Nasıl

Hızlı Başlangıç ​​iPhone Çalışmıyor mu? İşte Nasıl Düzeltilir

Hızlı Başlangıç ​​iPhone Çalışmıyor mu? İşte Nasıl Düzeltilir

 

Hızlı Başlangıç, eski iPhone/iPad verilerinizi yeni iPhone’unuza aktarmanıza olanak tanıyan çok kullanışlı bir özelliktir. Ancak, verileri aktarmaya çalışırken, yeni iPhone’unuzda Hızlı Başlat menüsü açılmıyor.

Hızlı Başlangıç ​​seçeneklerini göremiyorsanız, bunun nedeni cihazınızda devre dışı bırakılmış Bluetooth bağlantısı gibi önemsiz bir neden olabilir. Veya iOS sürüm 12 veya daha düşük bir sürümde çalışıyorsanız, işlemi de engelleyebilir.

Senaryolar ne olursa olsun, hemen düzeltmelere dalalım ve elimizdeki sorunu çözelim.

Hızlı Başlangıç ​​Çalışmıyor Nasıl Onarılır?

iPhone’unuz ve verileri aktardığınız diğer Apple cihazı çok yakın olmalıdır. Değilse, Hızlı Başlangıç ​​menüsü veriyi göstermeyebilir veya aktaramayabilir. Bunu sağladıktan sonra, iPhone’unuzda Hızlı Başlangıç’ın çalışmaması için aşağıdaki düzeltmelerle ilerleyebilirsiniz.

Her İki Cihazda da Bluetooth’u Etkinleştir

Yapmanız gereken en önemli şeylerden biri, her iki cihazınızda da Bluetooth’u etkinleştirmek. Bu özellikle önemlidir çünkü tüm veri senkronizasyonunuz ve kopyalamanız Bluetooth üzerinden gerçekleştirilecektir. Bağlantı kurulmazsa, eski cihazınızda devam düğmesini göremezsiniz ve yeni iPhone’unuzdaki Hızlı Başlangıç ​​menüsüne ulaşamazsınız.

Bu nedenle, Bluetooth’u etkinleştirmek ve cihazınızı bir arada tutmak, Hızlı Başlat menüsüne erişmek ve bu menüyü çalışır hale getirmek için önemlidir.

Sağ alt köşeden aşağı kaydırarak kontrol merkezini açın. Açmadıysanız Bluetooth’a dokunun.

Alternatif olarak, aşağıdaki talimatları takip edebilirsiniz:

Ayarlar’ı açın. Bluetooth’a dokunun ve açın.
​​iPhone Bluetooth'a dokunun ve üzerinde geçiş yapın

iPhone’unuzu Yeniden Başlatmaya Zorlayın

Bazen cihazınızdaki aksaklık da böyle bir soruna yol açabilir. Herhangi bir Hızlı Başlat menüsü görmediyseniz, her iki cihazınızı da zorla yeniden başlatmanız ve tekrar kontrol etmeniz gerekir. Veya, tüm süreç ortada kalırsa, yeniden başlatma, cihazı bellekte yeni başlatmaya zorlayacağından, düzeltmeye de yardımcı olacaktır. Bu nedenle, cihazlarınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmeyeceğini görün.

Hızla, Sesi Aç’a basın ve bırakın, ardından hızla Sesi Azalt’a basın ve bırakın. Bundan sonra, Yan düğmeyi basılı tutmaya devam edin; iPhone’unuz kapanacaktır.

zorla-yeniden başlatma-iphone

iPhone kapandığında, ekranda Apple logosunu görene kadar Yan düğmeyi basılı tutmanız gerekir.Cihazınızı Güncelleyin

iOS’un eski sürümünde çalışıyorsanız Hızlı Başlangıç’ınız çalışmayabilir. Kullanmak için en az iOS 12 veya üstü gerekir. iPad için, iPadOS 13.3 veya sonraki bir sürümüne sahip olmanız gerekir. Bu nedenle, Hızlı Başlangıç’ınızı işlevsel hale getirmek için her iki cihazınızı da en son sürüme güncellemelisiniz.

Sadece bu değil, daha önce de belirtildiği gibi, bazen cihaz hataları da cihazınızın yazılımını bozabilir. Yani cihazı güncellemek de sorunu çözecektir.

Ayarlar’ı açın.Genel’e tıklayın.Yazılım Güncelleme’ye dokunun.İndir ve Yükle’ye dokunun.
İndir ve Yükle üzerine dokunun

Ardından, iPhone’unuz onaylamak için Parolayı girmenizi isteyecektir. Onayladığınızda, cihazınıza yeni bir güncelleme indirilmeye başlayacaktır.Kabloyu Kontrol Edin

yıldırım bağlantı noktası çalışmıyor

Kablosuz veri aktarımınız çalışmıyorsa, kablo üzerinden de erişebilir ve (veri aktarımı için) kullanabilirsiniz. Veya zaten bir kablo kullanıyorsanız ancak Hızlı Başlat menüsüne ulaşamıyorsanız, kablonuz hasar görmüş olabilir veya yanlış yerleştirmiş olabilirsiniz. Bu nedenle, Hızlı Başlat menüsüne girebilmek için kablonun doğru şekilde takılması gerekir.

Verileri kablolu bağlantı yoluyla aktarmak için Hızlı Başlangıç’ı kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki bu bölüme bakın.

Apple Desteği ziyaret edin

Apple-Mağaza-Ön

Hızlı Başlangıç’ın iPhone’unuzda çalışmamasını hala düzeltemiyorsanız, resmi Apple teknik desteğini ziyaret etmelisiniz. Ziyaret ederken, bu sorunun arkasındaki nedeni inceleyebilmeleri için her iki cihazınızı da aldığınızdan emin olun. Sorun küçükse, soruna bağlı olarak ücret almayabilir veya birkaç ücret alabilirler.

Veri Aktarmak için (Hızlı Başlangıç) Kablolu Bağlantı Nasıl Kullanılır?

Yukarıda bahsedildiği gibi, kablolu bir bağlantı kullanarak da verilerinizi kurabilir ve yeni iPhone’a aktarabilirsiniz. Bu yöntem için aşağıdakilere ihtiyacınız var:

Aydınlatma – USB 3 Kamera Adaptörü, Lightning – USB kablosu ve adaptöre güç sağlamak için kombinasyon (Bu önemlidir çünkü iPhone pilinizin Aktarımın ortasında bitmesini önler).

İlginizi Çekebilir: Lili Apk İndir

İşte adımlar:

Öncelikle Lighting to USB 3 kamera adaptörünü tüm verilerinizle birlikte eski iPhone/iPad cihazınıza takın. Ardından Lighting to USB kablosunu adaptöre (USB) ve yeni iPhone’unuza (yıldırım portu) takın. Şimdi güç kaynağını adaptöre bağlayın. Her iki Apple cihazınızı birbirine yaklaştırın. Dil menüsünü seçmek için yeni iPhone’unuzu alttan yukarı kaydırın. Bunu yaptığınızda, eski iPhone’unuzda “Yeni iPhone Kur” gibi yeni bir açılır mesaj göreceksiniz. Devam üzerine dokunun.

iPhone-Yeni-Kurulum

Eski iPhone’unuzu getirin ve yeni iPhone’unuzda görünen animasyonu taramak için kamerayı hizalayın. iPhone-Yeni iPhone'unuzu Tutun

Doğrulama tamamlandıktan sonra, yeni iPhone’unuzda diğer iPhone’unuzun Parolasını girmeniz gerekir. Yeni iPhone’unuzda etkinleştirilmesi birkaç dakika sürebilir. Şimdi, yeni iPhone’unuz sizden bir Face ID ayarlamanızı isteyecektir veya daha sonra ayarlayabilirsiniz. Bu adımı temizlediğinizde, Verilerinizi Aktarın adlı yeni bir pencere göreceksiniz. iPhone’dan Aktar’a dokunun.
iPhone'dan Aktar'a dokunun

iPhone’unuzda gösterilen tüm istemleri izleyin. Ve sonunda, verileriniz kablolu bir bağlantı aracılığıyla yeni iPhone’unuzda iletilecektir. Tüm veriler tamamen iletildiğinde, iPhone’unuz yeniden başlatılacak ve önceki tüm verilerinizi geri yükleyecektir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu