Nasıl

ICloud’da Mesajlar Nasıl Görüntülenir?

ICloud’da Mesajlar Nasıl Görüntülenir?

 

Birçok kullanıcı, iCloud’da mesajları görüntüleme konusunda farklı sorgular yaşıyor. Ayrıca mesajlarınızı görüntüleyip görüntüleyemeyeceğinizi merak ediyorsanız iCloud, Apple, iMessage, SMS ve MMS’den gelen tüm mesajları yedekler.

Tüm cihazlarınızdan senkronizasyonu açtığınızda, bu cihazlardan gelen mesajları görüntüleyebilirsiniz. Mesajları iCloud’da görüntülemek için yapmanız gereken pek bir şey yok. Cihazınızın ayarlarından kolayca senkronizasyon ve yedeklemeyi açabilir ve mesajları görüntüleyebilirsiniz.

İCloud’daki mesajları yedeklemek ve senkronize etmek için adım adım kılavuz aşağıdaki makalede verilmiştir.

iCloud’da Mesajlar Nasıl Görüntülenir?

Mesajları iCloud’da görüntülemek, önceki mesajları kendi mesajlaşma uygulamanızda görüntüleyebileceğiniz anlamına gelir. Ancak bu ancak verileri yedekledikten ve senkronize ettikten sonra mümkündür.

Mesajları iCloud’a Yedekleyin

Mesajlarınızın başka bir yere kaydedilmesi için verilerin yedeklenmesi gereklidir. Mesajlarınız yedeklenmemişse, iCloud’un da size mesajları göstermek için yapabileceği hiçbir şey yoktur.

Cihazınızdan yedeklemeyi açmak için şu adımları izleyin:

Profilinize Ayarlar’a dokunun
ICloud

iCloud’a git
bulut

iCloud Yedekleme üzerine dokunun
icloud-yedekleme

Geçişin açık olduğundan emin olun
icloud-yedekleme

Şimdi Yedekle’ye tıklayın.Mesajları iCloud ile Senkronize Et

Mesajları senkronize etmek, mesajları iCloud’unuza yedeklemenin bir yoludur. Mesajları senkronize ettiğinizde, tüm iPhone mesajlarınız, senkronize ettiğiniz diğer tüm cihazlarda görüntülenebilir. Yani artık telefonunuzda iMessages’ı Mac ve iPad’den de görüntüleyebilirsiniz.

Mesajlarınızı senkronize etmek için şu adımları izleyin

iPhone ve iPad’de
Profilinizde Ayarlar’a dokunun iCloud’da dokunun
icloud'u seç

Mesajlar geçişini açın
mesajlar

Mac’te
Mesajları AçMenü çubuğundan Mesajlar’a tıklayın
tercihlerTercihler’e tıklayın, iMessage’a tıklayın
mesajiCloud’da mesajları etkinleştir’in yanındaki kutuyu seçinsenkronizasyon-şimdi

Ayrıca iCloud’da mesajları etkinleştir’in yanındaki Şimdi Senkronize Et’i tıklayın.iCloud’da Mesajları Görüntüle

Artık mesajlarınızı yedeklediğinize ve senkronize ettiğinize göre, mesajlarınızı kolayca görüntüleyebilirsiniz. Sadece Mesajlar’a tıklayın ve kişinin mesaj kutusuna tıklayın.

iCloud’dan yedeklenen mesajları görüntülemek için:

Mesajlaşma uygulamasını açınBelirli kişinin gelen kutusuna tıklayın
mesajlar

Yukarı kaydırmaya devam et
Ölçek

Yedeklenen veriler, konuşmaya devam ettiğinizde yüklenecektir. Mesajları buradan görüntüleyebilirsiniz. iPhone’unuzda gönderdiğiniz veya sildiğiniz mesajlar hemen diğer cihazınızda da gösterilecektir.

Neden iCloud’da Mesajları Bulamıyorum?

Mesajları hala iCloud’unuzda bulamıyor musunuz? Eğer öyleyse, muhtemelen aşağıda belirtilen dört nedenden dolayıdır:

Silinmiş Mesajlar: iPhone’unuzdan herhangi bir mesajı sildiğinizde, mesaj iPad, iPod ve Mac’inizden de silinecektir. Senkronizasyon her zaman açık olduğundan silinen mesajlar hiçbir cihazda kalmaz. Uyumluluk: iCloud’daki Mesajlar yeni bir özelliktir ve yalnızca iOS 11.4 yüklü cihazlarda kullanılabilir. 11.4’ten daha düşük bir sürüme sahip bir iPhone, iPad veya iPod kullanıyorsanız, ne yazık ki mesajlar özelliğini kullanamazsınız.
Mac için, aygıtınızda macOS High Sierra veya sonraki bir sürümü olması gerekir (10.13)Aynı Apple Kimliğiyle Oturum Açılmamış: Mesajları görüntülediğiniz aygıtta, telefonunuzla oturum açmış olduğunuz Apple Kimliğinin aynı olup olmadığını kontrol edin. iCloud’dan gelen mesajları görüntülemek için, cihazlarınızda aynı Apple Kimliği ile oturum açmanız gerekir, aksi takdirde çalışmayacaktır.
Cihazlar aynı Apple ID ile giriş yapmadıysa, cihazlardan birinden çıkış yapın ve diğer cihazın Apple ID’sini kullanın. Yedekleme Tamamlanmadı: Yedeklemenin ortasında internet bağlantınız kesilirse, yedekleme yapılır. eksik olmak. Mesajlarınızı yedeklerken, bağlantıyı kestiğinizde yedeklemenin tamamlandığından emin olun. Ayrıca, mesajlarınızı yedeklemek için Wi-Fi veya hücresel veriyi açmayı unutmayın. ilgili sorular
iCloud’da Mesajları Görüntülemek için Her Cihazda Aynı Apple Kimliğine Giriş Yapmam Gerekiyor mu?

İlginizi Çekebilir: Lili Apk İndir

Telefonunuz ve Mac’iniz aynı Apple Kimliği ile giriş yapmadıysa, telefonunuzun mesajlarını Mac’inizde görüntüleyemezsiniz. Bir Apple Kimliğinde yedeklenen mesajları görüntülemek için aynı Apple Kimliğini başka bir cihazda da açmanız gerekir.

iCloud Mesajlarını Kapattığımda Ne Olur?

Telefonunuzdan iCloud mesajlarını kapattığınızda, mesaj geçmişiniz diğer cihazlarınızda yedeklenmeye devam eder. Telefonu istediğiniz zaman tekrar bağlayabilir ve tüm verileri tekrar yedekleyebilirsiniz.

Tarayıcılar aracılığıyla iCloud’daki Mesajları Görüntüleyebilir miyim?

Hayır, mesajları iCloud’da çevrimiçi görüntüleyemezsiniz. Mesajlarınız yalnızca uygulamadan veya iCloud’dan görüntülenebilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu