Nasıl

iPhone, ICloud’a Yedeklenmeyecek mi? Bu Düzeltmeleri Deneyin

iPhone, ICloud’a Yedeklenmeyecek mi? Bu Düzeltmeleri Deneyin

 

iPhone’unuzda depolanan önemli verileriniz varsa, bunları olası sistem arızalarından korumak için yedekler oluşturmak çok önemlidir. iCloud ile, sürekli olarak PC aygıtınıza bağlanma ihtiyacı duymadan bu verileri kolayca güvence altına alabilirsiniz.

Ancak, bazı durumlarda, aygıtınızı iCloud aracılığıyla yedeklemeye çalışırken, aygıtınız işlem yapmayabilir ve size iPhone Yedekleme Başarısız Oldu mesajını verebilir.

Genellikle bu hata, iCloud saklama alanınız olmadığında, dengesiz bir internet bağlantınız olduğunda, eski işletim yazılımınız olduğunda veya daha fazlasında ortaya çıkar. Ancak neyse ki, bu sorun için takip etmesi oldukça kolay bazı etkili düzeltmeler var.

Bu nedenle, daha fazla gecikmeden iPhone cihazlarınızdaki yedekleme sorununu çözmek için uygulayabileceğiniz düzeltmeler hakkında daha fazla bilgi edinelim.

iPhone Yedekleme Başarısız Nasıl Onarılır?

Teknik düzeltmelere dalmadan önce, bazı basit sorun giderme yöntemlerini deneyelim. Öncelikle, yedekleme işlemi boyunca etkin ve kararlı bir bağlantıya bağlı olduğunuzdan emin olun.

Aynı şekilde, yedekleme süresi boyunca, güce bağlanmanızı veya yeterli bir pil yüzdesine sahip olmanızı öneririz. Ayrıca pilin düşük güç moduna ayarlanmadığından emin olun.

Ek olarak, cihazınızı yeniden başlatırken şansınızı denemek isteyebilirsiniz. Birçok durumda, hızlı bir yeniden başlatmanın, tüm geçici dosyaları temizlemeye yardımcı olduğu ve sistemi yenilediği için cihazınızdaki küçük sorunları çözdüğü kanıtlanmıştır. Basit bir işlem olduğu için denemeye değer.

Sorun hala devam ediyorsa, aşağıdaki düzeltmelerle devam edelim.

iCloud Depolamasını Kontrol Edin

İCloud yedekleme hatasının arkasındaki ana nedenlerden biri, iCloud’unuzda depolama alanı olmamasıdır. Apple yalnızca 5 GB ücretsiz depolama alanı sağlar, bu nedenle verilerinizin alanı doldurması çok uzun sürmez.

Aynı şekilde, yedeklemeleriniz çalışmak için çok fazla alan gerektirdiğinden, cihaz bu hata mesajıyla açılabilir. Bu nedenle, emin olmak için iCloud saklama alanınızı kontrol etmek her zaman en iyisidir.

İşte bunu nasıl yapabilirsiniz.

Cihazınızdan Ayarlar uygulamasını başlatın. Apple Kimliği başlığına dokunun. Apple kimliği afişi

Ardından, iCloud seçeneğine dokunun. Depolama bölümünün altında, hangi öğelerin en çok yer kapladığını kontrol edin.

iCloud Deposu

Sorun depolama alanının olmamasıyla ilgiliyse, alanı boşaltmak için uygulayabileceğiniz birkaç yöntem aşağıda verilmiştir.

Tüm eski gereksiz iCloud Yedeklerinizi silin iCloud fotoğraflarınızı temizleyin ve ayrıca yakın zamanda silinen klasörü temizleyin. Eski mesajlarınızı silin ve tüm büyük dosya eklerini (Resimler, Videolar, GIF’ler) kaldırın. İstenmeyen posta ve çöp klasörlerinizi temizleyerek e-postayı yönetin. iCloud Drive’ınızdaki tüm gereksiz dosyaları temizleyin. Gereksiz tüm sesli notları silin

Alternatif olarak, verilerinizi iCloud’da depolamaya devam etmek istiyorsanız iCloud saklama planınızı yükseltmenizi öneririz. Apple, 50 GB, 200 GB ve 2 TB olmak üzere üç farklı ücretli depolama planı sunar.

Çıkış Yapın ve iCloud Hesabınızda Oturum Açın

Bazen, doğrulama sorunları nedeniyle hesabınızı tanıyamayabileceği iCloud’un kendisinde sorunlar olabilir. Sorunu çözmek için oturumu kapatıp hesabınızda yeniden oturum açmayı denemenizi öneririz.

İşte izleyebileceğiniz bazı adımlar.

Ayarlar uygulamasını başlatın. Apple Kimliği başlığına dokunun. Apple kimliği afişi

Sayfanın alt bölümüne gidin ve Çıkış Yap düğmesine dokunun.
Çıkış Yap

Apple Kimliği parolanızı girin ve Kapat düğmesine dokunun. Bir kopyasını iPhone’unuzda saklamak istediğiniz veriler için geçişleri etkinleştirin ve Oturumu Kapat’a dokunun. Son olarak, işleminizi onaylamak için Oturumu Kapat’a dokunun. iCloud hesabını tekrar açın ve sorununuzu çözüp çözmediğine bakın. iCloud Sunucularını Kontrol Edin

Nadir olsa da, iCloud sunucunuz çökebilir ve bu da bir yedekleme hatasına neden olabilir. Bu nedenle, iCloud sunucularının bakım altında olup olmadığını kontrol etmek için hızlı bir Google araması yapabilir veya sunucu kesintilerini izlemek için Down Detector gibi web sitelerini kullanabilirsiniz. Onaylanmış bir sunucu kesintisiyse, tek makul çözüm Apple’ın sorunu çözmesini beklemektir.

iOS’u güncelle

Bazı durumlarda, eski işletim yazılımınız da yedekleme hatalarına neden olabilir. Geçerli sürümünüzdeki yaygın hatalar, sistem hataları veya uyumluluk sorunlarından kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle, tüm bu küçük sorunları çözmek için yazılımınızı en son sürüme güncellemek her zaman en iyisidir.

İşte bunu nasıl yapabileceğiniz.

Cihazınızdan Ayarlar uygulamasını açın. Aşağı kaydırın ve Genel üzerine dokunun. Şimdi, Yazılım Güncelleme seçeneğine dokunun.

genel-yazılım-güncelleme

Herhangi bir güncelleme varsa İndir ve Yükle düğmesine dokunun. Tüm Ayarları Sıfırla

Yukarıdaki yöntemlerin tümü sorununuzu çözemezse, fabrika ayarlarına sıfırlama yaparak cihazınızı önceki sürümüne döndürmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca, olası kötü amaçlı yazılımlara sahip olduğunuza dair herhangi bir şüpheniz varsa, bu yöntem onları tamamen temizleyecektir.

İşte bunu nasıl yapabileceğiniz.

Ayarlar uygulamasını bulun ve başlatın. Aşağı kaydırın ve Genel üzerine dokunun. Şimdi sayfanın en altına gidin ve iPhone’u Aktar veya Sıfırla’ya dokunun. iPhone'u aktar veya sıfırla

Sıfırla seçeneğine dokunun. İstenirse, iPhone şifrenizi girin. Son olarak, işleminizi onaylamak için Tüm Ayarları Sıfırla açılır penceresine dokunun.Apple Destek ile İletişim Kurun

Yedekleme işleminizle ilgili hâlâ sorun yaşıyorsanız, iPhone cihazınızla ilgili teknik sorunlar olabilir. Bu nedenle, bu durumlarda Apple’ın müşteri desteğiyle iletişime geçmeniz veya yerel Apple mağazanızı ziyaret etmeniz en iyisidir. Müşteri hizmetleri temsilcisi bu konuda size daha fazla yardımcı olabilir ve hatta bu sorunu çözmenize yardımcı olabilir.

İlgili Sorular iPhone’unuzu PC’ye Nasıl Yedeklersiniz?

iCloud’unuzda yeriniz yoksa ve yükseltilmiş bir depolama planı için fazladan ödeme yapmak istemiyorsanız, iPhone verilerinizi her zaman Mac’inize yedeklemeyi seçebilirsiniz.

İşte takip edebileceğiniz bazı adım adım kılavuzlar.

Finder’da

Yıldırım kablonuzla iPhone’unuzu PC’nize bağlayın. Ardından, bir Finder penceresi açın ve Konumlar bölümünün altında iPhone’unuzu bulun. Cihazınızı ve Mac’inizi ilk kez bağlıyorsanız, Güven’i tıklayın ve istendiğinde iPhone’unuzda Güven’e dokunun. İşleminizi onaylamak için cihazınızın şifresini girin. Genel sekmesinden, iPhone’unuzdaki tüm verilerinizi bu Mac’e yedekle seçeneğini işaretleyin. iPhone'u Mac'e YedekleArdından, işlemi başlatmak için Şimdi Yedekle düğmesine tıklayın.

iTunes’da

İlk olarak, iPhone cihazınızı bir yıldırım kablosuyla PC’nize bağlayın. iTunes uygulamanızı cihazınızdan başlatın. Ekranınızın sol üst köşesine gidin ve iPhone simgesine tıklayın. Şimdi, Yedekleme bölümünün altında, Bu Bilgisayar seçeneğini işaretleyin ve Şimdi Yedekle düğmesine tıklayın. iTunes kullanarak iPhone Yedekleme

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu