Nasıl

IPad Devre Dışı Bırakıldı ITunes’a Bağlan? Bu 4 Düzeltmeyi Deneyin

IPad Devre Dışı Bırakıldı ITunes’a Bağlan? Bu 4 Düzeltmeyi Deneyin

 

iPad’inizi bir parolayla korumak, onu meraklı gözlerden korumanın harika bir yoludur. Ancak, “iPad devre dışı, iTunes’a bağlanın” gibi bir uyarı mesajı alırsanız, bunun nedeni büyük olasılıkla on defadan fazla yanlış şifre girilmesidir.

Bunun yanı sıra, iOS güncellemesi indirilirken bir hata oluşursa iPad’iniz devre dışı bırakılabilir. Veya iOS’un eski sürümünde çalışıyorsanız, bu da bu soruna yol açabilir. Ne yazık ki bu mesajla karşılaştığınızda iPad’iniz geçici olarak kilitlenir ve hiçbir işlevine erişemezsiniz.

Yine de, iTunes’u kullanarak veya iTunes olmadan bu tür hataları çözebilirsiniz. Her iki durumda da, tüm süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Sen başlamadan önce

Engelli iPad’i düzeltmeye başlamadan önce hatırlamanız gereken birkaç önemli şey var.

Find My’ı etkinleştirmiş olmalısınız. (Etkinleştirmediyseniz endişelenmeyin. Deneyebileceğiniz başka bir yöntem daha var) iCloud yedeğiniz yoksa tüm verileriniz silinecek. iTunes ile kilidi açarken Lighting to USB kablosunun düzgün olduğundan emin olun takılı, fiziksel bir hasarı yok ve işlevsel. Bilgisayarınız işletim sisteminin en son sürümünde çalışıyor olmalıdır.İTunes ile Engelli iPad’in Kilidini Nasıl Açılır?

iTunes ile Devre Dışı Bırakılmış bir iPad’in kilidini açmak için bir PC gerekir. Windows işletim sisteminiz varsa, iTunes’u bilgisayarınıza indirmeniz gerekir. Ancak, iTunes önceden yüklenmiş olduğundan bir Mac’iniz varsa daha kolay olurdu. Veya Windows veya Mac’iniz yoksa yardım isteyebilirsiniz. iTunes’unuz hazır olduğunda. İşlemi başlatalım.

Bilgisayarınızda iTunes’u başlatın. Aydınlatmayı bilgisayarınızdaki ve iPad’inizdeki USB kablosuna bağlayın. Ana sayfa düğmeli bir iPad kullanıyorsanız, verilen adımları izleyin: Ana Sayfa düğmesini ve Güç düğmesini serbest bırakmadan aynı anda basılı tutun. Her iki düğmeyi ve iPad’inizi basılı tutun kapanacak ve birkaç saniye sonra ekranda Apple Logosunu göreceksiniz. Yine de, iTunes + aydınlatma kablosunu görene kadar parmağınızı bırakmamalı ve her iki düğmeyi de basılı tutmamalısınız. Ekranınızda iTunes + Lighting kablosunu gördüğünüzde, artık serbest bırakabilirsiniz. Ana sayfa düğmesi olmayan bir iPad kullanıyorsanız, verilen adımları izleyin: Sesi Aç’a Hızlıca Basıp Bırakın, ardından Sesi Azalt’a basın ve bırakın. Ardından, iPad’iniz kapatılacağı için yan düğmeyi basılı tutun. Bir saniye sonra Apple logosunu göreceksiniz. iTunes + aydınlatma kablosunu görene kadar yan düğmeleri basılı tutmaya devam edin. İPad’iniz kurtarma moduna geçtiğinde, Bağlı bilgisayarınızda “iPad’de güncellenmesini veya geri yüklenmesini gerektiren bir sorun var” gibi bir mesaj açılır. Şimdi, Geri Yükle’yi tıklayın.
IPad

Yeni bir pencere görünecek ve Geri Yükle ve Güncelle üzerine dokunun. Geri Yükle ve Güncelle üzerine dokunun

Bir kez dokunduğunuzda, iTunes sizin için en son iOS donanım yazılımını indirecektir. İşlem sırasında iPad’iniz birkaç kez yeniden başlayabilir ve tüm işlemin tamamlanması yaklaşık 20-30 dakika sürebilir. Sabırlı olmanız ve işlem devam ederken kablonuzu prizden çekmemeniz gerekmektedir. İPad yeniden başlatıldığında, yepyeni olarak başlayacaktır. Ayrıca kabloyu çıkarabilir ve iPad’inizi daha önce olduğu gibi kurabilirsiniz. İTunes Olmadan Engelli iPad’in Kilidini Nasıl Açılır?

İPad’iniz “iTunes’a bağlanın” gösterebilse de, böyle bir sorunu iTunes olmadan da çözebilirsiniz. Bunun için iPad’iniz, devre dışı bırakılmadan önce Find My adlı özelliği etkinleştirmiş olmalıdır. Find My’ı etkinleştirdiyseniz, iPad’i kablosuz olarak kolayca sıfırlayabilir ve kilidini açabilirsiniz.

Apple Cihazınız Üzerinden Bul’u Kullanma

Find My aracılığıyla kilidi açmak için, bu yöntemi kullanmak için iPhone gibi Find My uygulamasına sahip başka bir Apple cihazına ihtiyacınız var. İşte bunu nasıl yapabileceğiniz.

iPhone’unuzda Bul uygulamasını açın. iPad’inizi seçin. Aşağı kaydırın ve Bu Aygıtı Sil’e dokunun.
Bu Cihazı Sil üzerine dokunun

Tamam’a tıklayın. Telefon numaranızı ve Apple Kimliği Parolanızı girmeniz gerekmektedir. Bunu yaptığınızda, iPad’iniz sıfırlanmaya başlayacak ve işlemin tamamlanması biraz zaman alabilir. iCloud aracılığıyla Bul’u kullanma

İlginizi Çekebilir: Lili Apk İndir

Yukarıdaki yönteme benzer, ancak kullanmak için herhangi bir Apple Cihazına ihtiyacınız yok. Find My’a erişmek için iCloud hesabınızı kullanabilirsiniz. Bunun için PC’nizde veya Telefonunuzda bir tarayıcı kullanmanız gerekir. Arama motorunuzda iCloud’u arayın veya buraya tıklayabilirsiniz. Daha fazlası için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Tarayıcınızda iCloud’u açın. Apple Kimliğinizle oturum açın.
Apple Kimliğinizle giriş yapın

İki faktörlü doğrulama kodunu girin. (Sim kart devre dışı bırakılmış iPad’inizdeyse, onu çıkarıp kodu almak için telefonunuzda kullanabilirsiniz.) Şimdi, iPhone Bul’a dokunun.
iColud-Find-iPhone

Tüm Cihazlar’a dokunun. iPad’inizi seçin. İPad’i Sil’e dokunun ve devam’a tıklayın. iColud-Silme-iPad

iCloud hesabını doldurmanız gerekiyor. Ardından cihazınızda gösterilen kılavuzu izleyin. Bunu yaptıktan sonra iPad’iniz sıfırlanmaya başlayacak ve işlemin tamamlanması biraz zaman alabilir.Apple Destek Merkezi ile iletişime geçin

Devre dışı bırakılan iPad’i düzeltemiyorsanız. Onu Genius Bar’a (Apple’ın Resmi Teknik Desteği) götürmenin zamanı geldi. Engelli iPad’inizi düzeltmek için en iyi çözümü bulacaklar. Genel olarak, garanti kapsamındaysanız bunu düzeltmek için herhangi bir ücret almazlar veya devre dışı bırakma nedenine bağlı olarak birkaç dolar talep edebilirler.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu