İOSMobilNasılUygulama

iPhone ve Android için En İyi 7 VPN Uygulaması

VPN Nedir?

Sanal özel ağ veya kısaca VPN, esasen çevrimiçi gizliliğinizi koruyan bir hizmettir. Bu sanal ağlar, sizinle aynı ağdaki diğer kişilerden ve çevrimiçi davranışlarınızı ve bilgilerinizi toplamak isteyebilecek üçüncü şahıslardan gelen kişisel verilerinizi ve web’de gezinmeyi maskelemek için bir tür şifreli tünel oluşturur.

İlginizi Çekebilir: Windows 11’de Misafir Hesabı Nasıl Oluşturulur

İlginizi Çekebilir: Windows 11’de Misafir Hesabı Nasıl Oluşturulur

Yazdır

İşte nasıl çalıştığı. Genellikle, internet tarayıcınızı açıp bir web sitesinin adını girdiğinizde, bilgisayarınız önce kullandığınız internet bağlantısına, ardından o etki alanını barındıran sunucuya bağlanır. Ne yazık ki bu, hem kullandığınız ağın hem de erişmekte olduğunuz web sitesinin siz ve bilgisayarınız hakkında belirli verileri aldığı anlamına gelir. Çoğu zaman, web siteleri bu verileri, tarama alışkanlıklarınıza göre reklamları size hedeflemek için kullanır. Ancak, bazı internet korsanları bunu diğer kritik verileri toplamanın veya hatta kimlik hırsızlığı gerçekleştirmenin bir yolu olarak kullanabilir.

Ancak bir VPN kullandığınızda, bağlantınız, istediğiniz web sitesine gitmeden önce verilerinizi şifreleyen veya karıştıran özel bir sunucu aracılığıyla yönlendirilir. Bu, herkesin kişisel verilerinize erişmesini veya çevrimiçi etkinliğinizi izlemesini zorlaştırır.

Birçok kişi halka açık Wi-Fi ağlarına atladığında VPN kullanırken, evinizin rahatlığında gezinirken bile VPN kullanmanın yararları vardır.

Vpn Uygulamaları Mobil Vpn Dizüstü Bilgisayar

Peki Mobil VPN’ler?

Zaten tahmin edebileceğiniz gibi, kablolu bir ağa bağlı kalan bir masaüstü bilgisayardan Wi-Fi ağları ve hücresel veri bağlantıları arasında geçiş yapan bir akıllı telefona kadar her tür cihazda VPN kullanabilirsiniz. Ancak, tüm VPN’ler ağlar arasında sık geçiş yapan cihazlarla çalışmaz. Bu durumlarda, mobil sanal özel ağ veya mobil VPN denilen şeye ihtiyacınız vardır.

Adından da anlaşılacağı gibi, mobil VPN, fiziksel bağlantı, IP adresi veya ağ ekinde değişikliklerle karşılaşsanız bile çalışmaya devam eden belirli bir sanal özel ağ türüdür. Akıllı telefonunuzda veya başka bir küçük cihazda bir VPN’e sahip olmanın benzersiz avantajları olsa da, mobil sanal özel ağlar her tür cihazda kullanılabilir.

Mobil Cihazınızda VPN Uygulamalarına Sahip Olmanın Yararları

Cep telefonunuza bir VPN kurmak için çok fazla neden olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak, bu mobil cihazlar aslında VPN uygulamaları için ideal donanımdır.

Çoğu zaman, insanlar cep telefonlarında internet kullanırken mobil veri ve ücretsiz Wi-Fi noktaları arasında gidip gelirler. Ne yazık ki, bu etkin noktalar nadiren güvenlidir ve bu bağlantı üzerinden gönderdiğiniz herhangi bir veriye herkesin erişmesini kolaylaştırır. Buna e-posta adresiniz ve şifrelerinizden bankacılık ve kredi kartı bilgilerinize kadar her şey dahildir.

Kharkov,,ukrayna, ,haziran,20,,2021:,vpn,ayar,on,elma

Görsel kaynağı: Shutterstock

Ayrıca, VPN’ler internette yaptığınız şeyi daha özel hale getirmenize de yardımcı olabilir. VPN uygulamaları esasen tarama alışkanlıklarınızı her zaman gizli hale getirir, bu da şirketlerin ne yaptığınızı izlemesi konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Elbette VPN’ler, özel bilgilerinizi güvende tutmaktan veya şirketlerin sizi hedeflemesini engellemekten fazlasını yapabilir. Aslında, seyahat ediyorsanız, başka türlü kullanılamayacak içeriğe erişmenize de yardımcı olabilirler. Bu, yurt dışından erişimi engelleyen popüler akış uygulamalarını ve bazı bölgelerde sansürlenen sosyal medya sitelerini içerir.

Tüm söylenenler, Android ve iOS için en güvenilir mobil VPN uygulamalarından bazılarının bir listesini topladık.

1. NordVPN

NordVPN , piyasadaki en dikkate değer mobil VPN uygulamalarından biridir. Şirket, 2012’den beri VPN hizmetleri sunuyor ve hem Android hem de Apple uygulama mağazalarında 4,5 yıldızın üzerinde derecelendirmeye sahip.

Vpn Uygulamaları Nordvpn Ana 1

Güç ve seçenekler açısından NordVPN’i yenmek zor. 60’tan fazla ülkede 5.400’den fazla sunucudan oluşan geniş ve çeşitli bir koleksiyona sahiptir. Ortalama bağlantı hızları en az 6730 Mbps çalışır ve 256 bit anahtarlı Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) kullanır. Nord, hesap ayrıntılarınızı korumak için PGP anahtarlarını kullanır. Ayrıca çift VPN koruması içerir ve DNS sızıntısı yoktur.

Ayrıca, NordVPN mükemmel bir gelişmiş özellikler koleksiyonu sunar. Uygulama, VPN sunucusu aniden durursa göz atmayı kesmek için otomatik bir kapatma anahtarı sunar. NordVPN, isteyenler için kullanışlı bir özellik olan VPN üzerinden Tor sunan birkaç mobile VPN seçeneğinden biridir . Nord ayrıca kötü amaçlı yazılım koruması, izleme çerezlerini engelleme ve bir reklam engelleyici sunar.

Vpn Uygulamaları Nordvpn Menüsü

NordVPN, tümü altı cihazı kapsayan üç fiyatlandırma seçeneği sunar:

 • Aylık faturalandırma: 11,99 $/ay
 • Yıllık faturalandırma: 4,99$/ay
 • İki yıllık faturalandırma: 3,99$/ay

2. Surfshark

Cihaz sınırı olmayan olağanüstü bir mobile VPN arıyorsanız Surfshark’a göz atmak isteyeceksiniz .

Vpn Uygulamaları Surfshark Ana

Surfshark özelliklerle doludur. Sunucu ağı, 65 farklı ülkede 3.200’den fazla bağımsız sunucu içerir. VPN ayrıca her sunucunun 1 Gbps’de (minimum) çalıştığı yüksek hızlar sunar. NordVPN gibi Surfshark da AES 256 GCM şifrelemesi sunar.

Ancak, Surfshark’ın gerçekten parladığı yer, kendine has özellikleridir. Örneğin, Surfshark bölünmüş bir tünelleme aracı sunar; bu, hangi web sitelerinin ve uygulamaların VPN kullanıp hangilerinin kullanmayacağını seçebileceğiniz anlamına gelir. Surfshark ayrıca, esas olarak bir VPN bağlantısı kurmanıza ve ardından ek koruma için ikinci bir VPN’ye geri döndürmenize izin veren çoklu atlama sunar. Diğer avantajlar arasında özel DNS hizmeti, yerleşik bir reklam engelleyici ve özel bir arama aracı bulunur.

Vpn Uygulamaları Surfshark Menüsü

Fiyatlandırma açısından Surfshark üç abonelik seçeneği sunar:

 • Aylık faturalandırma: Aylık 12,95 ABD doları
 • Yıllık faturalandırma: İlk yıl için 47,88$ (3,99$/ay)
 • 24 aylık faturalandırma: İki yılda bir 59,76 ABD Doları (2,49 ABD Doları/ay)

3. ExpressVPN

ExpressVPN , piyasadaki mümkün olan en iyi mobil VPN uygulamalarından birini oluşturma misyonunu üstlendi ve fiyatları rekabetten biraz daha yüksek olsa da, büyük ölçüde bu hedefe ulaşmış görünüyorlar.

Vpn Apps Ekspres Ana

ExpressVPN, etkileyici 94 ülkede 3.000’den fazla sunucu sunarak, onu piyasadaki en yaygın VPN seçeneklerinden biri haline getiriyor. Ek olarak, Express VPN, VPN bağlantısının hızını ve güvenilirliğini artıran açık kaynaklı bir protokol olan Lightway’e izin veren bu listedeki birkaç mobil VPN uygulamasından biridir. Uygulama ayrıca standart 256 AES şifrelemesi ve ek bir 4096 bit RSA sertifikası sunarak verilerinizi neredeyse çözülemez hale getirir.

Surfshark gibi, ExpressVPN de bölünmüş tünelleme sunar. Ayrıca Ağ Kilidi adını verdiği otomatik bir kapatma anahtarı da getiriyor. Her ExpressVPN sunucusu, aynı zamanda güzel bir gizlilik avantajı olan şifreli DNS ile birlikte gelir.

Ancak, özellikle fiyat göz önüne alındığında, ExpressVPN’in eksik olduğu başka gizlilik özellikleri de vardır. Örneğin, ExpressVPN double VPN (çoklu atlama olarak da adlandırılır) sunmaz ve VPN üzerinden Tor sunmaz. Bunlar başlı başına anlaşma kırıcı olmasa da, VPN’lerinden sıkı güvenlik isteyen herkes için önemli olabilir.

VPN Uygulamaları Ekspres Menüsü

Belirtildiği gibi, ExpressVPN daha pahalı seçeneklerden biridir. Aşağıdaki fiyat kesintileri için hesabınızı kullanarak aynı anda toplam beş cihaz elde edersiniz:

 • Aylık: 12,95$/ay
 • 6 aylık faturalandırma: 59,94 ABD doları (aylık 9,99 ABD doları)
 • Yıllık faturalandırma: 99.84$/yıl (8.32$/ay)

4. Datacappy

Hala ihtiyacınız olan özellikleri sunan daha uygun fiyatlı bir mobile VPN seçeneği arıyorsanız Datacappy ( Android | iOS ) dikkate alınmaya değer.

Vpn Uygulamaları Datacappy Ana

VPN alanında nispeten yeni bir oyuncu olarak Datacappy, rakiplerinden bazıları kadar sunucuya sahip değil (10 ülkede sadece 14 sunucu). Bu listedeki diğer mobil VPN uygulamalarının çoğunun aksine, Datacappy uygulamalarını kullanmak için bir hesap gerektirmez. Bu, günlüklerinize, geçmiş tarayıcı etkinliğinize veya e-posta adreslerinize erişimi olmadığı anlamına gelir. Ayrıca ücretsiz olarak 100MB VPN verisi alırsınız.

Diğer özellikler açısından Datacappy, özelleştirilebilir gizlilik ayarları, reklam engelleme ve izleme dışı yetenekler sunar. Datacappy ayrıca diğer VPN’lerde olmayan bir şeye sahiptir: entegre, özel bir tarayıcı. Datacappy Tarayıcı ve Datacappy VPN tek başlarına veya birinci sınıf koruma için birlikte kullanılabilir.

Vpn Uygulamaları Datacappy Menüsü

Belirtildiği gibi, kullanıcılar Datacappy ile son kullanma tarihi olmaksızın 100MB ücretsiz veri kullanımı alabilirler. Bundan sonra Datacappy aşağıdaki fiyatlandırma seçeneklerini sunar:

 • Aylık faturalandırma: 5,99$/ay
 • Yıllık faturalandırma: 50,04 ABD doları (4,17 ABD doları/ay)

5. SiberGhost

15 yılı aşkın bir süredir sektörde ve en büyük sunucu tabanlarından biri ile CyberGhost ( Android | iOS ), kesinlikle Andorid ve iOS için en iyi mobil VPN uygulamalarından biridir.

Vpn Uygulamaları Cyberghost Ana

CyberGhost, 90 ülkede 7.900’den fazla sunucuya ev sahipliği yaparak onu piyasadaki en büyük VPN ağlarından biri yapıyor. Her şey AES 256 bit şifreleme kullanır ve şirket şu anda sunucu ağı boyunca 10G uyguluyor. Bu, CyberGhost’u aynı zamanda en hızlı VPN ağlarından biri yapar.

CyberGhost’un öne çıkan özelliklerinden biri, özel bir IP adresi alma seçeneğidir. Bunları dağıtmak için belirteçli bir sistem kullanır, yani şirket herhangi bir bilgi saklamaz ve özel IP, çevrimiçi olduğunuzda bir VPN kullanıyormuş gibi görünmemenize yardımcı olur. Ayrıca CyberGhost, otomatik bir kapatma anahtarı, bölünmüş tünel oluşturma, reklam engelleme ve kötü amaçlı yazılım koruması sunar.

Vpn Uygulamaları Cyberghost Menüsü

CyberGhost, ürünlerini 45 günlük para iade garantisi ile destekliyor ve toplam dört ödeme seçeneğinde fiyatlandırma sunuyor:

 • Aylık Faturalandırma: 12,99$/ay
 • Yıllık Faturalandırma: 51,48 $ (4,29 $/ay)
 • 2 Yıllık Faturalandırma: 78$ (3.25$/ay)
 • 3 Yıllık Faturalandırma: 89,31 ABD Doları (2,29 ABD Doları/ay)

6. Windscribe

Windscribe , iPhone ve Android cihazlar için VPN uygulamaları için uygun fiyatlı ve popüler bir seçenektir. Aslında, bu listedeki ücretsiz bir plan sunan birkaç seçenekten biridir.

Vpn Uygulamaları Windscribe Ana

Windscribe, 2015 yılında piyasaya yeni çıkmış olsa da, şimdiden 69 ülkede 170 sunucudan oluşan nispeten büyük bir ağ kurmuştur. Bu listedeki diğerlerinin çoğu gibi, sunucular da AES 256 şifreleme kullanır ve sunucu ağı boyunca WireGuard sunar.

Eklenen özellikler söz konusu olduğunda, Windscribe size yardımcı olur. Uygulama, bölünmüş tünelleme, reklam engelleme, kötü amaçlı yazılım koruması ve izleyiciyi devre dışı bırakma sunar. Ayrıca uygulama, diğer VPN’lerin kullandığı genel DNS engelleme listesinin çok ötesinde izleme ve engellemeyi azaltmaya yardımcı olan MAC adresi sahteciliğine de sahiptir.

Vpn Uygulamaları Windscribe Menüsü

Fiyatlandırma açısından Windscribe, herkese ayda 2 GB ücretsiz sunar ve yalnızca e-posta adresinizi eklemek ve onaylamak için bunu ayda 10 GB’a yükseltme seçeneği sunar.

Bununla birlikte, ücretsiz planlar, kullanabileceğiniz sunucularda bazı sınırlamalarla birlikte gelir, yani ücretli seçeneklerine de bakmak isteyebilirsiniz:

 • Aylık faturalandırma: 9 ABD doları/ay
 • Yıllık faturalandırma: 49 ABD Doları (4,08 ABD Doları/ay)

7. ProtonVPN

ProtonVPN , Android ve iPhone için ücretsiz bir sürüm sunan başka bir sağlam VPN’dir.

Vpn Uygulamaları Protonvpn Menüsü

ProtonVPN, 63 ülkeye yayılmış 1.700’den fazla sunucudan oluşan bir ağ sunar. Tüm ağ 10 Gbps hızlarda çalışır, ayrıca şirket hızları daha da artıran VPN Accelerator teknolojilerine sahiptir. Uygulama, bir otomatik kapatma anahtarı ve “her zaman açık” özelliğinin yanı sıra VPN üzerinden Tor sunar.

Bununla birlikte, ProtonVPN’in gurur duyduğu bir şey, Güvenli Çekirdek sunucularıdır. Esasen, en güvenli verilerinizi, seçtiğiniz VPN ağına gitmeden önce bu güvenli sunuculardan biri üzerinden çoklu atlama yapacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu, VPN sunucusu saldırıya uğrasa bile verilerinizi korur. Diğer önemli özellikler arasında NetShield (bir reklam engelleyici, kötü amaçlı yazılım koruması ve izleme önleme sistemi), bölünmüş bir tünel sistemi ve DNS sızıntısı koruması bulunur.

Vpn Uygulamaları Protonvpn Ana 1

Daha önce de belirtildiği gibi, ProtonVPN sınırsız veri içeren ücretsiz bir seçenek sunar – ancak sizi belirli sunucularla sınırlar ve aynı anda yalnızca bir cihazın VPN’yi kullanmasına izin verir. Dolayısıyla, bundan daha fazlasına ihtiyacınız olduğuna karar verirseniz, şu ücretli katmanlardan birini seçmeniz gerekir:

 • Temel (2 cihaz bağlantısı) – 48 ABD Doları/yıl (4 ABD Doları/ay)
 • Artı (10 cihaz bağlantısı) – 96$/yıl (8$/ay)
 • Vizyoner (ProtonMail hesabı ekler) – 288$/yıl (72$/ay)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu