Teknoloji

Instagram ‘İlgilenmiyorum’ düğmesi ve diğer yeni özellikler üzerinde çalışıyor

Instagram ‘İlgilenmiyorum’ düğmesi ve diğer yeni özellikler üzerinde çalışıyor

 

Instagram geliştiricileri, kullanıcıların uygulamanın Keşfet bölümünde birden fazla gönderiyi ‘İlgilenmiyorum’ olarak işaretlemesine olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Instagram bir blog gönderisinde, kullanıcıların yalnızca birkaç gönderiyi ilgilenmiyorum olarak işaretleyebileceğini değil, işaretlenen gönderilerin hemen gizleneceğini ve platformun gelecekte benzer içerikleri göstermekten kaçınacağını söyledi.

Instagram ayrıca, kullanıcıların önerilen gönderileri 30 güne kadar ertelemesine olanak tanıyan bir özellik üzerinde çalışıyor. Kullanıcılar, zaman çizelgesinden gizlemek için önerilen gönderilerdeki X simgesine de tıklayabilir.

Instagram İlgilenmiyorum düğmesi, önerilen gönderileri ertele Instagram ayrıca, kullanıcıların önerilen gönderileri 30 güne kadar ertelemesine olanak tanıyan bir özellik üzerinde çalışıyor. (Resim Kaynağı: Instagram)

Instagram, Instagram not interested button, instagram snooze suggested posts

Buna ek olarak, geliştiriciler ayrıca başlıkta belirli anahtar kelimeler, emojiler, ifadeler ve hashtag’ler içeren gönderileri filtreleme yeteneği üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Belirli şeylerle ilgilenmiyorsanız veya yalnızca bazı konuların feed’inizde görünmesini istiyorsanız, bu kesinlikle kullanışlı olacaktır. Yakın gelecekte Instagram, kullanıcıların platformda ne kadar hassas içerik görmek istediklerini seçmelerine izin verecek.

Kullanıcı ilgi alanlarını daha iyi anlamak için Instagram, kullanıcının ilgilenebileceğini düşündüğü gönderilere öncelik vereceğini söylüyor. ‘Favorilerinize’ bir hesap eklerseniz, platform söz konusu hesaptan daha fazla gönderi gösterecektir. Kullanıcılar, eklediğiniz hesaplardan gelen gönderileri kronolojik sırayla göreceğiniz özel bir favori akışına erişebilecek.

İlginizi Çekebilir: Lili Apk İndir

Duyuru, Instagram’ın düzenli gönderiler üzerinden Makaralar gibi video içeriğine artan şekilde odaklanması nedeniyle eleştirilerle karşılaşmasının ardından geldi. Kylie Jenner bile Instagram’ı TikTok’a çok fazla benzemeye çalıştığı için çağırdı ve şirket daha sonra bir yaklaşım değişikliği duyurdu. Mosseri, şirketin kullanıcı beslemelerinde görünen “tam ekran fotoğraf ve videoları” aşamalı olarak kaldıracağını ve hala daha fazla test aşamasında olduğunu söyledi. Instagram ayrıca, çoğu günümüzde yeni Makaralar olan, özet akışında önerilen gönderilerin sayısını da azaltacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu