçeveye sahip saat, bazı plastik saatlerin aksine bilekte harika bir his veriyor. Henüz saatle ilgili herhangi bir kaza yaşamamış olsam da, saat üzerinde herhangi bir hasar görmeye başlamadan önce bunun biraz günlük dayak alabileceğine inanıyorum. Bu vintage kahverengi renk grubu, bu serideki diğer saatler arasında her gün görmediğiniz bir renk ve doğru kıyafetlerle gerçekten şık görünüyor. Ayrıca saatin arkasındaki mat kaplamanın kayışlara kadar uzanarak sadece kadranı değil, tüm saate daha kaliteli ve tek tip bir his vermesini sevdim.

Bluetooth çağrısı, özellikler: Saat, tam olarak yeni bir özellik olmayan Bluetooth araması ile birlikte gelir, ancak buradaki uygulama oldukça iyi ve güvenilirdir. Telefonunuza bir arama geldiğinde, aramayı doğrudan saatten alabileceğiniz yerden (Bluetooth ile bağlandığında) saatinizde de açılır. Bluetooth aramasının çalışması için, cihazınızın Bluetooth ayarlarından telefonu bir çift Bluetooth kulakiçi kulaklık gibi doğrudan eşleştirmeniz gerekeceğini unutmayın.

Diğer özellikler, saat kadranlarını değiştirmenize ve saatin diğer özelliklerini kontrol etmenize olanak tanıyan Noise Assist uygulaması tarafından yapılandırılabilir. Cihazın kendisi çok tanıdık bir kullanıcı arayüzüne sahiptir, bu nedenle gezinmeyi değiştirirken sorun yaşamamalısınız. En üstte, daha kategorize edilmiş bir bildirim paneli, sosyal medya bildirimlerini e-postalarınızdan ve SMS mesajlarınızdan ayırmanıza olanak tanır; bu gerçekten kullanışlıdır ve ekranlı tüm giyilebilir cihazların uygulaması gereken bir şeydir.

Saat ayrıca iOS cihazları için de kullanılabilen uygulama aracılığıyla 150’den fazla saat yüzü alır. Bu yüzlerden bazıları ekranda gerçekten iyi görünüyor. Saat ayrıca, bu fiyat noktasındaki saatlerin kesinlikle sahip olması gereken bir IP68 sertifikasına sahiptir.

Saatte Alexa desteği (yalnızca Pro 4 Max modelinde), özellikle evinizin etrafındaki ışıklar gibi akıllı ürünleri kontrol etmek için sesli asistanı kullanıyorsanız kullanışlıdır. Giyilebilir cihaz her zaman bileğinizde olduğundan, evin neresinde olursanız olun sesinizin duyulacağından emin olabilirsiniz.

Pil ömrü: Saat ayrıca harika bir pil ömrüne sahiptir ve normal kullanımda kolayca bir haftalık pil ömrü sunmalıdır. Hala basit bir manyetik tescilli şarj cihazınız olsa da, saatin arkasına çok iyi yapışır ve sorunsuz bir şekilde şarj eder.

Gürültü ColorFit Pro 4 Max: İyi olmayan nedir?

Görüntülemek: Noise ColorFit Pro 4 Max ne yazık ki bir OLED ekran paneli ile gelmiyor ve bu da onu bu fiyata saatin birkaç takasından biri yapıyor. 1.8 inç TFT LCD ekranda herhangi bir sorun yok, ancak beklendiği gibi, Dizo Watch R ile aynı aralıktaki saatlerde gördüğünüz keskin siyahları ve renkleri alamıyorsunuz.

İzleme doğruluğu: Bizim kullanımımızda, Noise ColorFit Pro 4 Max, gerçek dünya kullanımında fitness ile ilgili verilerde en doğru sonuç değildi. Adım sayacı gibi özellikler, yürüdüğümde iyi bir doğrulukla çalıştı, ancak arabamı sürdüğümde adımlarım da artıyordu, ki bu garipti. Saat, araba sürerken günlük adım hedeflerimi aşmam konusunda beni birkaç kez uyardı.

gürültü renk uyumu, gürültü renk uyumu pro 4 max, Akıllı saatin müzik çalma desteği vardır ve kullanım kolaylığı için çeşitli bildirim türlerini ayırır. (Ekspres Fotoğraf)

Aynısı, tümü iyi çalışan ancak en doğru verileri sağlayamayan spor modları, kalp atış hızı izleme ve SpO2 sensörleri için de söylenebilir. Bu saati satın almayı düşünürken fitness bir öncelikse, bu bir sorun olabilir. Gürültü, gelecekte eşlik eden Noise Assist uygulaması aracılığıyla bazı güncellemelerle fitness özellik setinin doğruluğunu artırabilmelidir.

Döner kadran yok: Noise ColorFit Pro 4’ün (Max modelinin yanında piyasaya sürüldü) en ilginç yönlerinden biri, saatin yan tarafındaki döner tepeydi. Max varyantında bizde de bulunan bir taç var, ancak garip bir şekilde döndürme özelliği almıyor. Dönen bir taç, buradaki menüler, widget’lar ve saat yüzleri arasında gezinme deneyimini gerçekten yükseltirdi.

Serinin daha düşük fiyatlı bir varyantının ek aldığı göz önüne alındığında, daha yüksek fiyatlı varyantın almaması oldukça garip. Evet, Alexa desteği bazı kullanıcılara hitap ederdi ancak dijital taç bence çok daha kullanışlı bir özellik.

Karar: Noise ColorFit Pro 4 Max sizin için mi?

Şık görünen ve Bluetooth ile arama da dahil olmak üzere iyi özelliklere sahip, uygun fiyatlı bir akıllı saat arıyorsanız Noise ColorFit Pro 4 Max’i edinin. Ancak, fitness tutkunları en azından şimdilik başka yerlere bakmak isteyebilirler. ColorFit Pro 4 ve Pro 4 Max arasında, tatlı dijital taç olmadan bile Max varyantını seçerdim. Bunun nedeni, saatin daha küçük çerçeveler, alüminyum gövde ve cihaz genelinde mat kaplama tasarımı ile daha kaliteli görünmesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu