Nasıl

ICloud Depolama Çalışmıyor mu? İşte Nasıl Düzeltilir

ICloud Depolama Çalışmıyor mu? İşte Nasıl Düzeltilir

 

iCloud saklama alanı, çoğunlukla alanı azaldığında çalışmayı durdurur. Durum buysa, cihazınız düşük depolama alanı uyarı mesajıyla bunu sizin için heceleyecektir.

Aynı şekilde, cihazınızdaki zayıf bir internet bağlantısı veya güncel olmayan bir yazılım sizi iCloud saklama sorununa yönlendiriyor olabilir.

Ancak, sorunun kökünü bir kez anladığınızda, onu düzeltmek uzun sürmez. Bu nedenle, bu sorunun olası nedenlerini ve çözümlerini bulmak için takip edin.

iCloud Depolama Neden Çalışmıyor?

İşte iCloud saklama sorununun arkasındaki en yaygın nedenlerden bazıları:

Kararsız internet bağlantısıdepolama alanı tükendiiCloud’daki sorunlariCloud ve cihazınızdaki uyumsuzluk sorunları

iCloud Depolamanın Çalışmaması Nasıl Onarılır?

iCloud’da birden fazla dosya yedekleme denemeniz sonuç vermezse, internet bağlantısını kontrol edin. Bazen, iCloud saklama alanının çalışmamasına neden olan kötü bir internet bağlantısından başka bir şey değildir.

Cihazla ilgili sorunlar için hızlı bir yeniden başlatma yardımcı olabilir. Aynı şekilde, bir güncelleme neredeyse yanlış gidemez. Bunlar yeterli değilse, bu makalede listelenen iCloud saklama sorununu gidermek için daha ayrıntılı düzeltmelere göz atın.

Cihazı yeniden başlat

iCloud saklama alanının çalışmamasının birçok nedeni olsa da, size yardımcı olması muhtemel olan kolay bir düzeltme, cihazınızı yeniden başlatmaktır.

Bu, geciken arka plan uygulamalarını ve işlemlerini kapatacaktır. Bu nedenle, iCloud saklama alanınız sizden vazgeçtiğinde, bunun sorununuzu çözüp çözmediğini görmek için cihazınızı yeniden başlatmanız yeterlidir.

Cihazlarınızı aşağıda gösterilen şekilde yeniden başlatabilirsiniz.

iPhone’da Kapatma kaydırıcısının göründüğünü görene kadar yan veya ses düğmesini basılı tutun. Telefonu kapatmak için kaydırıcıyı sürükleyin.iphone'da yeniden başlat

Ardından, yaklaşık 30 saniye bekleyin. Telefonu tekrar açmak için yan düğmeyi basılı tutun. Mac’te Apple menüsüne gidin. Ardından, Yeniden Başlat’a tıklayın.
ICloud yeniden başlat-mac

Sonraki Yedekleme Boyutunu Kontrol Edin

iCloud’da yedeklemek istediğiniz dosya kalan saklama alanını aşarsa iCloud saklama alanı çalışmayabilir. Bu nedenle, bu hatayı yapmadığınızdan emin olmak için iCloud’daki bir sonraki yedekleme boyutunu kontrol edin.

İşte bunu yapmak için adımlar.

iPhone’da Başlatma Ayarları. Adınızı seçin (Apple Kimliği). iCloud’u seçin. Ekranın üst kısmında iCloud saklama alanı kullanımını görebilirsiniz. Saklamayı Yönet’i seçin.

yönetmek-depolama

Ardından, Yedeklemeler’i seçin. Şimdi cihazınızı seçin. Son Yedekleme ve Yedekleme Boyutu altında bir sonraki yedekleme boyutunu göreceksiniz.
iCloud'da bir sonraki yedekleme boyutu

Mac’te Elma menüsünü seçin. Sistem Tercihleri’ne tıklayın.sistem Tercihleri

Apple Kimliğine tıklayın. Sol bölmeden iCloud’u seçin. iCloud’daki kullanılabilir alan altta gösterilir.
iCloud saklama alanı

iCloud’a yüklemeye çalıştığınız dosya bir sonraki yedekleme boyutundan daha büyükse, dosya boyutunu küçültebilir veya biraz yer açabilirsiniz.

iCloud’da Yer Açın

iCloud’da yalnızca 5 GB boş depolama alanınız olduğundan, önemli belgeleri yedeklemek üzere yeni bir alan oluşturmak üzere birkaç dosyayı silebilirsiniz.

Nasıl yapılması gerektiğini size göstermek için aşağıda belirtilen adımlara göz atın.

iPhone’da Dosyalar uygulamasını açın. Gözat’a dokunun. iCloud Drive’ı seçin.icloud sürücüsü

Diğer (üç nokta) simgesini seçin ve Seç’e dokunun. Ardından, kaldırmak istediğiniz dosyaları seçin. Sil’e dokunun. Kalıcı olarak silmek için Konumlar’a gidin ve Son Silinenler’i seçin.
Aşağı kaydırın ve Son Silinen Klasöre dokunun

Diğer (üç nokta) düğmesine ve ardından Seç’e dokunun. Şimdi, silinecek dosyaları veya uygulamaları seçin. Sil’e dokunun. Sonunda, Sil’e bir kez daha dokunarak onaylayın.Dosyaları iCloud sürücüsünden silin

Mac’te Finder’ı başlatın.Ardından iCloud Drive’ı açın.Silmek istediğiniz herhangi bir dosya veya klasörü Çöp Kutusu’na sürükleyin.Ardından Çöp Kutusu’nu açın.Bu dosyaları sağ tıklayın ve Hemen Sil’i seçin.Onaylamak için Sil’i seçin.Cihazınızı Güncelleyin

Boş alan oluşturduktan sonra iCloud saklama alanı hala çalışmıyorsa, cihazlarınızı güncellemelisiniz. Muhtemelen, cihazlarınızın eski yazılımı iCloud’a müdahale ederek iCloud depolamasının çalışmasını engelliyor.

Bu gibi zamanlarda, cihazlarınızı güncellemek işe yarayabilir. Cihazınızı güncellemek için aşağıdaki adımları izleyin ve ardından iCloud depolamasının güncelleme sonrası çalışmaya başlayıp başlamadığını kontrol edin.

iPhone’da Ayarlar’a gidin. Genel’e dokunun. Ardından, Yazılım Güncelleme’ye dokunun.iphone yazılım güncellemesi

Şimdi İndir ve Yükle’yi seçin.
iphone'da indirme ve yükleme güncellemesi

Ardından, parolayı girin. Şimdi Yükle’ye dokunun. Mac’te Apple menüsüne gidin. Sistem Tercihleri’ni seçin. Ardından, Yazılım Güncelleme’yi seçin. Şimdi Güncelle’yi seçin.
güncelleme-mac

Not: Güncellemeden sonra cihazları yeniden başlatmak, yeni değişikliklere uyum sağlamalarına yardımcı olacaktır.

Belirli Uygulamalar için Otomatik Yedeklemeyi Kapatın

İCloud depolamasını hayata döndürmenin başka bir yolu, belirli uygulamalar için yedeklemeyi kapatırken yalnızca önemli uygulamaları ve dosyaları yedeklemektir.

Cihazınızdaki her şeyi yedeklemek yerine akıllıca bir hamle yapabilir ve iCloud’da yalnızca seçili uygulamaları yedekleyebilirsiniz.

Aynı öneme sahip olmayan uygulamalar için iCloud yedeklemesini kapatmak için aşağıdaki adımları izleyin.

iPhone’da Ayarlar’a gidin. Adınıza (Apple Kimliği) dokunun. iCloud’u seçin. Ardından, Depolamayı Yönet’i seçin.yönetmek-depolama

Yedeklemeler’i seçin ve cihazınıza dokunun. iCloud’a yedeklenen uygulamaların listesini görmek için Tüm Uygulamaları Göster’e dokunun. Şimdi, gereksiz gördüğünüz uygulamalar için yedeklemeyi kapatmak için açma/kapatma düğmesini kaydırın. Kapat ve sil’e dokunarak onaylayın.icloud yedeklemesini kapatın ve silin

Mac’te Apple menüsünü açın. Sistem Tercihleri’ne tıklayın.sistem Tercihleri

Apple Kimliğini seçin. Ardından iCloud’u seçin. Sağdaki bölmeden, yedeklemesini kapatmak istediğiniz uygulamaların işaretini kaldırın. iCloud Drive’da seçili dosyalar için yedeklemeyi kapatmak istiyorsanız, hemen yanındaki Seçenekler’e dokunun. Ardından, yedeklemelerini kapatmak için dosyaların seçimini kaldırın ve Bitti’ye dokunun. iCloud+’a Yükselt

Kabul edelim, iCloud’daki 5 GB boş depolama alanı size ömür boyu yetmeyecek. Depolama alanını iCloud’da yönetebilirsiniz, ancak tekrar tükenecektir.

Dosya ve klasörlerin güvenli ve sorunsuz bir şekilde yedeklenmesini istiyorsanız, iCloud+’a yükseltmek iyi bir seçenek olabilir. Bunu yapmak için, izlemeniz gereken adımlar burada.

iPhone’da Ayarları Açın. Adınıza (Apple Kimliği) dokunun. iCloud’u seçin. Depoyu Yönet veya iCloud Deposu’nu seçin.

yönetmek-depolama

Depolama Planını Değiştir’i seçin. Ardından, ihtiyaçlarınıza en uygun depolama planını seçin. Yalnızca bir depolama planı görüyorsanız alttan Diğer Planları Gör’e dokunun. Şimdi, seçimi yaptıktan sonra iCloud+’ya Yükselt veya iCloud+’a Abone Ol’a dokunun.
UpgradeiCloud

Mac’te Apple menüsünden Sistem Tercihleri’ni seçin.sistem Tercihleri

Apple Kimliğini seçin. Ekranın sol tarafından iCloud’u seçin. Sağ alttan Yönet’i seçin. Sağ üstten Depolama Planını Değiştir veya Daha Fazla Depolama Alanı Satın Al’ı seçin. ihtiyacın üzerine.iCloud+'a yükseltin

İleri’yi seçin.Son olarak, Apple Kimliği kimlik bilgilerini girin.Apple Destek ile iletişime geçin

Son umudunuz Apple’ın destek ekibinden yardım almak. İCloud sorunlarınızı çözmeye adanmış bir destek ekibi var.

iCloud saklama alanıyla ilgili karşılaştığınız sorunlar hakkında konuşmak için çevrimiçi olarak onlarla iletişime geçebilir veya en yakın prizi ziyaret edebilirsiniz.

İCloud Storage Yükseltilemez Nasıl Onarılır?

Çoğu insan gibi, depolama alanınızın yükseltilemediğini söyleyen bir hata mesajı alıyorsanız, zararda olabilirsiniz.

Bunu düzeltmek için önce internet bağlantınızı yenileyin. Ardından, iCloud yükseltme sorununu çözüp çözmediğini görmek için cihazınızı yeniden başlatın ve güncelleyin. Değilse, işte bu sorunu çözmeyi deneyebileceğiniz diğer çözümler.

iCloud’dan Çıkış Yapın ve Tekrar Giriş Yapın

Cihazınızda iCloud+’a yükseltme yaparken sorunlar ortaya çıkabilir. Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için iCloud’dan çıkış yapabilir ve hesapta tekrar oturum açabilirsiniz. İşte nasıl.

iPhone’da Ayarlar’a gidin. Adınıza dokunun. Medya ve Satın Alınanlar’ı seçin.medya ve satın almalar

Açılır pencerede Oturumu Kapat’ı seçin. Onaylamak için Oturumu Kapat’a tekrar dokunun.iCloud'dan çıkış yap

Ardından Ayarlar uygulamasını açın. iPhone’unuzda oturum açın’ı seçin.iPhone'unuzda oturum açın

Apple Kimliği kimlik bilgilerini girin. İstenirse doğrulama kodunu yazın ve iCloud hesabınızda oturum açtınız. Mac’te Apple menüsünü seçin. Sistem Tercihleri’ni tıklayın.sistem Tercihleri

Apple Kimliğini seçin. Ardından Genel Bakış veya iCloud’u seçin. Son olarak Çıkış Yap’ı seçin.
icloud-mac'den çıkış yapın

Tekrar oturum açmak için Apple menüsü > Sistem Tercihleri’ne gidin. Oturum Aç’ı seçin.
Mac'te iCloud'da oturum açın

Apple Kimliği kimlik bilgilerini girin. İstenirse, doğrulama için gönderilen kodu yazın. App Store’da Ödeme Kartı Oluşturun

İlginizi Çekebilir: Lili Apk İndir

iCloud+’a yükseltmek için tüm doğru adımları atmış olabilirsiniz. Ancak, yükseltme için gerçekten ödeme yapmak için bir ödeme kartı ayarlamak olan en önemli kısmı muhtemelen unuttunuz.

Bu durumda, aşağıda belirtilen adımları izleyerek bunu kolayca yapabilirsiniz.

iPhone’da Ayarlar’a gidin. Adınıza dokunun. Ödeme ve Gönderim’e dokunun. İstenirse, Apple Kimliği kimlik bilgileriyle oturum açın. Ardından, Ödeme Yöntemi Ekle’ye dokunun.Ödeme yöntemi ekle

Ödeme yöntemini seçin.Seçilen ödeme yönteminin bilgilerini ve fatura adresini girin.Son olarak Bitti’ye dokunun.Mac’te Apple menüsünü seçin.Sistem Tercihleri’ni seçin.

sistem Tercihleri

Şimdi Apple Kimliğini seçin. Sol bölmeden Ödeme ve Gönderim’e tıklayın.
Ödeme metodları

İstenirse Apple Kimliği parolasıyla giriş yapın.Ödeme Yöntemi altında Ayrıntılar’ı seçin.Nakliye veya fatura adresiyle birlikte ödeme kartı bilgilerini girin.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu