Mobil

IPhone veya Android’de Bir Fotoğrafa Nasıl Metin Eklenir

IPhone veya Android’de Bir Fotoğrafa Nasıl Metin Eklenir

 

Bir blogcu veya YouTuber iseniz, bir fotoğrafa metin eklemenin önemini bilirsiniz. Bir fotoğrafa daha iyi bir anlam verir ve izleyiciyle daha etkili iletişim kurmasına yardımcı olur. Bir içerik yazarı olarak, makalemdeki görsellere daha fazla netlik katmak için her zaman bu özelliği kullanırım.

Ayrıca, bir resme sansasyonel bir alıntı veya memlerdeki komik bir satır da ekleyebilirsiniz.

Cihazınızın yerleşik düzenleyicisinden kolayca yapabilirsiniz. Veya bazı üçüncü taraf uygulamaları da kullanabilirsiniz. Her iki durumda da, bir fotoğrafa bindirme metni eklemenin birkaç popüler yolunu paylaşacağız.

Mobil Cihaz Kullanarak Bir Fotoğrafa Nasıl Metin Eklenir?

Telefonunuzun fotoğraf düzenleyicisinin yardımıyla cihazınıza kolayca metin ekleyebilir ve resimleri düzenleyebilirsiniz. Çoğu mobil üretici, cihazlarında basit resim düzenleme araçları sağlar. Bunu basitçe kullanabilirsiniz.

Yerleşik Fotoğraf Düzenleyiciyi Kullanma

Aşağıda gösterilen adımlar, iOS cihazları için aynıdır. Ancak, Android için, kullandığınız Android telefona bağlı olarak adımlar değişebilir, ancak aşağıdaki adımlarda gösterilen bağlam aynıdır.

Android’de

Galeri Uygulamasını açın.Fotoğrafı seçin.Düzenle simgesine dokunun.
Düzenle simgesine dokunun

Sağa kaydırın ve Metin düğmesine dokunun.

Sağa kaydırın ve Metin düğmesine dokunun

Şimdi, varsayılan olarak Metin Gir’i göreceksiniz. Özelleştirilmiş metninizi girmek için üzerine dokunun.
Özelleştirilmiş metninizi girmek için üzerine dokunun

Metni kaldırmak için, silmek için çarpı işaretine dokunmanız yeterlidir. Metninizi açmak ve biçimlendirmek için metne bir kez dokunun. Bunu yaptığınızda, renk, boyut ve yazı tipi stilini değiştirme seçeneklerini göreceksiniz.
Bunu yaptığınızda, renk, boyut ve yazı tipi stilini değiştirme seçeneklerini göreceksiniz.

Düzenlemeyi bitirdikten sonra kaydet üzerine dokunun ve o dosyayı Galerinizde bulabilirsiniz.

iPhone’da

Fotoğraflar Uygulamasını açın. Metin eklemek istediğiniz resmi seçin. Düzenle’ye dokunun. Düzenle'ye dokunun

Sağ üst köşedeki işaretçi simgesine dokunun. + işaretine tıklayın. Metin seç.
Metin seç

Ekranınızda varsayılan bir metin görünecektir. Bu metne bir kez dokunun ve Düzenle’ye tıklayın.
Bu metne bir kez dokunun ve Düzenle'ye tıklayın

Bir kez Düzenle’ye tıkladığınızda. Artık özelleştirilmiş metninizi ekleyebilirsiniz. Metni kaldırmak için üzerine bir kez dokunun ve kes veya sil’i seçin. Düzenlemeyi bitirdikten sonra kaydet üzerine dokunun ve bu dosyayı Fotoğraflar uygulamanızda bulabilirsiniz.

Metninizi Stillendirmek İçin

Renk seçeneklerini açmak ve seçmek için metne bir kez dokunun. Metni değiştirmek için metne bir kez dokunun ve sol alt köşedeki Aa simgesine tıklayın. Artık metninizin görünmesini sağlamak için kelime stilini, boyutunu ve hizalamasını seçebilirsiniz. daha iyi. Üçüncü Taraf Uygulaması Kullanma

Resimleri düzenlemek için cihazınızda üçüncü taraf bir uygulama da kullanabilirsiniz. Canva, Pixlr, Snapseed, PicsArt vb. gibi uygulamalar Android ve iPhone’da popülerdir. Metin eklemek veya resimleri düzenlemek için bu uygulamalardan herhangi birini kullanabilirsiniz. Bu tür uygulamaların en iyi yanı, size cihazınızın yerleşik düzenleyicisinden daha fazla özellik sunmalarıdır.

Ayrıca ilgili cihaz mağazanızdan indirmek ücretsizdir, ancak ekstra özellikler istiyorsanız sizden ücret alabilirler. Bu tür uygulamaların dezavantajları, daha fazla bellek tüketmeleri ve pil sağlığını etkilemeleridir. Bu nedenle, cihazınızın belleği daha azsa, iyi performans göstermekte zorlanabilir.

Ancak, resimleri düzenlemek için web sürümünü de kullanabilirsiniz ve bir uygulama yüklemeniz gerekmez.

Sosyal Medya Uygulamalarını Kullanarak Bir Fotoğrafa Nasıl Metin Eklenir?

Ayrıca sosyal medya uygulamalarını kullanarak bir fotoğrafa metin ekleyebilirsiniz. Bunun iyi yanı, düzenlemek ve düzenlenmiş resmi indirmek için internet bağlantısına ihtiyacınız olmamasıdır. Metni eklemek için örnek olarak Messenger ve Instagram kullandık.

Messenger’da

İşte hem Android hem de iOS için adımlar:

Messenger’ı açın.Stories’e gidin.
Hikayelere Git

Hikayeye Ekle’ye dokunun.
Hikayeye Ekle'ye dokunun

Şimdi, metin eklemek istediğiniz resmi seçin. Metin (Aa) simgesine tıklayın. Şimdi, özelleştirilmiş metninizi yazmanız gerekiyor. Ayrıca, yazdığınız metne dokunarak rengi değiştirebilir ve metni hizalayabilirsiniz.
Ayrıca yazdığınız metne dokunarak rengi değiştirebilir ve metni hizalayabilirsiniz.

Yazmayı bitirdikten sonra boyutu büyütmek/küçültmek için Yakınlaştır ve Uzaklaştır gibi sıkıştırabilirsiniz. Metni silmek için, silmek için çöp kutusu simgesine dokunun ve basılı tutun ve aşağı sürükleyin. Düzenlenen resmi yerel olarak cihazınıza indirmek için Kaydet’e dokunun.
Düzenlenen resmi yerel olarak cihazınıza indirmek için Kaydet'e dokunun

Instagram’da

İşte hem Android hem de iOS için adımlar:

Instagram’ı açın. Hikayenize dokunun.
Hikayenize dokunun

Metne eklemek istediğiniz resmi seçin. Metni eklemek için (Aa) simgesine dokunun veya doğrudan resmin üzerine tıklayın. Metninizi ekledikten sonra, stilini, rengini, yazı tipini vb. düzenlemek için üzerine tıklayın. Metin boyutunu büyütmek/küçültmek için, sadece yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz. Metni silmek için, üzerine dokunun ve basılı tutun ve aşağı sürükleyin. silmek için çöp kutusu simgesine
Metni silmek için, silmek için çöp kutusu simgesine dokunun ve basılı tutun ve aşağı sürükleyin

Cihazınıza yerel olarak indirmek için Üç noktaya dokunun ve Kaydet’e tıklayın. Bilgisayar Kullanarak Fotoğrafa Metin Nasıl Eklenir?

Bilgisayarınız varsa, herhangi bir güçlük çekmeden bir fotoğrafa metin eklemek gibi basit düzenlemeleri kolayca yapabilirsiniz. Yine de, yerleşik düzenleme aracını kullanmak istemiyorsanız, fotoğrafları düzenlemek için her zaman üçüncü taraf uygulamaları veya çevrimiçi fotoğraf düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz. Ancak bu bölümde, yalnızca Windows ve Mac için basit yerleşik düzenleme araçlarını ele aldık.

Windows’ta

Düzenlemek istediğiniz fotoğrafı seçin. Ardından, Üzerine Sağ tıklayın. Sağ tıkladıktan sonra, Farenizi Birlikte Aç ve Paint’i Seçin üzerine getirin.
Sağ tıkladıktan sonra, Farenizi Birlikte Aç'ın üzerine getirin ve Paint'i seçin

Boya uygulaması açılacak ve metni eklemek için A metin simgesine dokunun.
Boya uygulaması açılacak ve metni eklemek için A metin simgesine dokunun.

Metninizi değiştirmek için ekranınızda gösterilen farklı araçları kullanabilirsiniz.

Mac’te

Düzenlemek istediğiniz resmi seçin. Ardından, üzerine sağ tıklayın, Sağ Tıkladıktan sonra, Farenizi Birlikte Aç’ın üzerine getirin ve Önizleme’yi seçin.
Sağ tıkladıktan sonra, Farenizi Birlikte Aç'ın üzerine getirin ve Önizleme'yi seçin.

İşaretleme araç çubuğunu açmak için İşaretleme simgesine dokunun. Şimdi metin çubuğunu açmak için Aa simgesine tıklayın. Metin kelimesi varsayılan olarak görünecektir.
Ayrıca, metin renginizi, yazı tipinizi vb. değiştirmek için işaretleme araç çubuğunu kullanabilirsiniz.

Özelleştirilmiş metninizi girmek için varsayılan metne çift tıklamanız gerekir. Konumunu değiştirmek için metni sürükleyip tutabilirsiniz. Ayrıca, metin renginizi, yazı tipinizi vb. değiştirmek için işaretleme araç çubuğunu kullanabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu