Nasıl

IPhone Wi-Fi Bağlantısını Kesiyor mu? İşte Nasıl Düzeltilir

IPhone Wi-Fi Bağlantısını Kesiyor mu? İşte Nasıl Düzeltilir

 

Aktif bir Netizen iseniz ve iş ve eğlence için her zaman IPhone Wi-Fi bağlantısına bağlıysanız, Wi-Fi’nizin sık sık bağlantısının kesilmesi veya yeniden bağlanamaması talihsiz bir durumdur.

Bazen, bu sorunlar cihazın hatası nedeniyle ortaya çıkabilir. Ayrıca, Wi-Fi sinyaliniz zayıf veya dengesizse Wi-Fi bağlantınız kesilmeye devam eder. Bununla birlikte, cihazınızı ve yönlendiricinizi yeniden başlatmak bu sorunların hızla üstesinden gelebilir.

Bu yazıda, önce bu sorunun arkasındaki nedenlere bakacağız. Bundan sonra, makaleyi düzeltmelerle tamamlayacağız.

iPhone Neden Wi-Fi Bağlantısını Kesiyor?

İşte bu sorunlara yol açabilecek olası nedenler.

Zayıf internet bağlantısı Cihazın Hataları Etkinleştirilmiş VPN Yönlendirici içindeki sorun

iPhone’un Wi-Fi Bağlantısının Kesilmesini Nasıl Düzeltebilirim?

Cihazın sorunlarının çoğu basitçe yeniden başlatılarak çözülebilir. Wi-Fi’nizin cihazınızla olan bağlantısı kesilmeye devam ederse, cihazınızda bir hata olabilir. Yani, yapmanız gereken ilk şey iPhone’unuzu yeniden başlatmak.

Yeniden başlatma sorunları çözmezse, bu makalede burada bahsedilen diğer düzeltmelere geçebilirsiniz.

İnterneti kontrol edin

Zayıf bir Wi-Fi bağlantınız varsa, sinyal düşüşleri olabilir. Aynı internet bağlantısına sahip diğer telefonlarda internetinizin nasıl performans gösterdiğini de kontrol etmeniz gerekir. Diğer telefonlar aynı ağda sorunsuz çalışıyorsa, bu, iPhone’unuzun bu Wi-Fi ile ilgili sorunları olduğu anlamına gelir.

IPhone Wi-Fi

Ayrıca, diğer telefonlar da iyi çalışmıyorsa ve sinyalde bir düşüş veya sık sık bağlantı kesilmesiyle karşılaşıyorsa, sorun internet bağlantınız olabilir. Bunun için İnternet Servis Sağlayıcınızı (ISS) arayabilir veya Wi-Fi sorununu çözmek için Yönlendiricinizi yeniden başlatabilirsiniz.

Ayrıca iPhone’unuzu başka bir Wi-Fi ağına bağlayabilir ve sorunun yalnızca mevcut ağda olup olmadığını veya her ağda aynı sorunlarla karşılaşıp karşılaşmadığınızı görebilirsiniz.

Bu Ağı Unut’u Kullan ve Yeniden Katıl

Bu, Wi-Fi’nizin iPhone’unuzdaki bağlantıyı kesmeye devam etmesi durumunda denemeniz gereken başka bir yöntemdir. Ağı unuttuğunuzda, cihazınızdan kaldırılır ve katılmak için şifreyi yeniden girmeniz gerekir. Bu birçok durumda işe yarayabilir. Yani, bunu denemelisiniz.

Ayarlar’ı açın. Wi-Fi’ye gidin. Sık sık bağlantısı kesilen Wi-Fi adının (i) Düğmesine dokunun.
iPhone-WiFi-Bağlantı-Bilgi

Bu Ağı Unut üzerine dokunun.
iPhone-WiFi-Unutma-Bağlantı

Onaylamak için Unut üzerine tekrar tıklayın. Şimdi, Wi-Fi Ayarlarına geri dönün. Katılmak istediğiniz Wi-Fi adına dokunun ve şifreyi girin. Ardından, Katıl’a dokunun.Wi-Fi Yardımını Devre Dışı Bırak

Wi-Fi Assist özelliğiniz açıksa, Wi-Fi’niz çalışmakta zorlanınca internet bağlantınızı otomatik olarak hücresel veriye çevirir. Bu nedenle Wi-Fi’niz sıklıkla Hücresel veriye geçebilir ve Wi-Fi bağlantısını kesebilir. Böylece bu özelliği kolayca devre dışı bırakabilir ve farkı fark edebilirsiniz.

Ayarlar’ı açın. Hücresel’e gidin. Aşağıya doğru kaydırın. Wi-Fi Yardımını kapatın.
iPhone-Toggle-WiFi-Yardımı

VPN’i kapat

VPN’ye bağlanmak internet bağlantınızı yavaşlatarak Wi-Fi bağlantısının kesilmesine neden olabilir. Bu nedenle, VPN’yi kapattığınızda sorun çözülebilir. Üçüncü taraf uygulaması VPN kullanıyorsanız, onu açmanız ve kapatmanız gerekir. Veya iPhone’unuzdan VPN kullanıyorsanız, ayarlardan kapatabilirsiniz.

iPhone’unuzda Ayarlar’ı açın. VPN’e dokunun. Ardından, VPN’yi Kapatın. VPN'i Kapat

Otomatik Katılmayı Etkinleştir

Zaten bağlı Wi-Fi arasında geçiş yapmak için Otomatik Katıl özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde, cihazınız zayıf Wi-Fi ağından otomatik olarak ayrılacak ve kararlı Wi-Fi’ye bağlanacaktır.

İPhone’unuzu kilitledikten sonra Wi-Fi bağlantısının kesildiğini de fark etmiş olabilirsiniz. Bu nedenle, otomatik birleştirmeyi etkinleştirmek yardımcı olabilir.

Ayarlar’ı açın.Wi-Fi’ye tıklayın.Wi-Fi adının yanındaki (i) Düğmesine dokunun.Otomatik Katıl’ı açın.
iPhone-WiFi-Etkinleştir-Otomatik Katıl

Ağ ve Kablosuzu Açın

Bu ayar varsayılan olarak açık olsa da, sizin için gerçekten açık olduğundan emin olmanız gerekir. Kapalıysa, Wi-Fi ve diğer kablosuz performansını etkileyebilir. Bu nedenle, aşağıdaki ayarlara gidin ve kapalıysa açın.

Ayarlar’ı açın.Gizlilik üzerine dokunun.Konum Servisleri’ne dokunun ve kapalıysa açın.Ardından,Sistem Hizmetleri’ne dokunun. Ağ ve Kablosuz’a gidin. Kapalıysa açın. Ayrıca, açıksa, kapatıp tekrar açmayı deneyin.
Kapat ve aç

Ağ Ayarları Sıfırlama

Yönlendiricinizde bir sorun yoksa ağ ayarlarını sıfırlamayı denemelisiniz. Bu özellikle Bluetooth, Wi-Fi, VPN vb. gibi ağı sıfırlayacaktır. Herhangi bir ağ hatası Wi-Fi’nin çalışmasını engelliyorsa bu, cihazınız için işe yarayabilir. Bu nedenle, bu yöntemi denemeyi düşünün.

Ayarlar’ı açın. Genel’e gidin. Aktar’a basın veya iPhone’u Sıfırlayın.
Aktar veya iPhone'u Sıfırla'ya basın.

Sıfırla’ya basın. Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun.

Ağ Ayarlarını Sıfırla üzerine dokunun

İlerlemek için iPhone’unuzun parolasını kullanın. Onaylamak için Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya tekrar dokunun. iPhone’unuzu Güncelleyin

Daha önce de belirtildiği gibi, iPhone’unuzda bazı hatalar olabilir ve küçük hataları gidermek için cihazınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Ancak, cihazı yeniden başlatmak sorunu çözemezse, cihazınızı güncellemelisiniz.

Cihazı Wi-Fi üzerinden güncelleyemiyorsanız, güncellemek için hücresel verilerinizi kullanabilirsiniz. Ancak, hücresel veri üzerinden güncelleme yapmak için iOS 12 veya üzeri bir sürüme ihtiyacınız var. Verileri kullanmadan önce bir veri planı satın aldığınızdan emin olun, çünkü satın almazsanız ağ operatörleri yüksek ücret alabilir.

Veya iPhone’u güncellemek için iTunes’u da kullanabilirsiniz. Bunun için güncellemeyi gerçekleştirmek için Mac veya Windows’a ihtiyacınız var. Güncellemeden sonra cihaz sorunu hala çözemezse, iPhone’unuzda bir miktar donanım hasarı olabilir. Bunun için, sorunu gidermek için Apple Teknik Destek’e gitmeniz gerekir.

Ayarlar’ı açın.Genel’e gidin.Yazılım Güncellemesi’ne dokunun. İndir ve Yükle’ye basın. İndir ve Yükle'ye basın

Şifreyi gir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu