Nasıl

IPhone ve IPad’e Nasıl E-posta Eklenir?

IPhone ve IPad’e Nasıl E-posta Eklenir?

 

iPhone’unuzdaki birden fazla e-posta hesabına erişebilir ve bunlar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Ancak, iPhone’unuza e-posta eklemekte zorlanıyorsanız, sizi desteklemek için buradayız.

Bu makale, iPhone’unuza nasıl e-posta ekleyeceğiniz konusunda kapsamlı bir kılavuzdur. Herhangi bir nedenle iPhone’unuza e-posta ekleyemiyorsanız, kendinizi bu karmaşadan kurtarmanın yollarını da öğreneceksiniz.

iPhone veya iPad’e E-posta Nasıl Eklenir?

Temel olarak iPhone’unuza e-posta eklemenin iki yolu vardır. İkisinden birini seçebilirsiniz. iPhone’unuza otomatik olarak e-posta eklemek işe yaramazsa, bunu manuel olarak veya tam tersi şekilde yapmayı deneyin.

Bu adımları uyguladıktan sonra makalede belirtilen diğer düzeltmelere gidin. Bu düzeltmeler, internet bağlantınızın durumunu kontrol etmeyi, iPhone’unuzu güncellemeyi, IMAP’yi etkinleştirmeyi vb. içerir.

E-postayı iPhone’a Otomatik Olarak Ekleme

E-posta kimlik bilgilerini adım adım girmek sizi sıkıyorsa, e-postayı otomatik olarak iPhone’unuza ekleyin. Aşağıdaki talimat, bunun nasıl yapılacağı konusunda size rehberlik edecektir.

iPhone’da Ayarlar’ı açın. Mail’e gidin. Hesaplar’a dokunun.
hesaplar

Ardından, Hesap Ekle’yi seçin. Google, Yahoo vb. gibi kullandığınız E-posta sağlayıcısını seçin.
e-postadan herhangi birini seç

Ardından, e-posta adresini ve parolayı yazın. Varsa İleri’ye dokunun ve Posta’nın e-posta hesabını doğrulamasına izin verin. Son olarak, seçenek varsa Kaydet’e dokunun. iPhone’a El İle E-posta Ekleme

iPhone’a manuel olarak e-posta eklemenin başka bir yolu var. Otomatik yol sizin için işe yaramadıysa, bu yöntemi deneyin. İşte iPhone’unuza kendi başınıza e-posta ekleme adımları.

Ayarlar’a gidin. Mail’i açın ve Hesaplar’ı seçin.
hesaplar

Şimdi Hesap Ekle’yi seçin. Diğer’e dokunun ve Posta Hesabı Ekle’yi seçin.
posta-hesabı ekle

Yeni Hesap altında, adınızı, e-posta adresinizi, parolanızı ve açıklamanızı da içeren uygun kutuları doldurun. İleri’ye dokunun. Posta, E-posta ayarlarını bulduktan sonra e-posta hesabınızı kurmayı tamamladıktan sonra Bitti’ye dokunun.

Posta uygulamasının E-posta ayarlarınızı bulmayı başaramaması durumunda, bunu kendi başınıza yapabilirsiniz. İşte nasıl.

İleri’ye dokunun. Yeni hesap için e-posta sağlayıcınıza bağlı olarak IMAP veya POP’u seçin. Örneğin, hem IMAP hem de POP ile uyumlu olduğu için Gmail için ikisinden birini kullanabilirsiniz. Gelen Posta Sunucusu ve Giden Posta Sunucusu altındaki boş alanlara doğru bilgileri yazın.
imap veya pop'u seçin

Şimdi İleri’ye basın. E-posta ayarlarının doğru olduğundan emin olun. Ardından, bitirmek için Kaydet’i seçin. Ayarların doğru olmaması durumunda, bunları düzenlemeniz için bilgilendirileceksiniz.

Not: Gelen ve Giden Posta Sunucusu ile ilgili bilginiz yoksa internetten araştırabilirsiniz. Veya e-posta sağlayıcınızla iletişime geçmeniz de bu konuda size yardımcı olabilir.

Neden Herhangi Bir E-posta Ekleyemiyorum?

iPhone’unuza e-posta ekleyememenizin birden çok nedeni olabilir.

Gecikmeli internet bağlantısı Eski iOS Arkaplan işlemleri iPhone’u yavaşlatıyor Özelleştirilmiş ayarlar ve Posta uygulaması arasında çakışma Gmail ayarlarında devre dışı IMAP

E-posta Eklemeyen iOS Nasıl Onarılır?

Daha önce de belirtildiği gibi birçok nedenden dolayı iPhone’unuza e-posta eklemeyi başaramazsınız. Bu makalede önerilen önlemler, iPhone’a e-posta eklerken ortaya çıkan sorunları aşmanıza yardımcı olacaktır.

İnternet Bağlantısının Durumunu Kontrol Edin

Sağlam bir internet bağlantısı olmadan iPhone’unuza e-posta ekleyemezsiniz. Bu nedenle, Wi-Fi veya hücresel veri olsun, ağ bağlantınızın kararlı olup olmadığını görmek için dikkatinizi yönlendirin.

Hücresel ağ kullanıyorsanız, internet hızını kontrol etmek için iPhone’unuzun durum çubuğundaki operatör ağı simgesine bakın. Veya Wi-Fi’ye bağlıysa iPhone’unuzdaki Wi-Fi simgesine bakın.

iPhone’u güncelleyin

Bazen iPhone’unuzun Mail uygulamasına yeni e-posta adresleri ekleyemeyebilirsiniz. Bu durumda, iPhone’unuzu güncellemenin yardımcı olup olmadığına bakın. Ayrıca, iPhone güncellemelerinizin düzenli olarak yapıldığından emin olmak için otomatik güncellemeleri açın. İşte bunu nasıl yapabilirsiniz.

Ayarlar’a gidin. Genel’i seçin. Ardından, Yazılım Güncelleme’ye dokunun.
yazılım-güncelleme-iphone

Otomatik Güncellemeler’e dokunun. Şimdi, iOS güncellemelerini indir ve iOS güncellemelerini yükle’yi açın.
iphone'da indirme ve yükleme güncellemesi

iPhone’unuzu Yeniden Başlatın

Arka planda çalışan tüm uygulamalarla iPhone’unuz yavaşlayabilir. Yavaş yanıt, Mail uygulamasının iPhone’unuza e-posta eklemesini engelleyebilir. İPhone’unuzu yeniden başlatmak gibi hızlı bir düzeltme, bu sorunun yanıtı olabilir.

iPhone’unuzu yeniden başlatma işlemi iOS sürümüne göre değişir. Gösterilen adımlar, iPhone X’i ve daha yeni sürümleri nasıl yeniden başlatacağınızı anlatır.

iPhone’daki yan düğmelerden birini veya ses düğmesini basılı tutun. Kapatma kaydırıcısı görünene kadar buna devam edin. Şimdi, telefonu kapatmak için kaydırıcıyı sürükleyin.kapatmak için iphone kaydırma düğmesi

Yaklaşık 30 saniye bekleyin. Ardından, telefonu tekrar açmak için Apple logosu görünene kadar yan düğmeyi basılı tutun. Ayarları Varsayılana Döndür

Bazen iPhone’unuzdaki özelleştirilmiş ayarlar Mail uygulamasıyla çakışabilir. Sonuç olarak, iPhone’unuza e-posta ekleyemeyebilirsiniz.

Bu sorunu beş kolay adımda çözebilirsiniz.

Ayarlar’a gidin. Genel’i seçin. Ardından, iOS 15’te Aktar veya Sıfırla’ya dokunun. iOS 14 veya daha eski sürümler için Sıfırla’ya dokunun.
iPhone'u aktar veya sıfırla

Ardından, Tüm ayarları sıfırla’yı seçin.
bütün ayarları sıfırla

İstendiğinde şifrenizi girin.

iPhone’unuzun ayarlarını varsayılana döndürdükten sonra, bu sefer çalışıp çalışmadığını görmek için iPhone’unuza e-posta eklemeyi deneyin.

Gmail’de IMAP’yi etkinleştirin

Gmail hesabınızı iPhone’unuza eklemeye çalışıyor ancak sefil bir şekilde başarısız oluyorsanız, IMAP’yi etkinleştirip etkinleştirmediğinizi kontrol edin. Bunu yapmak için bilgisayarınıza ihtiyacınız olacak.

Bilgisayarınızda Gmail’i açın. Ayarlar’ı seçin. Tüm ayarları gör’ü tıklayın.
Tüm Ayarları Gör Gmail

Eklentilerin yanındaki Yönlendirme ve POP/IMAP’i seçin. IMAP erişimine gidin. Ardından, IMAP’yi Etkinleştir’i seçin. Değişiklikleri kaydet’i seçin.
IMAP'yi etkinleştirVarsayılan E-postanızı Değiştirin

iPhone’unuzda varsayılan e-postanızı fazla çaba harcamadan değiştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıda gösterilen adımları takip etmektir.

Ayarlar’ı açın.Posta’ya dokunun.Varsayılan Hesabı seçin.Ardından, varsayılan olarak ayarlamak istediğiniz e-posta adresini seçin.iOS’ta E-postayı Geçici Olarak Devre Dışı Bırakın

Kullanmıyorsanız, iPhone’unuzdaki belirli e-postaları kısa süreliğine kapatabilirsiniz. Veya Mail uygulaması, her e-posta hesabında sürekli olarak yeni postaları kontrol ederek iPhone’un pilini tüketebilir.

iPhone’unuzda e-postayı devre dışı bırakmak, aşağıdaki adımları uygulamanızı gerektirir.

Ayarlar’da Posta’ya dokunun. Hesaplar’ı seçin.
hesaplar

Devre dışı bırakmak veya kapatmak istediğiniz e-posta hesabına dokunun. Ardından, kısa süreliğine kapatmak için Posta’nın yanındaki açma/kapatma düğmesini kaydırın.
iPhone veya iPad’de E-posta Hesaplarını Silme

iPhone’unuza birden fazla e-posta hesabı eklemenin kendine has avantajları vardır. Ancak, bazen mevcut olanlardan belirli bir e-posta hesabına ulaşmak sıkıcı olabilir. Veya o kadar sık ​​kullanmadığınız e-posta hesapları olabilir.

Bu durumda, iPhone’unuzdaki e-posta hesaplarını silebilirsiniz.

Ayarlar’a gidin. Posta’yı seçin. Hesaplar’a dokunun.
hesaplar

Ardından, kurtulmak istediğiniz hesabı seçin. Hesabı Sil’i seçin.
iphone-hesabı sil

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu