Nasıl

IPhone veya IPad’de FaceTime Nasıl Duraklatılır

IPhone veya IPad’de FaceTime Nasıl Duraklatılır

 

FaceTime’ı duraklatmak, görüşmeye devam ederken cihazınızda çoklu görev yapmanızı sağlar. Videonuzu kapatır ve FaceTime sırasında diğer uygulamalara göz atmanızı ve bunlar arasında geçiş yapmanızı sağlar.

iOS 14 ve iPadOS 13 sahneye çıkmadan önce FaceTime’ı duraklatmak basitti. Şimdi, bunu yapabilmek için birkaç ek adım atmanız gerekiyor.

iOS 14, iPadOS 13 ve daha yeni sürümlerde FaceTime’ı nasıl duraklatacağınızı bu makaleden öğrenebilirsiniz.

FaceTime’ı Duraklatma Sonra Şimdi Vs

O zamanlar Apple, şimdi Resim içinde Resim olarak adlandırılan bir özelliği tanıtmamıştı. Gelmeden önce, FaceTime’ı duraklatmak için tek gereken ana sayfa düğmesine basmaktı. Veya uygulamalar arasında geçiş yaparsanız, bu FaceTime’ı da duraklatır.

Ancak bu, iOS 14 ve iPadOS 13’ün piyasaya sürülmesiyle değişti. iOS 14 ve iPadOS 14’teki PiP (Resim içinde Resim’in kısaltması) modu, kullanıcıların FaceTime’ı duraklatmadan diğer görevleri yerine getirmelerini sağladı. İnsanlar diğer uygulamaları kullanırken ve gezinirken FaceTime yapabilir.

Şimdi, ana sayfa düğmesine dokunarak FaceTime’ı duraklatmaya çalışırsanız, çalışmaz. Uygulamalar arasında geçiş yapmak da FaceTime’ı duraklatmanıza yardımcı olmaz.

Ancak bu, PiP özelliğinin FaceTime’ı tamamen duraklatmanızı engellediği anlamına gelmez. PiP moduna rağmen bunu seçmenin hala yolları var.

iOS 14, iPadOS 14 ve Daha Yeni Sürümlerde FaceTime’ı Duraklatma Yolları

Ana sayfa düğmesine basarak FaceTime’ınızı duraklatmaya alışmış olabilirsiniz. Ancak FaceTime aramalarını duraklatmak için hala kolay yaklaşımlar var.

Size kolaylık sağlamak için FaceTime’ı duraklatmanın basit yollarından bazılarını listeledik. Bu yöntemlerle FaceTime görüntülü görüşmelerini bir konuşmanın ortasında duraklatabilirsiniz.

FaceTime Panelini sürükleyin

PiP modu nedeniyle, FaceTime sırasında uygulamalar arasında geçiş yaptığınızda FaceTime penceresi simge durumuna küçülür. Aramanın diğer ucundaki kişi sizi görebilir ve arama devam eder.

Bu durumda FaceTime’ı aşağıdaki adımları kullanarak duraklatabilirsiniz.

Küçültülmüş FaceTime penceresini basılı tutun. Ardından pencereyi sola doğru sürükleyin. Köşede bir afiş olarak görünecektir.

sürüklemek

Bu FaceTime’ı duraklatacaktır. FaceTime’ı devam ettirmek istiyorsanız, başlığa dokunun ve aramanıza devam edin.

PiP Modunu Devre Dışı Bırak

FaceTime’ı duraklatmak için PiP modunu devre dışı bırakabilirsiniz. Bu modu kapattığınızda, FaceTime aramasını yukarı kaydırmanız onu duraklatacaktır. Veya iOS aygıtınızda bir ana sayfa düğmesi varsa FaceTime’ı duraklatmak için bu düğmeye basın.

İlginizi Çekebilir: Lili Apk İndir

İşte PiP modunu devre dışı bırakma adımları.

Ayarlar’a gidin. Genel’e dokunun. Bulun ve Resim içinde Resim’i seçin. PiP’yi Otomatik Olarak Başlat’ın yanındaki düğmeyi sola kaydırın.
başlat-pipotomatik olarak

PiP modunu tekrar etkinleştirmek istiyorsanız, yukarıda gösterilen adımların aynısını uygulayın. Ardından, PiP’yi otomatik olarak başlat’ın yanındaki düğmeyi sağa kaydırarak açın.

İPhone’da FaceTime Sırasında Kamera Nasıl Sessize Alınır veya Kapatılır?

FaceTime’da kendinizi bir süreliğine sessize almak veya kamerayı kapatmak isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki prosedürü izleyin.

FaceTime’da Kendinizi Sessize Alın

FaceTiming sırasında FaceTime kontrollerini açmak için ekranda herhangi bir yere dokunun. Ardından, kendinizi sessize almak için ekranın üst kısmında bulunan Mikrofon simgesine dokunun.
mikrofon

FaceTime’da Kamerayı Kapatın

FaceTime’dayken FaceTime ayarlarına erişin. Bunu yapmak için parmağınızı ekranın altından kaydırın. Kamera Kapalı’yı seçin.

kamera kapalı

Alternatif olarak,

FaceTime araması sırasında ekrana dokunarak FaceTime kontrollerini açın. Şimdi, kamerayı kapatmak için ekranın üst kısmındaki Kamera (Video) simgesine dokunun.
kamera

Mac’te FaceTime Nasıl Duraklatılır?

Mac’te FaceTime’ı duraklatmak oldukça basit bir işlemdir. Aşağıda gösterilen adımlarla Mac’te FaceTime’ı duraklatabilirsiniz.

İlk olarak, FaceTime aramasının tam ekran görünümünü bırakın. Aksi takdirde, kontrol düğmeleri görünmeyecektir. Ardından, simge durumuna küçült düğmesini seçin. Üstte ve sarı renktedir. sarı düğme

Alternatif olarak, Mac’te FaceTime’ı da duraklattığı için başka bir uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu